Документи да бъде обявена в несъстоятелност италианската фирма за обувки “Май пикус” ЕООД в Дупница внесе в съда Инспекцията по труда. Фирмата не е платила на около 100 шивачки по три заплати, вече е спряла работа. ЗАП.
“Май пикус” е регистрирана със 100 лв. капитал през 2016 г., а като собственик в Търговски регистър е записана Джузепина Галиарди. Поискано е обявяване в несъстоятелност, тъй като дължи по три заплати на шивачките и ваучери за храна.
От Инспекция по труда в Кюстендил направиха десетина предписания - за неизплатени заплати и за неспазване на условията на труд. В началото на епидемията работничките нямаха елементарни предпазни средства срещу коронавирус, за което имаше предписание на РЗИ.
Шивачките протестираха през февруари като застанаха до машините и отказаха да работят, а в началото на юни около 80 от тях напуснаха заедно и демонстративно работа - в един ден.
След напускането някои от тях се регистрираха на трудовата борса, повечето обаче бяха наети на работа в други цехове в Дупница, пак на италианци.
Шивачките трябва да получат общо около 150 000 лева общо.
Инж. Валентин Златински, шеф на Инспекцията по труда в Кюстендил, заяви:
„На сайта на Главна инспекция ще излезе информация, че делото е минало и да речем обявяването в несъстоятелност е минало и след това ще ходят в НОИ и подават заявление“.
Страните от ОПЕК+ решиха да увеличат производството на петрол през юли с 411 000 барела на ден. Осемте страни се съгласиха на увеличението за юли по време на онлайн среща днес. Това е същото количество, както през май и юни. Осем страни от ОПЕК+ повишават производството по-бързо от планираното още от май, въпреки че допълнителното предлагане..
На Южния плаж в град Поморие се поставя официалният старт на летния туристически сезон. Събитието включва официална част в присъствието на представители на Министерството на туризма и местната власт, както и разнообразна музикална програма, която се провежда на специално изградена сцена на плажа. Очаквайте подробности! Официалният старт на..
Палестинската групировка "Хамас" съобщи, че е предала отговора си на предложението за прекратяване на огъня, представено от специалния пратеник на американския президент Доналд Тръмп за Близкия изток Стив Уиткоф. В изявление на "Хамас" се казва, че съгласно споразумението ще освободи десет живи заложници и 18 тела в замяна на освобождаването на..
Хиляди хора протестраха в София срещу въвеждането на еврото. Шествието премина от “Триъгълника на властта” и по бул.” Дондуков “и спря пред историческата сграда на парламента. Хората заявиха, че целят да покажат общественото несъгласие с плановете за замяна на родната валута с общоевропейската и подкрепата си за провеждането на референдум по..
Пътен инцидент с автобус затвори достъпа към архитектурния резерват "Боженци" край Габрово. Пътниците и шофьорът на превозното средство са невредими. Инцидентът е станал около 3 часа следобед. Автобусът с варненска регистрация, който превозвал 30 туристи към архитектурния резерват "Боженци", излязъл от пътното платно и се наклонил към..
Руската армия води активни настъпателни действия в украинската Запорожка област, обяви в отчета си за май главнокомандващият украинските въоръжени сили ген. Олександър Сирски. "Основните усилия на врага са съсредоточени на Покровското, Торецкого, Лиманското и Новопавловското направление, както и на граничещите с Русия райони на Сумска..
Парад на ретро автомобили събра в София любители и колекционери от цялата страна. Събитието се организира от Българския автомобилен клуб "Ретро" и Съюза на българските автомобилисти за 35-ти път и традиционно отбелязва Деня на шофьора, в първата събота след Спасовден. Десетки уникални ретро автомобили се събраха от рано сутринта в..
Влизането ни в еврозоната от 1 януари 2026 г. ще е твърде рано , категоричен бе пред БНР икономистът Стоян Панчев от Експертния клуб за икономика и..
" Пеевски като валяк прегази къде каквото има по пътя му. Не бих казал, че Доган окончателно ще излезе от политиката, но това са последни издихания - на..
„Аз не съм за еврото в този момент, и съм за провеждане на референдум. В момента това политическо натискане отвън озверява хората.“ Това каза..