Подкастът „От далече“ на Хари от Испания и Крис от Лондон e инициатива за истински новини и вдъхновяващи събеседници.
Кристина и Хари се познават от около 15 години. Въпреки че работят заедно в България от едва 3-4 месеца, успяват да запазят контакт. Хари заминава за Испания. Крис – за Англия. В един момент се появява и идеята за подкаста „От далече“.
„Идеята за подкаста е отговор на всичко това, което ме дразни в социалните мрежи и начина на говорене в България. Преди време имах блог, но той не ми беше достатъчен. Помислих за идеята за подкаста, подбуден от публичното говорене в социалните мрежи. Спор заради самия спор, без всякакви аргументи и информация. Прави ми впечатление, че хората в България четат само заглавията на новините, които се споделят в социалните мрежи, никой не си прави труда да щракне и да види за какво иде реч“, сподели в предаването „Нощен Хоризонт“ Хари.
„Първият епизод беше на 17 май и беше свързан с коронавируса и с туризма. Опитахме се да хвърлим един малко по-различен поглед. За това избрахме името на подкаста да е „От далече“, защото гледаме нещата от далече“, допълни Хари.
Според Кристина в едно заглавие трябва да се каже всичко, което един продукт си поставя за цел да представи.
„Това, което всъщност „От далече“ означава е, че можем да разкажем това, което ние виждаме в нашето ежедневие, както и да разкажем за нещата, които виждаме, че се случват в България от далече. Не мога да повярвам, че в наше време може да има такова информационно затъмнение за неща от живота на хората и новини да се разказват по стряскащ начин от най-различни медии“.
Как се подбират темите и събеседниците за подкаста?
„Винаги има хора, които са експерти в своята област и са достатъчно смели, за да не се притесняват да застанат пред един микрофон. Темите ги избираме от това, което в последно време ни е направило впечатление или засичаме по социалните мрежи. Нещо, за което се говори, но се говори не по правилния начин или с тотална заблуда. Решаваме да вкараме малко ред и дадем малко повече обективна информация“, отбелязва Хари.
Повече по темата можете да чуете в звуковия файл.
"Изотопия" се размечта не просто за Ден на будителите, а за цял месец (защо не и повече), в който да се срещаме с хората, превърнали се в будната ни национална съвест . Средновековно невъзможен? Хамлет в омагьосания замък (първа част) Сред тях е Кирил Маричков , а и всички познати и непознати нему, с които..
Вярващите са убедени, че 40 дни след смъртта душата на покойника е сред нас, едва след това отлита към отвъдното. На този специален ден за помен християните подават храна и дарове, раздават и дрехите на мъртвия. Всичко дадено ще му се намери на оня свят. "Изотопия" поднася на Кирил Маричков спомените и емоциите на..
В рубриката „Горещо сърце“ отиваме в балчишкото село Гурково, където ни отвежда кореспондентът ни в Добрич Мая Райнова. Там тя се срещна с председателя на читалище „Свобода“ Наталия Георгиева, която родом е от Велико Търново, но след години в чужбина решава не просто да се завърне в България, а да се премести близо до морето. "Човекът, който..
Юркие Фейзи вдъхновява всеки, който я познава. Вярва, че винаги има път и надежда. Все още никой не е открил лек за лупуса, с който е принудена да живее, но вярва, че хората сами могат да се справят с всичко, стига да имат воля и любов към себе си. Това е най-важното нещо, на което се е научила от лупуса. "Да обичам повече себе си и когато..
"Националното радио , без никакво притеснение мога да кажа, че е в основата на успеха на "Сигнал", каза Йордан Караджов пред "Нощен хоризонт". "Да те жадувам", "Може би", "Сбогом", "Липсваш ми" са само няколко заглавия, които вече 46 години пренасят поколенията в свят на рок емоция и дълбоки спомени , създадени от музиката на "Сигнал"...
"Когато отидете в космоса…." директорът на НАСА Бил Нелсън се срещна с ученици и студенти . Посещението на Нелсън у нас беше част от европейската му обиколка. Защо НАСА се връща на Луната след 50 години? Как го прави с почти три пъти по-малък бюджет от преди. И дали войната в Украйна би била пагубна за отношенията между космическите сили? Много..
Вирусологът професор Радка Аргирова е потомствен лекар. Успява ли да се справи в живота с вирусите? "Вирусите са най-голямото предизвикателство за мен. Те ме карат непрекъснато да чета, да уча, да съм нащрек. Трябва винаги да бъда във висша форма. Първо, защото никога не знаеш точно кога какъв вирус ще се появи. Второ, точно кога кой..
Тежки обвинение към посланика на България в Украйна - Николай Ненчев, е отправила бившата вече служителка в мисията - преводачката Олга Хвостенко. В..
Кълнях се, че ние ще сме различни от другите партии, а се оказа, че на някои нива - вземане на решения, нарочване на тези, които не са съгласни - не е..
"Дълбоко съм убеден, че на България са ѝ необходими нови политически субекти . Тези са изчерпани. " Това заяви пред БНР Бойко Ноев, бивш министър..