„Всичко, което се предприема от Министерството на здравеопазването по управление на коронакризата, е правилно и дава резултати. Проблемът с болничните легла ще се преодолее, когато хората постепенно осъзнаят, че когато острата вирусна инфекция не е толкова тежка, не трябва да се тича веднага към болницата“. Мнението изрази пред БНР проф. Петко Салчев, управител на НЗОК.
Той уточни, че след сключване на анекс между НЗОК и БЛС ще бъде финализирана процедурата по издаване на електронните направления за PCR тестове. Цената на теста ще бъде определена от договора, който ще бъде сключен.
Проф. Салчев е категоричен, че няма основание за притеснение за бюджета на Касата.
„Няма лечебно заведение, което да е казало, че персоналът му не си е получил заплатата... Всичко, което бъде гласувано допълнително, ще бъде в помощ на здравната система“.
В предаването „12+3“ проф. Петко Салчев коментира и темата за дарителството:
„Касата наследи Фонда за лечение на деца в чужбина през април 2019 година и си изпълнява функциите. Над 20 млн. лева е изплатила Касата за лечение на деца и на възрастни в чужбина през миналата година, а към момента, за тази година, са изплатени около 15 млн. лева. Няма забавени заявления. Забавяния по някои случаи могат да се получат, когато външни експерти забавят отговор или има противоречиви становища“.
Интервюто с проф. Петко Салчев можете да чуете в звуковия файл.
На 21 май от 9 до 17 часа ще бъде извършена планова техническа профилактика на предавателите на ултракъси вълни ВЕНЕЦ 4 на честота 102 MHz, КОРИТЕН 4 на честота 89.6 MHz и МОНТАНА 4 на честота 101.4 MHz, излъчващи програма „Хоризонт“. Възможни са прекъсвания на сигнала. Може да слушате програмата на БНР през интернет сайта binar.bg, а в..
Близо 130 зрелостници от Ямболска област не са допуснати до матура по български език и литература, съобщиха от Регионалното управление на образованието. Зрелостен изпит ще се проведе в 17 от общо 18 средни училища в областта. Над 830 са подадените заявления за полагане държавния зрелостен изпит, допуснати са 705 ученици, уточни..
Израел разкритикува решението на Европейския съюз да преразгледа споразумението за сътрудничество между евроблока и еврейската държава заради нейната засилена офанзива в Ивицата Газа, предаде Франс прес. "Изцяло отхвърляме посоката, възприета в изявлението, която отразява пълно неразбиране на сложната реалност, пред която е изправен Израел", написа в..
Американският президент Доналд Тръмп обяви планове за изграждане на система за противоракетна отбрана, наречена "Златен купол", предаде Франс прес. В Белия дом Тръмп заяви, че вече е избран проект на системата, която ще защитава Съединените щати дори от ракети, изстреляни от космоса. Очаква се тя да заработи преди края на мандата на Тръмп. "Имам..
В Кипър официално започва първият етап от правителствения план за изграждане на жилища с достъпен наем за нуждаещи се семейства. Споразумение за изпълнението му подписват днес Кипърската организация за развитие на земята и община Лимасол. Строителството на първия в страната комплекс от достъпни жилища под наем стартира след близо три години..
Администрацията на Доналд Тръмп иска Великобритания да увеличи разходите си за отбрана с десетки милиарди паунда, за да даде пример на Европа, пише „Таймс“, цитирайки източници от Пентагона. Ръководителите на Пентагона са казали на британските си колеги, че президентът на САЩ би бил „по-щастлив“, ако Обединеното кралство увеличи бюджета си за отбрана,..
Има съмнения дали притежателите на британски паспорти ще могат да използват електронни портали по летищата в ЕС това лято, съобщи Би Би Си. Това беше една от договореностите в обявеното в понеделник споразумение за "рестартиране" на Брекзит. Представител на Европейската комисия заяви пред Би Би Си, че гражданите на Обединеното кралство няма да имат..
На децата отдавна не им е интересно в училище. Това заяви пред БНР Александър Чакмаков, директор на Първа английска гимназия в София...
Към 19 часа ще излезем с официално решение за прекратяване на блокадата на градския транспорт в София. Нека първо минат комисиите на СОС,..
Ограничено е правото на децата на образование и правото на възрастните на достъп до работното място , пише в позиция Съюзът на ръководителите в..