20-годишният Денислав Станоев, който по време на конференцията на ГЕРБ миналата седмица нападна журналисти и протестиращи, излиза на свобода. Софийският районен съд му наложи втората по тежест мярка за неотклонение - "домашен арест".
Че има достатъчно данни, че е хулиганствал по време на партийния форум, като според съда такова било цялостното му поведение по време на конференцията на ГЕРБ. Имало и опасност да извърши друго престъпление.
Макар да няма обвинение за нанесени леки телесни, трима пострадали са разпознали Станоев като човека, който им е нанасял удари, заедно с други все още не неизяснени по делото лица.
Тъй като мъжът е с чисто съдебно минало и не е бил задържан друг път, съдът му наложи мярка за неотклонение "домашен арест", каквото беше и алтернативното искане на прокуратурата.
Случаят на партийния форум на ГЕРБ беше коментиран по-рано днес и от премиера Борисов с думите:"Ако на мач на "Левски", в публиката им отидат от ЦСКА, кой е провокаторът? Тези провокатори как да ги отстраним? Трябва да ги блъскаме. Ние отидохме ли на "Позитано" и при Христо Иванов да провокираме. Те дойдоха с ясното съзнание да провокират".
Съпругата на американския президент Доналд Тръмп, Мелания Тръмп, повдигна въпроса за тежкото положение на децата в Украйна и Русия в лично писмо до руския президент Владимир Путин, съобщиха двама служители от Белия дом, цитирани от Ройтерс. Президентът Тръмп е предал писмото на Путин по време на преговорите им на върха в Аляска, посочиха..
Редица световни лидери коментираха вчерашната среща на върха между президентите на САЩ и Русия - Доналд Тръмп и Владимир Путин, на която не беше постигнато намиране на решение на руската инвазия в Украйна. След срещата на върха САЩ-Русия: Значителен напредък, но още без окончателна договореност В съвместно изявление европейски лидери..
Президентът Володимир Зеленски заяви, че Украйна се нуждае от истински, дълготраен мир, а не от "още една пауза" между руските нашествия. "Сигурността трябва да бъде гарантирана надеждно и в дългосрочен план, с участието както на Европа, така и на САЩ", написа Зеленски в социалната медийна платформа "Х" след разговора си с европейските..
В нощта, в която руският лидер Владимир Путин и американският президент Доналд Тръмп се срещнаха в Аляска, Русия е изстреляла 85 дрона и балистична ракета срещу Украйна. Украинските власти посочват, че Москва е "атакувала с балистична ракета "Искандер-М" и дронове от типа "Шахед" "фронтови райони" в четири региона. Москва също така обяви, че е..
Ограничено е движението през Прохода на Републиката в района на село Вонеща вода поради пътнотранспортно произшествие, съобщиха от пресцентъра на Агенция "Пътна инфраструктура". Заради верижна катастрофа между три леки автомобила, движението за колите се пренасочва през прохода "Шипка" или по обходен маршрут. Шофьорите на тежкотоварни автомобили над..
Русия не може да наложи вето върху пътя на Украйна към ЕС и НАТО, нито може да има ограничения върху украинските въоръжени сили за сътрудничеството им с трети страни. Украйна ще реши за територията си, а международните граници не могат да се променят със сила. Разнопосочни реакции сред срещата на върха в Аляска, европейци излизат с декларация..
Категорично положителни са първоначалните реакции в Русия след срещата между американския президент Доналд Тръмп и руския държавен глава Владимир Путин в Аляска. "Срещата доказа, че преговори са възможни без предварителни условия и едновременно с продължаването на "специалната военна операция", написа в "Телеграм" бившият руски президент Дмитрий..
Срещата в Аляска е своеобразен подарък към Тръмп, който ще бъде легитимиран като посредник и стратег на този изход от войната, а същевременно и..
Лекари, медицински сестри и персонал от Държавната психиатрична болница в Ловеч са подложени на натиск и тормоз от директора на лечебното заведение..
Вирусът се разпространява с шеметна бързина. Една четвърт от породата вакла маришка овца в страната вече е унищожена , като 66% от популацията в..