След като премиерът Бойко Борисов заяви вчера, че е готов да се оттегли, като правителството продължи да работи, тази сутрин се събра Съветът на управляващата коалиция.
Вицепремиерът Томислав Дончев обобщи по-рано днес обсъжданите варианти в телевизионно интервю:
"Има и друг вариант, министър-председателят подава оставка, завърта се рулетката и ако в рамките на този парламент се сглоби някаква друга конструкция, ще има правителство, ако не, няма да имаме. Има един междинен вариант, той беше анализиран в последните няколко дни, примерно оставка в края на месец септември с единственият аргумент, за да може Народното събрание, в рамките на септември, да приеме всички закони, темата не е правителството, тук темата е Народното събрание, за да може Народното събрание да приеме всички важни закони, които биха ни позволили да влезем в есента и в зимата много по-подготвени."
Вчера вицепремиерът Красимир Каракачанов обяви пред актива на ГЕРБ, че правителството ще изкара пълния си мандат.
Днес вицепремиерът и министър на туризма Марияна Николова заяви в Пловдив, че е готова да участва и в правителство с премиер, различен от Бойко Борисов:
"Аз съм готова да участвам във всяка ситуация в правителството, стига да мога да съм полезна на хората, на гражданите и на бранша. Ние трябва да се обединим и да правим така, че България като туристическа дестинация и въобще туризмът е много структуроопределящ отрасъл за българската икономика. Знаете, че туризмът дава над десет процента от БВП и ние не можем да подценим тези възможности".
Все още няма окончателно решение по обсъжданите варианти.
В сряда, 5 август, премиерът заяви, че е готов с варианти, включително и да се оттегли от поста, но да бъде запазено правителството на ГЕРБ и Обединените патриоти. Борисов обаче подчерта, че все още не е взел решение и ще разговаря с коалиционните партньори, за да се търси изход от ситуацията.
До края на деня Русия трябва да се съгласи с 30-дневно примирие. В противен случай Германия ще подготви нови по-строги европейски санкции, заяви днес говорителят на германското правителство Щефан Корнелиус. Германското правителство подготвя нови санкции срещу Русия – ако Москва не спази 30-дневното примирие, поискано от канцлера Фридрих..
Този ход на президента вкара отново темата за еврото в регистъра на истерията . С тази констатация политологът Страхил Делийски започна коментара си за предложението на Румен Радев за референдум за еврото: "Начинът, по който влезе президентът, времето, в което влезе, предложението, с което излезе, не допринесе по никакъв начин за нормализирането..
Комисията за защита на потребителите установи нови нелоялни търговски практики, свързани с фирми за бързи кредити. Комисията смята, че подобно поведение нарушава добросъвестността и професионалната компетентност, която се очаква от търговците в отношенията им с потребителите. След извършена проверка на сайта е установено, че дружество..
Прозрачен и честен конкурс за директор на завода за преработка на отпадъците поискаха общинските съветници от ГЕРБ – СДС в София. Според тях има проблеми в работата на завода , в който не се преработват отпадъци, а се депонират и заравят незаконно в земята . Ръководството на завода отрича да има проблем в работата на съоръженията, но от кадри, с..
На основание чл. 10, ал. 1, т. 2 от Закона за пряко участие на гражданите в държавната власт и местното самоуправление президентът Румен Радев предложи на 51-ото Народно събрание да се произведе национален референдум с въпрос: "Съгласни ли сте България да въведе единната европейска валута "евро" през 2026 г.?". Предложението и мотивите към..
Настояваме да бъде приет Закон за посредническата дейност при сделките с недвижими имоти . Това заяви пред БНР Александър Бочев, председател на УС на Национално сдружение "Недвижими имоти". "Когато липсва такъв, не може да бъдете сигурни от кого ще бъдете обслужени и дали ще е коректно. В момента няма единен публичен регистър. Липсват..
Ценностната система на човека е най-важното, което трябва да се гледа при наемането му на работа . Това е мнението на Велислава Кесарска и Никола Тенчев, маркетинг експерти в един от водещите оператори на ваучери за храна, съставители на Наръчник с практически поглед върху ключовите предизвикателства при работата с хора, който предлага сценарии от..
Много неща могат да се направят против еврото и ние от "Възраждане" вече ги правим – уведомихме нашите т. нар. партньори, изпратих писмо до..
Получил ли е инструкции президентът Румен Радев, за да промени позицията си и да поиска референдум за еврото? Това каза пред БНР евродепутатът от..