Поредица от земетресения без щети и човешки жертви разтърсиха Турция в последните дни. Последният по-силен трус с магнитуд 5,5 по скалата на Рихтер беше регистриран вчера вечерта в района на курортите Мугла и Мармарис в западната част на страната.
Малко след 7 часа тази сутрин в същия район беше регистриран още един относително силен трус с магнитуд от 4,4 по скалата на Рихтер, който е бил усетен и в най-големия град в съседство - Измир. Трусът е един от 16 по-слаби вторични труса със различна сила, засечени в района.
След земетресението около 21 часа вчера множество хора са излезли в парковете и крайбрежните алеи в селищата, където земетресението е било усетено.
Преди при дни в западната област Маниса беше отчетено земетресение с магнитуд 5,5 по скалата на Рихтер, което усетиха и жителите на Истанбул, Измир и Бурса. На 25 юни пък сходен по сила трус притесни хората в най-източната област Ван.
Последното земетресение в Турция, довело до смъртен случай, беше на 14 юни в източната провинция Бингьол. Тогава загина 1 човек. Най-опустошителното земетресение в Турция в последните месеци беше през януари, когато в община Сивридже в източната област Елязъг загинаха 39 души.
Започва протестна демонстрация на сдружение "Ангели на пътя" пред сградата на Висшия съдебен съвет. От сдружението настояват да бъдат изслушани по точка първа от днешното заседание на Съдийската колегия, която е относно искането на съдия Мирослав Петров от Софийския районен съд да бъде защитен интегритета му. Припомняме ви, че именно съдия..
Китай обяви, че въвежда насрещни мерки в отговор на обявеното от американския президент Донлад Тръмп 10% допълнително облагане върху сегашните мита върху вноса на китайски стоки в САЩ. Веднага след влизането на сила на американските мерки в 7.01 часа, китайското министерство на финансите обяви, че ще въведе 15-процентен налог върху вноса на..
18-годишен британец е бил убит при атака на руски дрон, само минути след първата му мисия, след като е заминал доброволец в Украйна, съобщиха британски медии. Джеймс Уилтън от Хъдърсфийлд, в Западен Йоркшър, е бил на 17 години, когато е напуснал Обединеното кралство, за да се бие срещу Русия. Той е летял от Манчестър до Полша преди да..
Поредната неспокойна нощ на Санторини. Хората напускат острова и се евакуират от крайбрежието. Трусовете продължават. За ден 6 хиляди гърци и чужденци са напуснали Санторини. Стотици чакат на пристанището да отпътуват и днес. Самолетите също са резервирани. Хората се страхуват, защото вече 10 дни трусовете не спират. Множество хора се..
Правят се опити темата за съдебната реформа да падне от дневния ред . Това предупреди в интервю за БНР Биляна Гяурова от Българския институт за правни инициативи. Тя се позова на представително проучване от декември, според което над 90% от обществото смята темата за важна. По думите ѝ, " съдебната система е на входа и на изхода на нашите..
Днес от 10 до 10:15 ч. няма да има минерална вода в чешмите в центъра на София заради профилактика, съобщиха от пресцентъра на Столичната община. Техническа профилактика на водоналивния кът с минерална вода "София – Център" ще се извърши от 10:00 до 10:15 часа. В този времеви период ще бъде спряно водоподаването към чешмите с минерална вода в..