Ако трябва да се оцени степента на сходство между хората и животните, се оказва, че между човек и кокошка то е 70 процента. Учените веднага предупреждават, че не става въпрос за външни прилики, а за генетични, съобщава порталът "Мед-хийл", позовавайки се на изследвания по темата.
Това обаче не е всичко. Учени, сравнили генетичния код на хора, животни, насекоми и зеленчуци, разкриват някои любопитни факти. Генетичното ни сходство с плодовата мушица (Дрозофила меланогастер), например, е 50 процента, а с краставицата - 40 процента.
"Всички сме свикнали да мислим, че кокошката е глупава птица. Редица наблюдения обаче показват, че това в никакъв случай не е така. Противно на преобладаващото мнение, кокошката има отлична памет, може да се ориентира добре на терена, и освен това е доста послушно създание, на което може да се разчита", казва Василий Ропи, директор на птицеферма.
"Геномът е съвкупността от генетична информация на всеки жив организъм. Сходството между нашите организми можем да открием в подобия на нашия метаболизъм: как се храним, усвояваме храната, как тялото я превръща в енергия и след това се освобождава от ненужните елементи. Всичко това показва наличието на подобни признаци между хората и други видове живи организми", обяснява биологът Сергей Межерин.
Най-голямо генетично сходство е установено при сравнение на човешкия геном с този на шимпанзетата (98,8 процента) и орангутаните (97 процента).
Министри на отбраната на страни от "коалицията на желаещите" за Украйна ще проведат днес среща в централата на НАТО в Брюксел, предаде ДПА, цитирана от БТА. На срещата групата, оглавявана от Франция и Великобритания, ще се опита да постигне напредък по плановете за подкрепа за Украйна. Основната тема, която ще се обсъжда, е как да се..
" Огромна част от държавното управление започва в тъмното. Оттам нататък каква прозрачност, отчетност и борба с корупцията очакваме? ". Това коментира пред БНР изпълнителният директор на "Прозрачност без граници" Калин Славов относно избора на хора в регулаторите и очаквания вот на недоверие за корупция. МЕЧ внася искане за вот на недоверие в..
Словакия възстановява парите на хората, които са били глобени по време на коронавирусната пандемия, предаде Франс прес. За целта страната създава фонд с капитал над 3 милиона евро. С тези средства ще бъдат обезщетени хората, които не са спазили епидемиологичните мерки, въведени по време на коронавирусната пандемия. Словашкият парламент..
Всяка сфера от дейността на човека вече е засегната от изкуствения интелект. Трябва да извлечем най-доброто от двата интелекта , с които разполагаме. Това каза пред БНР проф. Десислава Бошнакова, ръководител на департамент "Масови комуникации" в НБУ, съавтор на книгата "PR & AI". ИИ е инструмент, създаден от естествения и трябва да..
Висшето военновъздушно училище "Георги Бенковски" организира ден на отворените врати. Събитието ще се състои в Плевен в Изнесения комплекс за авиационно образование и ще продължи от 9 до 15 ч. Посетителите ще имат възможност да разговарят с настоящи курсанти-студенти, да разгледат залите за обучение и да получат пълна информация за..
АЕЦ "Козлодуй" може да е най-подходящото място за развитие на изкуствен интелект и центрове за данни. Този, който предложи енергия, печели надпреварата за гигафабрики за изкуствен интелект. Това са само две от публичните послания през последните два месеца. В страната ни има около 20 центъра за данни - в София, Пловдив и Русе, управлявани..
Днес делегациите на Русия и Съединените щати ще проведат втори кръг от консултации в Истанбул за нормализиране на дипломатическите отношения. Първата среща беше на 27 февруари. Руската делегация отново ще бъде оглавявана от Александър Дарчиев, сега руски посланик в съединените щати. Американската страна, както и в първия кръг, ще бъде..
След "улгартрансгаз" и договора с турската копания "Боташ", разследването в хотели в български ски курорти за предполагаема измама с европейски..
В еврозоната България може да влезе на 1 януари 2026 г. или началото на 2027 г. Средата на годината никога не е ставало и никога няма да стане, защото..
Проблемът е толкова голям, че АПИ нямат правилен ход . Такова мнение изрази пред БНР а рх. Иван Шишков, бивш регионален министър, след като темата за..