Вече има свободен достъп до плажа в Росенец. Активисти на „Демократична България“ днес направиха изненадваща проверка дали огради препречват достъп до ивицата, но загражденията се оказаха преместени.
Оградите с надпис „строителен обект“ днес бяха изместени, за да може да се преминава край тях от общинския път през държавен имот, част от който е бетониран, незнайно кога и от кого и до плажа, където заварваме и туристи.
"Не, не съм идвал. От Бургас съм, да. Ще ползваме плажа, естествено, ако се запази. Изглежда красиво, да".
Христо Иванов отправи конкретни искания към кмета на Бургас:
"Ако тази ограда не бъде премахната или сложена по границата на имота с ясна табела, ние ще организираме ново масово плажуване, това е едното ни искане, оградата да бъде сложена по границата на имота“, каза той и заяви:
“Второто ни искане е господин кмета сам да каже каква отговорност смята да понесе за това, че излъга, че този път не води до плажа, при положение, че ние всички стигнахме до тях ?".
От община Бургас отговориха с писмена позиция , че след тяхна проверка на 29 юли са установени нарушения в процедурите и са разпоредили премахване на оградата.
Ако не бъдат предоставени всички документи, свързани със строителните дейности, и въвеждането на сградите в експлоатация, администрацията ще забрани ползването на постройките.
Лидерът на „Да, България!“ подчерта, че ясно се вижда, че в момента строителни дейности не се осъществяват.
На близо километър пред луксозното имение в бургаския парк “Росенец“, което се свързва с почетния председател на ДПС Ахмед Доган, жандармерия е направила кордон и спира големите групи от хора, които искат да слязат на плажа. Две големи групи от..
Няколко институции все още не могат да дадат отговор плаж ли е пясъчно – каменистaта ивица покрай т. нар. „летни сараи на Доган“. И има ли път до него, след като проверка на място показа бетонови подстъпи, водещи до морския бряг? Тоя път не е..
Общо 70 пожара се запалиха за денонощие в Гърция, като над 20 избухнаха само за четири часа. В сила са строги мерки по забрана за влизане в гори и паркове, високите температури допълнително затрудняват работата на пожарникарите. Отново температури от 42..
Британското правителство предупреди американския президент Доналд Тръмп да не се доверява на руския президент Владимир Путин, че ще се придържа към евентуално споразумение за прекратяване на огъня в Украйна, докато западните лидери се надпреварват да..
Смъртта при израелски обстрел на шестима медийни работници в град Газа предизвика нова вълна от международни критики срещу Израел, след като премиерът Бенямин Нетаняху потвърди решимостта си градът да бъде окупиран. Австралия се присъедини към Франция,..
Военнослужещ на 52 години е загинал в катастрофата при разклона за село Маломирово до Елхово. Той е починал в линейката на път за областната болница "Св. Пантелеймон" в Ямбол, съобщи БТА, като цитира заместник-директора на лечебното заведение д-р..
Върховният представител на Европейския съюз по външните работи и политиката на сигурност Кая Калас заяви, че министрите на външните работи от ЕС подкрепят действията на Съединените щати към "справедлив мир" в Украйна, предаде Ройтерс. Освен това..
Данните на Националния статистически институт на Италия ISTAT сочат, че през юли цените са нараснали с 1,7% - толкова, колкото бе през юни на годишна база, т.е. нивото на инфлацията се запазва. Но според потребителските сдружения "това е мираж"...
Софийската света митрополия обвини администрацията на столичния район "Изгрев" в натиск за избор на изпълнител за довършване на сградата на новата църква на името на свети Пимен Зографски в района. Средствата, които са в размер на над 1 милион лева,..
Страната ни вече съхранява слънчева енергия в батерии, които са частни инвестиции . На сайта на ЕСО в оперативните данни се показва енергията,..
Русия винаги е измервала себе си спрямо великата сила на деня. Това обясни пред БНР Елена Поптодорова, бивш посланик на България в САЩ и основател на..
Системата на опазване на недвижимото културно наследство е абсолютно разрушена . Това заяви пред БНР арх. Петър Петров, бивш директор на Националния..