Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Бойко Борисов: Ще бъдат отпуснати средства за свлачища и повредени пътища

| обновено на 18.01.21 в 19:19
Още днес ще заседава Междуведомствената комисия за възстановяване и подпомагане, за да отпусне правителството 470 000 лева на община Лъки за спешни укрепителни дейности.
Снимка: БГНЕС

Премиерът Бойко Борисов потвърди, че днес ще бъдат отпуснати средства за овладяване на свлачищата и за ремонти на повредени пътища в различни райони на страната.

470 хиляди лева ще бъдат отпуснати на Община Лъки за спешни укрепителни дейности заради голямото срутище в района, застрашаващо няколко къщи в Дряново, увери още Борисов, който направи оглед на място.

Междуведомствената комисия за възстановяване и подпомагане ще прецени и какви средства са необходими за укрепването и на други проблемни терени в Костинброд, Гоце Делчев, Брезница и Дъбница.  

Отменено е обявеното на 11 януари бедствено положение в Радомир, съобщиха от общината. В кяколкото засегнати селища предстои оглед и оценка на щетите в пострадалите имоти.

По време на посещението си в Лъки Борисов коментира и мерките, които държавата предприема за овладяване на пандемията от Covid-19:

"Пандемия - в другите държави виждате в какви тежки условия са - локдаун. Представете си в 6.00 часа да имате вечерен час. Не може да си го представите дори. А в България с майсторско управление в момента сме и бизнесът, да по-трудно е, но работи", каза премиерът, както и отправи критики към изказвания на президента Румен Радев относно харченото на пари от бюджета. 

"Да каже кои пари да спрем, за хората на първата линия - 84 мил. лв. на месец. От тези 1,3 милиарда, които даваме за бизнеса... Кои пари да спрем? Да ги спрем! Или да каже: спрете "Хемус", не е важна за Варна, Търново. Или да каже - спрете Ботевград, Мездра, Монтана, Враца, Видин, не е важно за хората. Или спрете Европа за Сърбия. Или - спрете незабавно "Струма". Харчели се пари. Ми, ето, аз изброих - 5 милиарда са в тия проекти и във всичко това, което се прави", каза премиерът Бойко Борисов.



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Новините на Програма „Хоризонт“ - вече и в Instagram. Акцентите от деня са в нашата Фейсбук страница. За да проследявате всичко най-важно, присъединете се към групите за новини – БНР Новини, БНР Култура, БНР Спорт, БНР Здраве, БНР Бизнес и финанси.
ВИЖТЕ ОЩЕ

Пламен Тончев: Трусовете в отношенията между Европа и САЩ са добра новина за Пекин

"Трябва да се върви към заздравяване на климата в ЕС и когато разговаря с мощни страни като САЩ и Китай, да го прави с един глас". Това заяви пред БНР Пламен Тончев, ръководител на отдел "Азия" в Института за междунородни икономически отношения в Атина. На 24 юли в Пекин се проведе среща на върха ЕС-Китай, на която бяха отбелязани..

публикувано на 26.07.25 в 11:50

Родова среща в берковското село Балювица

Родова среща правят в берковското село Балювица. Традицията се спазва от години и на нея идват хора от страната и чужбина. Родовата среща винаги е в последната събота на юли. В малкото берковско селце живеят 30-тина души, но в този ден центърът се изпълва с хора от близо и далеч, разказва кметският наместник Анелия Ангелова. 

публикувано на 26.07.25 в 11:34
Протест срещу нов закон за антикорупционните институции в Киев, 22 юли 2025 г.

Анализатор: Украйна ще излезе от войната по-малко корумпирана

"Войната не е бизнес" - това пишеше на един от плакатите по време на протестите в Киев срещу посегателството на президента Володимир Зеленски срещу независимите антикорупционни служби - Националното антикорупционно бюро НАБУ и Специализираната прокуратура САПО. Който в Украйна се бие на фронта, който нощ след нощ прекарва в бомбоубежище и..

публикувано на 26.07.25 в 11:27

Патрик Качмарчик: Политиката към въоръжаване трябва да е на общоевропейска основа

Златна треска за оръжейните компании настана в Европа. Особено добре видно е това в миролюбива Германия, където на производителите на оръжия продължава да се гледа с недоверие, дори с укор. Но рецесията, от която Федералната република мъчително се опитва да излезе, и обратът в европейската политика от разоръжаване и мирно съвместно..

публикувано на 26.07.25 в 11:06
Доналд Тръмп

Гардиън: Войната в Украйна ще е ключов въпрос в разговорите на Тръмп с ЕС и Обединеното кралство

Прекратяването на войната на Русия в Украйна е ключов въпрос в разговорите на американския президент Доналд Тръмп с ЕС и Обединеното кралство, твърдят източници, цитирани от Гардиън. Американският президент е в Шотландия, където през следващите дни ще се срещне с британския премиер Киър Стармър и председателя на Европейската комисия Урсула фон..

публикувано на 26.07.25 в 11:02
проф. Здравко Попов

Проф. Здравко Попов: Тръмпизмът се преживява в Европа като инструмент за отмъщение

Тръмпизмът се преживява в Европа като инструмент за отмъщение. Това обясни пред БНР проф. Здравко Попов, философ, дипломат и президент на Института за публична политика. "Ако се вгледаме, ще видим една обща тръмпистка платформа, която ентусиазира тези националистически сили в Европа, но заедно с това ще видим и много разлики. Това, което се..

публикувано на 26.07.25 в 10:50

Близо 60 лади от времето на социализма на изложение в Трявна

Трявна е домакин на националния събор на Лада клуб България. Близо 60 автомобила с емблематичната от времето на соца марка ще бъдат показани в рамките на изложението, след официалното откриване днес в 11 часа.  Различни модели автомобили с марка "Лада", притежание на колекционери от цялата страна, ще бъдат подредени за изложението по пешеходната..

публикувано на 26.07.25 в 10:24