Редица митове витаят около застраховането на дома и имуществото, казват застрахователите и твърдят, че отказани имуществени застраховки няма. Не липсват изключения, в които колегите им отказват да поемат високия застрахователен риск, но случаите касаят по-скоро земеделска продукция в определени региони.
"По-скоро има специфики в определени региони, които наистина биха могли да доведат да някакви по-различни условия", каза адвокат Иван Гемков пред "Хоризонт".
При застраховането на дома покритието, което се предлага е мащабно и разнообразно, но застраховането е непопулярно, заради незнанието, недоверието и заблудите, свързани с цените, коментира председателят на Асоциацията на българските застрахователи Константин Велев:
"Мога да кажа, че на пазара всички продукти, които се предлагат от застрахователните компании, напълно биха покрили природните бедствия, на които ние в последните месеци сме свидетели, а и не само в последните месеци, но и в предходни години", допълни Велев
За да се покрият щетите на 100%, това което е важно е, че собственикът на съответното имущество, било то къща или апартамент, трябва да застрахова въпросното имущество на такава стойност, че тя да е достатъчна, ако настъпи щета, въпросните вреди да бъдат възмездени.
"Ако вие застраховате къща в едно село за 10 хиляди лева и стане един пожар и тази къща изгори до основи, както имаше такива случаи, застрахователят ще ви плати 10 хиляди лева", подчерта Константин Велев.
Освен застраховка на дома, щетите от бедствието може да покрие и държавата, но при определени условия, заяви адвокат Иван Генков:
"Не може в общия случай да се приеме, че нямаме сключена застраховка, да, настъпило е някакво бедствие, в следствие, на което ние сме претърпели някаква щета и от този момент можем да търсим отговорността от държавата, която да ни възстанови тази щета".
Целия репортаж на Наталия Ганчовска можете да чуете в звуковия файл.Здравното министерство заедно с професионалните организации в здравеопазването стартира разработване на цялостна система за оценка на качеството на здравните грижи. Това заяви в Благоевград ресорният министър Силви Кирилов, който присъства на откриването на обновения център по кръводаряване в областната болница, който е единствен в Югозападна..
Момче на 15 години е ударено от лек автомобил на пешеходна пътека в Сливен. Инцидентът е станал на булевард "Георги Данчев" снощи, а сигналът тел. 112 е получен в 22:46 часа. Водачът е 18-годишен. Пострадалото момче е настанено в болницата в Сливен с фрактура на крака, без опасност за живота, уточняват от полицията. По-рано през деня..
Президентът Румен Радев пристигна в Хърватия, където ще обсъди възможностите за задълбочаване на отношенията на двете страни своя колега Зоран Миланович. Задълбочаването на сътрудничеството между България и Хърватия в интерес на стабилността и европейската перспектива на региона ще бъде акцент в двудневната визита на българския президент...
От екипа на Природен парк "Рилски манастир" призоваха туристите и планинарите да са внимателни и да не палят огън. Втори ден на територията на парка продължава борбата с пожара, избухнал на 2 хил. метра надморска височина в планината. Пламъците вече са изпепелили над 60 декара борова гора и храсти. В гасенето днес участват над 50..
Вкараха в ареста 22-годишен шофьор от Монтана, катастрофирал пиян с близо 2 промила алкохол. Случаите с пияни и дрогирани, седнали зад волана водачи на моторни превозни средства, все повече зачестяват, отчитат от полицията в Монтана. 22-годишен шофьор от Монтана катастрофира край село Гаврил Геново. Пътният инцидент е станал около 3 часа..
"Има един антибиотик с две лекарствени форми. Той има доста тесен спектър на действие". Това обясни пред БНР д-р Мирослав Спасов, педиатър и личен лекар, за програмата на здравното ведомство, по която се осигуряват безплатни антибиотици за деца до 7-годишна възраст. "Не ми се е налагало да го изписвам по Здравна каса. В интерес на..
Трябва да се обединят всички усилия, за да може да се стигне до позитивен резултат. Не е въпросът да се повтарят вотове на недоверие всяка седмица с..
Кая Иванова - хореограф и танцьор, е посветила живота си на българските народни танци . Повече от 40 години е била преподавател в Държавното..
Над пет километра е отсечката от Е-79, която минава през Кресна, а след влизането на България в Шенген и особено в сезона на лятото потокът от леки..