Премиерът Бойко Борисов обеща, че ако икономиката върви добре догодина, служителите от МВР ще бъдат компенсирани допълнително. Той потвърди, че полицаите ще получат 15, а не 30 процента увеличение на заплатите, както е заложено в бюджета.
По думите му в никакъв случай едни социални групи не трябва да се противопоставят на други. Борисов отбеляза, че ГЕРБ се отказва от универсални детски добавки заради неодобрение на мярката от обществото.
По темата той коментира:
"Високо ценим работата на българските служители в МВР, затова - 15% увеличение на заплатите. Да, не са 30%, както в някои от другите организации, но първо - там бяха много ниски заплатите, не бяха увеличавани от години. Затова го направихме лятото за тях.
Навсякъде ни критикуваха, че децата на заможните родители ще получават и те тези 40 лева надбавки. Затова се върнахме на стария вариант, мисля, че е справедлив и точен и той няма нищо общо с полицаите, нищо общо със служителите на МВР, така че не ги преплитайте двете неща, защото първо - не е честно, второ - не е красиво".
Финансовият министър Кирил Ананиев също отрече да има противопоставяне, като обясни:
"Това, което излезе в средствата за масова информация, че има някакво противопоставяне между получаването на 15-процентно увеличение на заплатите на работещите в системата на МВР и родителите на деца, които получават детски добавки, не е вярно.
Необходимият ресурс за увеличаване на работните заплати в системата на МВР бяха осигурени от преструктуриране на разходите и трансферите по централния бюджет".Бразилската полиция нахлу в дома на Жаир Болсонаро, след като съдия наложи допълнителни ограничения на бившия крайнодесен лидер и бивш президент на Бразилия. Болсонаро е съден пред Върховния съд на Бразилия по обвинения в заговор за преврат, за да се попречи на президента Луиз Инасио Лула да Силва да встъпи в длъжност през януари 2023 г...
Между 30 и 50% е била средната заетост на леглата в хотелите през първата половина на годината. При една трета от тях тя е била в диапазона 50-70%, около една пета посочват заетост под 30%. Това показват данните от проучване на Българската асоциация на професионалистите в мениджмънта на хотели за първата половина на годината. При една..
"За Европа и Съединените щати, руската инвазия в Грузия през 2008 г. беше пропуснат сигнал за пробуждане. По това време Западът не осъзнаваше, че това е част от по-голяма руска кампания за демонтиране на реда след Студената война." Това написа Ека Ткешелашвили, министърка на външните работи на Грузия по време на президента Михаил Саакашвили...
За интензивен трафик на граничните пунктове Лесово и Капитан Андреево тази сутрин съобщават от Гранична полиция, цитирани от БТА. Затворен заради строителни дейности е пътя към границата при Рудозем. През граничните пунктове при Маказа, Златоград и Ивайловград е разрешено преминаването само на леки коли и микробуси до 3,5 тона, предупреждават от пътна..
Как се възприема в Москва ултиматумът на Доналд Тръмп? Или по-точно - как го възприема Владимир Путин? Необходим е сериозен анализ, обясни говорителят на Кремъл Песков това, че началникът му още не е реагирал лично в публичното пространство. И отказа да е говорител и на бившия президент Дмитрий Медведев, който първо се подигра на Тръмп за..
Във вторник ще има нов протест в защита на кмета на Варна Благомир Коцев и двамата общински съветници от "Продължаваме промяната" Николай Стефанов и Йордан Кателиев, които съдът остави за постоянно в ареста. Шествие в подкрепа на кмета на Варна Благомир Коцев се проведе в София Четвърти протест в подкрепа на Благомир Коцев във Варна..
Русия, Украйна и международна реакция - Президентът Тръмп постави ултиматум на Русия: 50 дни за примирие с Украйна, след което САЩ ще наложат 100% мита, включително върху трети страни, които търгуват с руски стоки. - САЩ ще предоставят "Пейтриът" и оръжия на Украйна, финансирани от НАТО. - В Киев пристигна пратеникът на Тръмп,..
Взаимодействието между ГЕРБ и ДПС-НН е малко вдигане на прах, няма нюанси, все по-черно бяло изглежда. Бойко Борисов вече не се крие в това..
Кандидатите за поста бяха шестима - рекорден брой до този момент. Това са: Антон Станков, Мария Матева, Джема Грозданова, Димитър Маргаритов, Мая..
Задържане по принцип за даден вид престъпление е крайно неприемливо. Никое престъпление само по себе си не е основание по принцип човек да бъде..