Антикорупционната комисия, оглавявана от Сотир Цацаров, за трети път през тази година установи конфликт на интереси при кмета на община Стражица Румен Павлов.
Този път се касае за два общински имота, купени на търг от Димитър Иванов, служебния шофьора на стражишкия кмет. Единият имот по-късно е продаден на значително занижена цена на съпругата на кмета Румен Павлов. А вторият имот е съседен на хотела на кмета в Стражица.
Кметският шофьор е учредител и представляващ сдружение с нестопанска цел, което носи името на самия кмет – „Спортен клуб Румен Павлов – 2016 г.”.
На Павлов е наложена глоба от 5000 лева.
През февруари тази година Антикорупционната комисия наложи на кмета на Стражица глоба от 60 000 лева за сключени 12 договора в полза на неговия брат. През месец май за конфликт на интереси на Румен Павлов е наложена глоба от 15 000 лв. и отнемане на сумата от 53 350 лв.
Кметът на Стражица не коментира решенията.
Новият мир в Газа оцеля поне една седмица. След дълъг телефонен разговор между Тръмп и Путин пак се появиха надежди за прекратяване на огъня и в Украйна. Ето и други теми в седмичния обзор на новините от света: - "Хамас" обяви, че повечето от телата на загинали нейни пленници са под милионите тонове отломки след две години геноцид. -..
В Гърция Законът за 13-часов работен ден ще се приеме, въпреки че хората и синдикатите протестират, защото управляващите консерватори имат мнозинство в парламента. Опозицията не може да реагира заради вътрешно партийни борби, коментира кореспондентът на БНР в Гърция Катя Пеева за предаването "Събота 150". Тя посочи, че новите рейтингови..
Новият филм на Стефан Командарев "MADE IN EU" ще открие 39-ото издание на "Киномания" в зала 1 на НДК. Фестивалът започва на 13 ноември и ще мине под мотото "Нежността е новият пънк". И тази история, разказана от Стефан Командарев, засяга болезнени социални теми, също както "Светът е голям и спасение дебне отвсякъде" и "Уроците на..
Без проблеми днес в пътния трафик в Гърция въпреки дъждовете. Увеличени са екипите по контрол на движението на автомобили. В Северна Гърция се запазва мрачното време, но спират днес дъждовете, съобщават синоптиците. Силен вятър и проливни дъждове днес завладяват района на Пелопонес. Властите предупреждават за внимателно шофиране и по възможност..
Израелското правителство и "Хамас" пристъпиха към първата фаза на изпълнението на мирния план на Доналд Тръмп. Израел изтегли армията си извън градовете до т.нар. жълта линия и към момента контролира малко над половината от тази палестинска територия. "Хамас" предаде всичките останали 20 живи заложници и в замяна Израел освободи близо..
Лоши са атмосферните условия за туризъм, съобщиха за БТА от Планинската спасителна служба (ПСС) на Българския Червен кръст (БЧК). По планините е облачно и мъгливо на места, има превалявания от дъжд. Температурите по курортите са около 5-7 градуса. Над 2000 метра има сняг около 20-30 см, като в района на връх Ботев е 90 сантиметра. Снощи от..
"Страхотна новина за миролюбивите хора по света!" Така премиерът на Унгария Виктор Орбан изрази готовността си да стане домакин на Доналд Тръмп и Владимир Путин в поредния им опит да договорят лично помежду си прекратяване на войната в Европа. Вечерта на 16 октомври – само ден преди американският президент да приеме в Белия дом Володимир..
"Това правителство се задържа твърде много. То ще си отиде, защото в този си вид е безполезно. Борисов няма да даде повече власт на Пеевски"...
" Дали с Борисов, или без Борисов, Пеевски се връща, Пеевски идва ". Това заяви пред БНР Румен Овчаров от БСП. "Вървят два паралелни процеса...
Олимпийският, световен и европейски шампион по вдигане на тежести Карлос Насар коментира нашумялата в последните дни своя снимка с лидера на "ДПС-Ново..