Николай Стайков - авторът на интервюто с Илия Златанов, съсобственик на най-голямата фирма за производство на асансьори в България "Изамет", в което бизнесменът твърди, че с посредничеството на бившия шеф на столичното следствие Петьо Петров, известен като Петьо Еврото, е бил отнет бизнесът му, беше на разпит в Софийската градска прокуратурата.
Пред журналисти Николай Стайков от "Антикоруционния фонд" обясни, че разпитът е бил в рамките на образувана предварителна проверка след самосезиране на главния прокурор Иван Гешев.
"Това е много важен тест дали прокуратурата може да се саморазследва и затова ще следи изключително внимателно какво ще правят. Нямам големи очаквания точно поради неговите публични изказвания, но все пак не бива да пречим на хората в тази институция да си вършат работата", каза Стайков.
Той твърди, че думите на Златанов, че бизнесът му е бил отнет с активното участие на Петьо Петров, се потвърждавали от още няколко души, както и от SMS-и, които бизнесменът си е разменял с лицата, с които е контактувал.
Репортаж на Силвия Великова можете да чуете от звуковия файл.
Софийската градска прокуратура започва проверка на твърденията на съсобственика най-големия производител на асансьори в България „Изамет“ Илия Златанов, че бизнесът му е бил завзет, след като потърсил съдействие от бившия следовател Петьо Петров,..
За вчерашния пожар в столичния квартал "Кръстова вада" е задържан 18-годишен младеж. Той е обвинен за умишлен палеж. От Софийската градска прокуратура съобщиха, че заради запалването на около 20 декара тревни площи и храсти са нанесени..
Готов е резервен водопровод, който ще бъде използван при кризи с водоснабдяването в общините Дупница, Рила, Кочериново и Бобошево. Предстои да бъде издадено разрешителното за ползване на новото съоръжение. При аварии или при намалял дебит за..
15 години след откриването на мощите на свети Йоан Кръстител на остров "Свети Иван" Сливенската митрополия удостоява техният откривател професор Казимир Попконстантинов с най-високото си отличие – орден "Свети Димитрий Сливенски" - Първа степен...
Срокът на забраната за износ на инсулин и някои антибиотици е удължен с още един месец - до 24 септември, със заповед на министъра на здравеопазването Силви Кирилов, публикувана на сайта на Министерството на здравеопазването . В заповедта..
Властите на гръцките острови настояват за завишаване на изисквани ята към водачите на АТВ-та, след зачестили катастрофи с тежки последици. Полицията, както и лекарите от "Спешна помощ" на гръцките острови настояват за въвеждане на ограничения към..
Дървото, причинило инцидента с трагичен край в Пловдив, е било фитосанитарно здраво - клоните са били здрави и с листа, няма видими следи от заболяване, характерни за този вид, не са издавани заповеди за отстраняване, защото е здраво. Това заяви..
На около 8 морски мили от остров Понца, на плаващия под малтийски флаг круизен кораб MSC World Europa, е възникнала електрическа повреда на двигателите по време на плаване от Генуа до Неапол. На борда му има 8 585 души, от които над 6000 пътници..
В рубриката "Горещо сърце" ще ви представим капитан Мартин Попов от регионална служба Военна полиция – София . Част от работата му е секретна и..
Цената на слънчогледовото олио е в пряка зависимост от цените на външните пазари. Ние сме почти като петролните продукти . Това обясни пред БНР..
"Този доклад трябваше вече да е приет в пленарната зала, юли месец. Забавя се. Имам подозрения, че изобщо няма да го внесат , защото там има..