Клиентите трябва да изчакват някой да излезе, за да бъдат допуснати. По тази причина в топлите летни дни пред входа на аквапарка често се образуват опашки от желаещи да избягат от жегата и да се откъснат поне за малко от градската среда.
Аквапаркът се намира в непосредствена близост до центъра на столицата на територията на новия парк „Възраждане“, а за един месец, откакто е отворил врати, посетителите вече са над 6 000. В горещия съботен следобед десетки столичани търпеливо изчакват на дълга опашка под жаркото августовско слънце, за да бъдат допуснати до водните атракциони.
Капацитетът е запълнен изцяло, казват служители в аквапарка. Някои посетители чакат повече от половин час, но това не ги отказва. „Обичам да се пързалям.“
Други не са толкова търпеливи и разочаровани решават да потърсят алтернатива в жегата. „По-добрият вариант е на сянка да пиеш кафе.“
Причината за образуването на опашките са строгите противоепидемични мерки, които се стриктно се спазват на територията на аквапарка, обяснява управителят Андрей Калмаков. „Работим в момента на 50%, от 500 души са в момента до 250 души.“
На влизане се измерва температурата на желаещите да посетят аквапарка. Ръцете се дезинфекцират. Самите съблекални също се почистват на всеки час. Шезлонгите и чадърите са на определено разстояние. „Водата също е с технически показания по изискване“, уверява управителят.
Аквапаркът разполага с 5 открити басейна, с няколко различни вида водни пързалки, както за децата, така и за възрастните, с джакузи зона, бебешки басейн и други забавления за малки и големи.
„Пързалките са 8, различни са. Има по-скоростни, има прави, има извити, които реално са за хората над 130 сантиметра и си имаме детските, различни по скорост, по дължина“, пояснява Андрей Калмаков.
Задвижени са процедури за използване на минерална вода от извор в близкия квартал „Батолова воденица“, чакат се разрешения от съответните органи.
Засега в аквапарка няма инциденти. Имат три спасителни поста, с до 11 спасители на смяна, които гарантират както безопасността в басейните, така и на самите пързалки.
Присъстващите и работещите в аквапарка си пожелават по-дълъг летен сезон за повече приятни изживявания.
Целия репортаж чуйте в звуковия файл.Най-голяма полза от влизането на Хърватия в еврозоната имат големите фирми, които имат внос и износ . За тях беше много положителна крачка, защото се избягват много технически проблеми при вноса и износа. Това коментира пред БНР журналистът Диана Гласнова - българка, която от години живее в Хърватия, също е и кореспондент на БТА. За..
Бела Бенова е фотограф и пътешественик по морските фарове на Европа. Автор на книгата "По пътя на пулсиращата светлина". Няколко изложби по темата. "Връщаме лентата" точно 18 години назад, когато Бела поема на първото си пътешествие, следвайки пулсиращата светлина на българските черноморски фарове, а светлината бързо я повежда към съседна..
УНСС набира стажанти за програма "Езиков приятел" в подкрепа на деца мигранти. Стажантска програма "Езиков приятел" е насочена към студенти, които желаят да допринесат за социалната интеграция и успешното развитие на деца мигранти в България. Инициативата се реализира в рамките на проекта Language Buddy. Програмата търси мотивирани и..
София заема последното, 36-о място в международна класация на мрежата "Чисти градове" за безопасно придвижване на деца и подрастващи. Оценката ни е три пъти по-ниска дори от предпоследния в подреждането . В класацията участват големи градове и столици на държави от ЕС. Проучването "Улици за децата, градове за всички" анализира..
Александруполис е най-големиятград в Западна Тракия с най-голямото пристанище в региона . Градът, разположен недалеч от българската граница, предлага съчетание от крайбрежна атмосфера, достъпни цени и богати възможности за активен отдих и забавления, посочи за "Пътувай с "Хоризонт" Петрос Кириакидис – заместник-председател на туристическия сектор в..
Германия е най-добрата културна дестинация за туристите в Европа по данни на Световната организация по туризъ м. За българските туристи тя се нарежда на трето място след Гърция и Турция. Какво поддържа интереса на българските туристи към Германия и какво предстои през тази година? За това разказа в "Пътувай с "Хоризонт" Кристиян Салай –..
Какви са основните жалби на потребителите, как се извършват проверките, и какви реални санкции могат да понесат туроператори, които работят "на тъмно", посочи за БНР Игнат Арсенов, директор на дирекция "Контрол на пазара" в КЗП . Колко често се получават сигнали и жалби , свързани с туристически услуги и какви са тенденциите в броя им в последните..
"Вижте кой предложи създаването на държавни магазини?! Тази политическа структура, която господин Пеевски представлява и управлява, перфектно се..
Когато лекуваш един пациент, това е цяла вселена , каза в интервю за БНР проф. Асена Сербезова, бивш министър на здравеопазването, бивш изпълнителен..
По данни на Националния статистически институт от 2020 година насам има значително трайно покачване на броя на българите, които се прибират да живеят..