Най-големият британски въздушен превозвач „Бритиш еъруейз“отказа да участва в среща с министъра на вътрешните работи Прити Пател за обсъждане на плановете на правителството за налагане на задължителна 14-дневна карантина за всички пристигащи в Обединеното кралство.
От следващия понеделник, 8 юни, всички пристигащи с полети трябва да се самоизолират за 14 дни, в противен случай ще бъдат глобявани 1 000 паунда.
Авикомпанията „Бритиш еъруейз“, която изпитва огромни финансови затруднения заради пандемията, нарече този ход „пореден удар за индустрията“. От ръководството на компанията не посочиха причина за неучастието в срещата и отказаха коментар. Знае се обаче, че компанията е разгневена от липсата на каквито и да е предварителни консултации за въвеждането на карантината.
EasyJet и VirginAtlantic, както и собственикът на литеще „Хийтроу“, а също и други представители на авиационния бизнес бяха сред участвалите в срещата.
По-рано в парламента „Бритиш еъруейз“ бе критикувана за плановете да съкрати работници без да се съобразява с програмата на правителството за изплащане на заплати на пуснатите в принудителен отпуск.
Правителството твърди, че новата карантина ще помогне за ограничаване на разпространението на заболяванията, но е остро критикувано от депутати от управляващата Консервативна партия и туристическата индустрия, които казват, че ще бъдат нанесени огромни щети на авиокомпаниите ище бъде напълно провален летния туристически сезон.
Нобеловата награда за мир за 2025 г. се присъжда на Мария Корина Мачадо, лидер на венецуалската опозиция, обяви Нобеловият комитет в Осло. 58-годишната Мачадо спечели предварителните избори на опозицията за кандидат за президент миналата година, но режимът не я допусна до участие в изборите, след които тя е принудена да се укрива от властите...
Положителна промяна няма, липсва визия за истинска реформа в образованието. Това заяви пред БНР Ирина Манушева – инициатор на отворено писмо, в което се настоява за истинско и качествено образование за българските деца и младежи. "За съжаление, положителна промяна все още не виждаме. Доста голяма общност стартирахме отвореното писмо в..
"Пътешествие към светлата страна" е темата на предстоящото 16-о издание на "Вечер на добродетелите" – най-голямото благотворително събитие, което организира Фондация "За Нашите Деца". Събитието ще е на 13 октомври. "Адаптацията, извеждането на децата, на семействата, на всички нас от една по-изолирана среда към адаптиране и включване в..
"Българската здравна система се крепи на всички лекари. Ние сме против това в здравна система като нашата, в която има недостиг на кадри, вместо да говорим за подкрепа, обединение и обща визия за стабилизиране на системата, да има противопоставяне на млади и стари и подценяване на труда на младите колеги. Младите днес са бъдещето утре. Трябва..
Президентът Румен Радев подчерта, че най-важната задача за Европа е да намери решение на войната в Украйна като задължително условие за установяване на траен мир и сигурност. Президентът посочи, че Европейският съюз трябва да има ключова роля в този процес. "Именно ЕС, Европа трябва да играе ключова и водеща роля, защото с продължаването на тази война..
Народното събрание, по предложение на МС, ще избира ръководителят на Държавна агенция "Разузнаване". Това реши парламентарното мнозинство, приемайки на второ четене законовите промени, предложени от депутати от ГЕРБ, БСП и ИТН, отнемайки правомощието на президента да назначава с указ. Решението беше взето с гласовете на ГЕРБ-СДС, "ДПС-Ново..
Министърът на труда и социалната политика Борислав Гуцанов подкрепи публично предложението на финансовия министър Теменужка Петкова да се обявят за почивни 31 декември и 2 януари - последният работен ден за 2025-а и първият за 2026-а. Теменужка Петкова предлага два допълнителни почивни дни около Нова година заради еврото Причината - въвеждането на..
За схема с изсечени над 30 декара гора в Странджа, разположена близо до т.нар. подпорна стена-хотел на плаж Алепу, за да се строи на този терен , съобщи..
"Мафията изнудва София! Не трябва да се даваме". Това заяви пред БНР Елисавета Белобрадова, депутат от ПП-ДБ, за кризата с боклука в "Люлин" и..
Гражданската мобилизация в София стресна политическите опоненти на кмета Васил Терзиев. Това каза пред БНР бившият министър на околната..