36-годишен мъж е задържан за нападението над самотно живееща жена в село Ценово, Русенска област. Лицето, което е привлечено под отговорност, е задържано за 72 часа в ареста.
Инцидентът е станал на 20 май около 23 часа, когато 36-годишен мъж от същото село Ценово влиза в имота на своя позната, изключва електрическото захранване и насилва сексуално 75-годишната си жертва.
Оперативно-издирвателните действия продължиха пет дни и доведоха до резултат със задържане на извършителя. По време на разпита той е признал действията си и по трите обвинения.
„С него вече са провели беседи психолог и психиатър. Според тях на този етап не се налага да бъде настаняван в психиатрична клиника за по-продължителна беседа. И очакваме те да изготвят заключението си“.
Това каза окръжният прокурор Георги Георгиев и уточни, че тази намеса на специалисти се е наложила поради факта, че задържаният има издадено ТЕЛК решение с психиатрична епикриза.
В петък обвинението ще поиска от съда в Бяла да му наложи мярка задържане под стража.
Предсрочните избори няма да помогнат на никого с нищо, трябва да има продължение на това правителство с преформатиране или реорганизиране – това коментира президентът на КНСБ Пламен Димитров. Основният му аргумент е, че евентуално служебно правителство няма да може да състави изпълним Бюджет 2026, който по думите му ще е най-трудният за..
От Алианса за права и свободи обявиха, че няма да са изненадани, ако коалицията между ГЕРБ и "ДПС - Ново начало" се официализира. Това обяви заместник-председателят на парламентарната група Танер Али . "Аз мисля, че тука се играе някаква игра. Дано да не съм прав, всичко предстои да видим. Делян Пеевски да влезе официално в управлението,..
Групата на "БСП-Обединена левица" в новия общински съвет в Пазарджик няма да участва в коалиции "за" или "против" кметската администрация, както и в опити за изолиране на определени партии, каза председателят на общинската структура на БСП Лиляна Мърхова. Позицията на социалистите е в отговор на призива на Асен Василев за обединение на..
Институтът за социални и синдикални изследвания на КНСБ отчете, че в България една трета от основните стоки са сред най-скъпите в Европейския съюз, а останалите цени са равни или близки до средноевропейските. Това показват данните от наблюдение на 20 основни храни и на бензина за септември. Президентът на синдиката Пламен Димитров заяви,..
Според мен има главен проблем при субсидиите от Министерство на културата към читалищата. Това е, че няма никакъв контрол как се харчат тези пари . Не се осъществява качествен контрол, дали парите се харчат ефективно, посочи Деян Янков, председател на Народно читалище "Тротоара", в интервю пред БНР. В предаването "Преди всички" той разказа за..
За незабавна оставка на правителството и за избори настоя заместник-председателят на "Възраждане" Цончо Ганев. "Ситуацията, в която се намираме, е безпрецедентна по отношение на това, че лидерът на политическия хегемон в последните години, сам иска да свали правителството си и е уплашен изключително много. Нещо повече, той най-после вече..
Предсрочни избори са неизбежни, смятат и от "Величие". Заседанието на НС - отложено заради липсата на кворум Според депутата Красимира Катинчарова случващото се е "театрална постановка", режисирана от лидерите на ГЕРБ и "ДПС-Ново начало": "Абсолютно наивно е да се смята, че Бойко Борисов е жертва в тази ситуация. Изборите в Пазарджик..
Видимо е поглъщането на ГЕРБ от ДПС-Ново начало . Отдавна се наблюдава по места, че сериозна част от хора на ГЕРБ отиват при Делян Пеевски с мотив, че..
Трябва да бъдат загърбени дребнотемията, за да вървим напред. Това заяви пред БНР кметът на Пазарджик Петър Куленски, след като в града се проведе..
Становището за премахване на колектор или хотел "Негреско" на "Елените" е кризисен ПР от страна на държавата. Това коментира пред БНР бургаският..