Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Георги Дерменджиев: Искам да изиграем един добър мач

Георги Дерменджиев
Снимка: БТА

Селекционерът на българския национален отбор Георги Дерменджиев даде онлайн-пресконференция за български и ирландски журналисти преди утрешния последен мач от второто издание в Лигата на Нациите.

Опитният специалист натърти на два пъти, че срещата в Дъблин е с непредвидим изход, но иска България да изиграе един добър мач. Също така се спря и на факта, че 10 души от списъка му липсват по различни причини.

"Обстановката е динамична и неприятна за всички отбори. При нас също отсъстват много играчи по тази причина. Но трябва да се справим и да изиграем един добър мач утре".
 
На въпрос дали България заслужено е на последното място в група В4 само с 1 точка или късметът е обърнал гръб на тима, той каза: "В спорта по-добре от мене знаете, че трябва и шанс. Ние го пропиляхме, но това не е оправдание. Но също така направихме и много грешки в мачовете до тук.

Първият мач беше изигран добре и от двата отбора. Но сега е непредвидим, защото и в двата състава ще има много промени".

Българският състав също е доста променен, каза още той. "По различни причини отсъстват 10 човека. Не само коронавирус, но тези с вируса са в тази бройката".

Ирландски репортер попита дали ние може ли да спечелим, още повече едно поражение ще коства изпадането на България в Лига С на турнира на УЕФА за национални отбори? "Моето мнение е: аз искам отборът да изиграе един добър мач, а резултатът е непредвидим. Играчите, които получат този шанс, трябва да го осъзнаят. Играчите, които излязат, трябва да има покритие на претенциите им за място в националния отбор".

"Доста голям професионализъм се изисква в тази ситуация. Винаги съм казвал, че вярвам в момчетата. И виждате каква е динамична обстановката, каза бившият треньор на Лудогорец и Левски по повод как се подготвя отбор при толкова проблеми. "Някои от тях не са тренирали, идват и играят в тази обстановка. Така че трябва да гледаме каква е цялата обстановка и да уважаваме тези усилия на играчите".



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Новините на Програма „Хоризонт“ - вече и в Instagram. Акцентите от деня са в нашата Фейсбук страница. За да проследявате всичко най-важно, присъединете се към групите за новини – БНР Новини, БНР Култура, БНР Спорт, БНР Здраве, БНР Бизнес и финанси.
ВИЖТЕ ОЩЕ
Килиан Мбапе (вдясно)

Реал (Мадрид) на Мбапе набързо ликвидира Манчестър Сити в ШЛ - обновено

Реал (Мадрид) , воден от една от най-големите си звезди Килиан Мбапе, набързо ликвидира съпротивата на гостуващия Манчестър Сити и го изхвърли без особено напрежение от Шампионската лига - 3:1 в испанската столица след 3:2 в първия мач в Англия. Мбапе бе големият лидер на "белите" в този мач и реализира хеттрик. Той бе точен още в 4-ата минута, после..

обновено на 20.02.25 в 00:47
Ливърпул - Астън Вила

Ливърпул загуби нови две точки в надстрелване с Астън Вила

Ливърпул увеличи аванса си на върха пред Арсенал на 8 точки, но едва ли е напълно доволен от гостуването си на Астън Вила, където не успя да победи бирмингамци и мачът завърши 2:2. Срещата бе изтеглена напред от 29-ия кръг на английското първенство, тъй като "червените" от "Анфилд" имат да играят финал за Купата на Лигата срещу Нюкасъл. Сблъсъкът на..

публикувано на 19.02.25 в 23:35
Борусия (Дортмунд) - Спортинг

Борусия (Дортмунд) рутинно преодоля Спортинг за осминафинал в ШЛ

Борусия (Дортмунд) се класира за осминафиналите на Шампионската лига, след като постигна равенство без голове в реванша срещу Спортинг (Лисабон), което изпрати германския клуб напред. Първият мач в португалската столица бе завършил с категоричен успех с 3:0 за германския тим и в реванша рутинно той стигна до класирането. Серху Гираси, водещият..

публикувано на 19.02.25 в 22:02
БК Монтана

Баскетболистките на Монтана с победа в Загреб в Адриатическата лига

Съставът на Монтана 2003 надигра хърватския Студио Загреб с 80:66 (24:19, 21:22, 24:9, 11:16) като гост в среща от редовния сезон на Адриатическата лига по баскетбол за жени. Успехът бе втори пореден за българския отбор, след като само преди 24 часа Монтана 2003 победи друг хърватски отбор Трешневка 2009 с 81:67 и вече има актив 10-5 на второ място във..

публикувано на 19.02.25 в 19:26
Александра Фейгин

Александра Фейгин седма в кратката програма на тестовия турнир по фигурно пързаляне в Милано

Най-добрата българска състезателка Александра Фейгин се класира на седмо място в кратката програма на тестовия турнир по фигурно пързаляне в Милано, който се провежда година преди Зимните олимпийски игри в Италия. Фейгин получи за изпълнението си оценка от 53.36 точки, от които 29.56 за технически елементи, 24.80 за компоенти на програмата и 1.0..

публикувано на 19.02.25 в 19:12
Владимир Илиев завърши 56-и на 20 км

Биатлонистите ни след 50-ото място на 20 км в Ленцерхайде

Френският отбор по биатлон продължава да събира медалите на Световното първенство, което продължава в швейцарския зимен център Ленцерхайде. Днес на 20 км индивидуално при мъжете шампион стана Ерик Перо с време 47:58.1 минути и един пропуск при стрелбите. Второто място е за Томазо Джакомел от Италия с 48:50.5 минути и също една грешка, чак при четвъртата..

публикувано на 19.02.25 в 19:10
Никола Цолов

Никола Цолов даде шесто време в тестовете на Формула 3 в Барселона

Никола Цолов (България, Кампос Рейсинг) даде шесто време в предсезонните тестове на Формула 3 на пистата в Барселона, след като регистрира върхово постижение 1:28.011 минути на 4.657-километровото трасе в Каталуния. Българинът изостана с 0.300 секунди от лидера Ноел Леон (Мексико, Према Рейсинг).  Цолов, шампион във Формула 4 Испания от 2022, завърши..

публикувано на 19.02.25 в 19:06