Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Наивни голове след грешки угасиха европейската надежда за България

Антон Недялков (вляво) в борба за топката с унгареца Атила Фиола.
Снимка: БТА

Националният отбор на България загуби с 1:3 от състава на Унгария в полуфинален плейоф, игран в София.  По този начин угасна окончателно надеждата за участие на "трикольорите" ни на европейското първенство догодина.

Нашите не играха лошо в атака, затова пък допуснаха много наивни голове след грешки и те костваха класирането на отбора ни за финалния плейоф.

Под дъжда на Националния стадион "Васил Левски" пред няколко хиляди зрители гостите поведоха след корнер, когато с гърди Вили Орбан направи резултата 0:1 в 17-ата минута.

Нашите пропуснаха до края на полувремето чудесни положения - на два пъти чрез Тодор Неделев и веднъж чрез Божидар Краев.

Вместо това още в началото на втората част Жолт Калмар вкара след лек удар от фаул и рикошет в стената, а и вратарят Пламен Илиев не бе убедителен в намесата си.

Последва отменена от системата ВАР дузпа в полза на нашите в 57-ата минута, а полският съдия Шимон Марчиняк извади нарушението извън пеналта, откъдето Краев стреля в аут.

Тотално непокрит в 75-ата минута бе оставен Неманя Николич и той необезпокояван реализира с глава за 0:3.

Минута преди края Георги Йомов успя да върне един гол с удар от наказателното поле и да фиксира крайния резултат - 1:3.

Така унгарците ще играят като домакини срещу тима на Исландия на 12 ноември за място на европейските финали. Исландците победиха Румъния у дома с 2:1.

БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Новините на Програма „Хоризонт“ - вече и в Instagram. Акцентите от деня са в нашата Фейсбук страница. За да проследявате всичко най-важно, присъединете се към групите за новини – БНР Новини, БНР Култура, БНР Спорт, БНР Здраве, БНР Бизнес и финанси.
ВИЖТЕ ОЩЕ
Даниел Трифонов

Още три финала за гимнастиците ни на СК във Варна

Българските състезатели се класираха за още три финала на световната купа по спортна гимнастика за мъже и жени, която се провежда във Варна. Еди Пенев е сред най-добрите осем на прескок, след като получи оценка 13.525 точки, а Даниел Трифонов и Йордан Александров са финалисти на висилка с резултати от 13.300 точки и 12.900 точки в квалификациите...

публикувано на 09.05.25 в 18:31
Катерина Кулешова

Федерацията по скокове на батут натурализира украинка

Катерина Кулешова, която е бивша национална състезателка на Украйна в скоковете на батут,  вече ще се състезава под български флаг. Украинката получи българския си паспорт, а от Международната федерация (ФИГ) официално обявиха трансфера й. Така медалистката от световни купи ще може да представя страната ни на големи състезания, но след 7 май 2026..

публикувано на 09.05.25 в 12:44

Исторически финал за Бетис след победа с продължения

Испанският Бетис за първи път в историята си ще играе финал в европейските клубни турнири.  "Зелено-белите" от Севиля ще спорят за трофея в Лигата на конференциите срещу английския Челси, след като на полуфинала отстраниха италианския Фиорентина.  В реванша във Флоренция двата тима завършиха наравно 2:2 след продължения, след като домакините спечелиха в..

публикувано на 09.05.25 в 06:16
Ига Швьонтек.

Ига Швьонтек и други поставени стартираха с победи в Рим

Трикратната шампионка и защитаваща титлата си Ига Швьонтек стартира с победа на силния турнир по тенис на клей WTA 1000 в италианската столица Рим с награден фонд над 6 милиона евро. Полякинята, която е поставена под номер 2 в схемата, разгроми представителката на домакините Елизабета Кочарето с 6:1, 6:0 за 52 минути и се класира за третия кръг...

публикувано на 09.05.25 в 05:55
Манчестър Юнайтед-Атлетик Билбао

Тотнъм и Манчестър Юнайтед ще си оспорват трофея в Лига Европа

Отборите на Тотнъм и Манчестър Юнайтед се класираха за финала във футболния турнир Лига Европа.  В полуфиналните срещи-реванш:  Бодьо Глимт - Тотнъм  0:2 - общ резултат от двата мача  1:5 Манчестър Юнайтед - Атлетик Билбао 4:1 - общ резултат 7:1 Финалната среща е на 21-ви май в Билбао. В турнира Лига на конференциите, Челси е финалист след нов..

публикувано на 08.05.25 в 23:59
Нургюл Салимова

Втора загуба на Нургюл Салимова

Нургюл Салимова загуби партията си от третия кръг на силния шахматен турнир от веригата Гран при в Грослобминг, Австрия. След 71 хода и близо пет часа игра българката, която бе с черните фигури, се предаде в изгубена позиция срещу китайката Чжу Цзинър.  Поражението е второ за българката от началото на турнира и тя се свлече до последното десето място..

публикувано на 08.05.25 в 21:49
Дара Стоянова

Дара Стоянова сменя Ева Брезалиева за ЕК в Бургас

Дара Стоянова сменя Ева Брезалиева в състава на България за европейската купа по художествена гимнастика, която ще се проведе от 15 до 18 май в Бургас. В индивидуалната надпревара при жените страната ни ще бъде представена и от действащата абсолютна европейска шампионка Стилияна Николова При девойките участие ще вземат Магдалена Вълкова, Антоанета..

публикувано на 08.05.25 в 21:48