Претърсванията са били с разрешение на съдия от Софийския военен окръжен съд и Специализираният наказателен съд.
По информация на БНР са претърсени два кабинета - на президентския съветник по сигурността и отбраната Илия Милушев и на секретаря по правните въпроси и антикорупцията Пламен Узунов.
Около 11 ч. ДАНС съобщи, че е отнела допуска до строго секретна информация на двамата заради данни за ненадеждност.
Малко след 11,30 ч. в президентството дойде и държавният глава Румен Радев.
Слухове по-рано пратиха обискиращите в неговия кабинет. Информацията обаче не се потвърждава.
От Президентството пък разпространиха официално съобщение, след като прокурори влязоха в сградата.
В 9.00 часа представители на прокуратурата, МВР , Бюрото за защита на свидетелите и поемни лица са представили разпореждане от Софийски военен съд и определение от Специализирания наказателен съд за претърсване на кабинети в президентската институция. Съобщението завършва с препоръка,че прокуратурата дължи информация за действията си на обществото.
До петък трябва да бъдат готови критериите за подбор и показателите за оценка на потенциални банки, които да обслужват Столичната община, след като изтече предизвестието за прекратяване на договора ѝ с Общинска банка. Те се подготвят от работна група, която вече е провела първото си заседание, съобщиха от общината. Иван Василев заяви, че не..
Разпоредени са мерки срещу разпространението на син език в Кюстендилско след заседанието на областната епизоотична комисия. Както БНР съобщи, заболяването беше регистрирано при две овце в стадо в кюстендилското Ново село миналата седмица. Необходимо във всички животновъдни обекти, в които се отглеждат едри преживни и дребни преживни животни,..
Какво смущава хората, когато преминават през подлеза до столичната Централна гара може да чуете в анкетата на Виолета Борисова.
" Има цял букет от руски имоти в страната, за които не е ясно по какъв начин са придобити и защо са собственост на руската държава . След серия наши сигнали държавата и службите не предприемат абсолютно нищо ". Това заяви пред БНР депутатът от ПП-ДБ Ивайло Мирчев. Случаят с руския имот на руското посолство на яз. Искър стана известен през..
Индия смята за необосновани и неразумни претенциите на Европейския съюз и на Съединените щати срещу вноса в страната на руски петрол. Това заяви говорител на индийското министерство на външните работи. Той подчерта, че страните, които критикуват Индия, също търгуват с Русия. "Европейско-руската търговия включва не само енергоносители, но..
Там, където се появи насърчаващо законодателство, процентът на доброволците се вдига . Това обясни пред БНР Мирослав Цеков, председател на Сдружение "Форум Гражданско Участие". У нас обаче Закон за доброволчеството все още няма. "В началото на тази година бяха внесени три законопроекта. На 17 април те бяха приети в пленарна зала..
Един човек е загинал и 10 са били ранени при руска атака с дронове в Харковска област. Сред пострадалите са две деца. На няколко места в град Лозова са възникнали пожари. От украинската служба за извънредни ситуации съобщиха, че са нанесени щети на железопътната инфраструктура. Загиналият е механик в железниците.
Партиите се готвят отрано за президентските избори, защото те предполагат стратегическа маневра. Това обясни пред БНР социологът Андрей Райчев...
Ново повишение на температурите започва в края на седмицата . Това обясни пред БНР синоптикът Анастасия Стойчева. "От петък нататък". Циклон във..
Министерски съвет скри списъка с обявените за продажба 4400 държавни имота. Това съобщи пред БНР блогърът, IT специалист и активист за отворените..