Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Петролът поевтиня

Цените на петрола се понижиха в азиатската търговия, след като безпокойствата за търсенето на суровината надделяха над надеждите, че американските конгресмени и Белият дом са близо до споразумение за нов пакет от стимули за съживяване на най-голямата световна икономика, предаде "Ройтерс".

В азиатската електронна сесия американският лек суров петрол понижи цената си със 17 цента или 0,4 на сто до 40,43 долара за барел.

Лондонският сорт Брент от Северно море поевтиня също със 17 цента или 0,4 на сто до 42,26 долара за барел.

И двата референтни сорта вчера поскъпнаха с около 1 процент.

Котировките леко тръгнаха нагоре в ранната търговия, след като демократите в Камарата на представителите представиха нов помощен пакет от 2,2 трилиона долара за преодоляване на последиците от коронавируса. Председателката на Камарата Нанси Пелоси изтъкна, че това е компромисно предложение.

Инвеститорите обаче продължават да се безпокоят за търсенето. Правителствени данни от Япония сочат, че вносът на петрол в четвъртия световен потребител на суровината през август са намалели с близо 26 процента.

Пазарът очаква данни за търсенето в САЩ, които ще публикува по-късно днес Американският институт по петрола, а утре - Службата за енергийна информация.



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Новините на Програма „Хоризонт“ - вече и в Instagram. Акцентите от деня са в нашата Фейсбук страница. За да проследявате всичко най-важно, присъединете се към групите за новини – БНР Новини, БНР Култура, БНР Спорт, БНР Здраве, БНР Бизнес и финанси.
ВИЖТЕ ОЩЕ

В Хърватия потвърдиха случай на антракс

Случай на инфекциозното заболяване по животните антракс е регистрирано и потвърдено в Хърватия. Ветеринарният институт на страната съобщи, че случаят е от 7 юли в община Върлика, където първоначално е имало информация за внезапна смърт на крава без видими клинични симптоми.  Взетите проби са потвърдили диагнозата.  Засега това е единствен..

публикувано на 19.07.25 в 16:17

Словения узакони асистираното самоубийство

Словения узакони асистираното самоубийство като парламента на страната снощи прие закон подкрепен с 50 гласа "за" срещу 34 "против". Трима депутати са се въздържали, съобщава БТА, цитирайки предаде Франс прес. Решението идва след референдум, на който мнозинството от гласоподавателите подкрепиха да има възможност за помощ при умиране - въпрос,..

публикувано на 19.07.25 в 16:05

Фолклорни състави от цялата страна се събират за фестивал в Долно Озирово

Молебен за дъжд ще бъде отправен в неделя в района на Вършец. Причината обаче не е безводието, а фолклорният фестивал "Илинден". Ритуалът "Пеперуда" ще бъде представен в село Долно Озирово. За седма поредна година фолклорни състави от цялата страна се събират в Долно Озирово за феста "Илинден". На 20 юли Църквата почита Свети Пророк Илия...

публикувано на 19.07.25 в 15:40

В Девин протестират срещу режима на вода

Жители на Девин затвориха главния път за Смолян и Кричим в знак на протест срещу режима на вода в курортния град.  С плакати "Искаме нормален живот", "Девин вода продава, а вода няма!!!", "Не искаме режим на водата", "Искаме бъдеще за Родопите" хората настояха да се направи проверка защо всяко лято градът е подложен на воден режим.  "Срам ме е да..

публикувано на 19.07.25 в 15:22

Един убит и шестима ранени при снощната руска атака с дронове срещу Одеса

Украинското черноморско пристанище Одеса беше подложено на интензивни руски удари с дронове. Един човек е загинал и шестима са били ранени, включително едно дете, пожар е избухнал във висок жилищен блок. Русия удари Одеса с дронове Доброволци на украинския Червен кръст са евакуирали четирима души, на 10 е оказана първа помощ. Разположен е..

публикувано на 19.07.25 в 15:21

Автомобил се вряза в тълпа от хора в Лос Анджелис, ранявайки десетки

Най-малко 29 души са ранени, след като превозно средство се вряза в тълпа от хора в Лос Анджелис в събота сутринта, съобщават американски медии и Франс прес. Превозното средство се е сблъскало с пешеходци около 02.00 часа сутринта местно време на булевард "Санта Моника" в Източен Холивуд, според пожарната служба на Лос Анджелис. Най-малко..

публикувано на 19.07.25 в 14:44
Асен Василев

Асен Василев: Върви натиск кметове и общинари на ПП да сменят боята

" Ако се опитат да предизвикат предсрочни избори във Варна, много силно ще настъпят мотиката . Благо Коцев ще си ги спечели", предупреди председателят на ПП Асен Василев в интервю за предаването "Политически НЕкоректно" на БНР. Навсякъде,  където имаме кметове и общински съветници, върви натиск да си сменят боята , подчерта Асен Василев и нарече..

публикувано на 19.07.25 в 14:01