Проведената обществена поръчка за доставка на компютърно оборудване от „Информационно обслужване“ АД е изцяло за нуждите на държавната администрация, чиито информационни системи и компютърна техника се поддържат от компанията, съобщават от фирмата във връзка с публикации в медиите.
От там посочват, че в обхвата на проведената обществена поръчка не влизат компютърни конфигурации и оборудване за нуждите на „Информационно обслужване“ АД. Техническите спецификации са изготвени на база конкретни заявки от административни органи, сред които са Министерството на финансите, Министерството на здравеопазването, Министерството на вътрешните работи, Агенцията по обществени поръчки, Агенция по вписванията, Национална агенция за приходите, Агенцията за държавна финансова инспекция и Агенция „Митници”.
Стойността на поръчката е на база прогноза на нуждите от компютърна техника и оборудване за общо 27 административни органи, които са в обхвата на системната интеграция.
Обществената поръчка е обявена на основание чл. 18, ал. 1, т. 1 от Закона за обществените поръчки и е проведена при спазване на всички нормативни разпоредби. Подписани са договори, съгласно които „Информационно обслужване“ АД има 12-месечен срок за заявяване на необходимото оборудване към доставчиците, които са класирани на 1-во място в различните обособени позиции.
Изпълнителите са избрани въз основа на критерия „най-ниска цена“ с цел постигане в максимална степен на обективност и равнопоставеност при провеждане на процедурата и спазване на принципите на публичност, прозрачност и свободна конкуренция.
„Информационно обслужване“ АД е определена за Национален системен интегратор на държавната администрация с приемането на Закона за изменение и допълнение на Закона за електронно управление.
Компанията има отговорност по изграждане, поддържане, развитие и наблюдение на работоспособността на информационните системи с национално значение.
На този етап Централната избирателна комисия няма да публикува сканирани протоколи от повторно проверените 2204 секции от експерти назначени от Конституционния съд. Това разясни заместник-председателя на ЦИК Росица Матева, след като Ивайло Благоев от Монтана, който е бил секретар на секционна комисия на изборите от 27-ми октомври миналата..
В рамките на Месеца на франкофонията днес ще се състои Литературна среща със Сергей Шикалов за романа му "Опасни видове" : Спомен за едно десетилетие в Русия, която вярваше в правата на човека и в свободата да обичаш. Събитието е днес от 18.30 часа във Френския културен институт. " Вдъхновението се храни с нашите ежедневни мисли ", отбеляза..
Време е за Закон за водоснабдяването и канализацията. За това настоя в интервю пред БНР Иван Иванов, председател на Българската асоциация по водите. Той изрази "разочарованието на гилдията, че продължаваме да говорим за промени в Закона за водите , а не говорим за нов закон за ВиК – нещо, което от повече от десетилетия ВиК отрасълът..
Министърът на отбраната на Обединеното кралство Джон Хийли, който се намира във Вашингтон, каза, че той и американският му колега Пийт Хегсет "работят усилено по пътя към мира" в Украйна. Очаква се министърът на отбраната на Обединеното кралство да обсъди решението на САЩ да прекратят споделянето на разузнавателна информация с Украйна със..
18-годишно момиче, което работи на бензиностанция при АМ "Струма", е било отвлечено от мъж, неин приятел, с когото се познавали и живеели заедно отскоро, съобщиха от Областната дирекция на полицията в Кюстендил. Извършителят е задържан. По случая е образувано досъдебно производство. Снощи в РУ Дупница е получен сигнал за отвлечена..
След като Общинската избирателна комисия - Столична е установила несъвместимост за кмета на район "Слатина" Георги Илиев, ще се проведе частичен избор за кмет на района. Илиев не е обжалвал решението на ОИК и днес ЦИК разгледа преписката, като изпрати материалите на президента за издаване на указ, с който ще се насрочи дата за провеждането на..
Със заповед на министъра на вътрешните работи е уволнен полицаят, който с боен пистолет стреля по автомобил и рани едно от петте момчета в колата. Приключилата проверка е показала нарушения, съобщиха от пресцентъра на министерството. През юни миналата година в Плевен криминалист простреля 19-годишен младеж. Тогава от МВР уточниха, че..
" Имам информация, че е имало среща на министъра на културата с министър-председателя. В рамките на тази среща министърът на културата е казал, че е..
"Правителството на Росен Желязков получи тиктакаща бомба в ръцете си и в момента е в ролята на сапьор" . Това заяви пред БНР евродепутатът от групата..
Очаквам да се влезе в спирала от битки и напрежение между Израел и "Хамас" . Това каза пред БНР арабистът проф. Владимир Чуков във връзка със среща на..