Същевременно Дилков нарече „доста притеснително“ това, че страната ни е на последно място в Европейския съюз според индекса на дигиталното състояние.
"Преди 25 години много малки и средни телеком оператори даваха интернет на всички в България. С времето обаче ситуацията се промени. Преди 6- 7 години над 70% от пазара и усулите се даваха от малки оператори в силна конкуренция, в момента това се случва по различен начин. Няколко големи оператора държат пазара и това се отразява върху качеството", коментира Невен Дилков.
Окрупняването на пазара е естествен процес, изтъкна Дилков. По думите му обаче в България не се е случило запазването на нивото на конкуренция. У нас има една доминираща телеком услуга - мобилната услуга - и никой, освен трите мобилни оператора, не може да я предоставя, а това им дава огромно предимство на пазара. Потребителите имат по-малък избор, а цените започват да се качват, поясни Невен Дилков.
"В България има още над 600 работещи средни и малки оператори. Това, което трябва да се направи - да им се позволи да предоставят мобилни услуги и те. Може да се намеси регулаторът или Комисията за защита на конкуренцията, или чрез парламента и чрез промени в регулацията, да се даде възможност и на други оператори, освен тези, които държат мобилните мрежи, да предоставят мобилни услуги."
В конференцията за състоянието на телеком пазара у нас ще участват представители на ресорните дирекции на Европейската комисия, на Комисията за регулиране на съобщенията и други органи и институции.
Цялото интервю чуйте в звуковия файл."Пленумът в Китай е един от изключително важните пленуми, тоест място за решение в икономическата сфера" . Това коментира пред БНР Галена Славова , българка, която живее и работи в Китай: "Този пленум беше доста време отлаган - месеци наред, но така или иначе вече беше насрочен и би трябвало да се приеме програмата за икономическото развитие на..
Гьоте-институт България представя изложбата "Лечебни растения в смъртоносната зона“ на германския артист Свен Йоне . "Смъртоносната ивица" е едно историческо понятие . Това е ивица на вътрешната граница между двете Германии и на тази ивица нищо не е трябвало да расте , за да могат войниците да имат поглед върху терена, защото те са имали..
В навечерието на рождения ден на Кристиян Таков негови близки и приятели организират поредица от възпоменателни събития. В интервю за предаването "Преди всички" на програма "Хоризонт" Галя Йончева , майка на Кристиян Таков, даде повече подробности за концерта в негова памет: "Тази година е юбилейна за Кристиян. Той щеше да навърши 60..
Видим ръст на задлъжнялостта сред млади длъжници провокира кампания за финансова грамотност, организирана от Камарата на частните съдебни изпълнители. Към ноември миналата година длъжниците между 18 и 30 години са били 120 000 души . От Камарата официално са предложили НС да одобри цялостна програма за финансова грамотност на учениците ...
Алергиите могат да засягат хората през цялата година, а причините и проявите им се променят в различните сезони. „Алергията не е сезонна болест, но има различни сезонни прояви. В края на лятото се обострят алергиите към плесени и медикаменти, използвани срещу вирусни инфекции“, обяснява д-р Тихомир Мустаков – специалист по клинична алергология...
Днес и утре в град Стражица ще ухае на хляб и вкусни питки. Деца и възрастни от близо и далече ще се потопят във времената на Каралийчевата приказка "Житената питка" , на която е кръстен стражишкия есенен фестивал, който е посветен на хляба и веселието. Разровила баба огнището скришом, извадила питката и я потулила някъде. Ваню и Кунето..
Над 40 000 души са гласували в тазгодишния конкурс "Хижа на годината". Гласуването е преминало в 8 категории. За първи път в тазгодишната кампания е имало категория "Хижар за пример" . Конкурсът се организира от медията за екстремни занимания "360 градуса" и Българския туристически съюз. "За трета поредна година организираме конкурса. За..
БСП няма да влезе в парламента при следващи избори, Борисов е унижен от Пеевски и ДПС-НН няма да влезе пряко във властта, защото не иска да носи..
Нямаме пълна сигурност, че срещата ще се състои следващите седмици, защото за разлика от Аляска, съобщено е, че ще се предшества от среща на ниво..
Западът трябва да се примири, че без САЩ мир в Украйна не може да има. Ако САЩ се оттеглят, Западна Европа ще носи отговорността за избиването на..