„Смутен съм от отношението на хората, които започнаха да ме заливат с помия“. Това сподели пред БНР художникът Симеон Кръстев, който за часове влезе във фокуса като автора на картината, която премиерът Бойко Борисов подари на сръбския президент Александър Вучич.
„Нарисувал съм реалистична картина. Няма вложени политически емоции... Идеята се появи от фирмата, която изгражда „Балкански поток“. Тя поръча на над 30 художници да направят картини по темата „Балкански поток“. Това са членове на СБХ, доказани художници. Аз направих три картини - две са с фигури и с тръбата, а тази с Борисов и с Вучич беше между другото. Това беше ведомствена поръчка с идея да се направи изложба... Изведнъж стана един бум, след като сръбска медия публикува подарената картина. И се изсипа злоба и жлъч“, каза още Кръстев в предаването „Хоризонт за вас“.
Симеон Кръстев подготвя изложба през май в София.
Интервюто с художника можете да чуете в звуковия файл.
Развитието на подводния флот на Военноморските ни сили обсъди президентът Румен Радев с представители на ръководството на Съюза на подводничарите в Република България . На срещата, която се проведе по инициатива на Съюза на подводничарите при посещението на държавния глава във Варна, бяха обсъдени възможностите за придобиване на подводници като част от..
Украинските военни заявиха в неделя, че са ударили петролна рафинерия в Саратовска област на Русия при нощна атака с дрон, предаде Ройтерс. В изявление Генералният щаб заяви, че ударът по петролната рафинерия в Саратов е причинил експлозии и пожар. Генералният щаб на украинските въоръжени сили също така съобщи, че е "освободил от руски..
Съветниците в Кюстендил приеха решение Общината сама да изгради осветлението на фаталния път при село Ябълково, където в края на миналата година при ПТП с коне загина 18-годишно момиче, а други две нейни връстнички бяха ранени, каза за БНР кметът на града инж. Огнян Атанасов. Осветлението не работи от 1985 година и след протести на кюстендилци и..
Мнозинството от германските граждани са недоволни от консервативното правителство на канцлера Фридрих Мерц, което скоро ще навърши 100 дни на власт, сочи изследване на Института за проучване на общественото мнение INSA за неделното издание на "Билд". 60% от анкетираните не одобряват работата на трипартийната коалиция, докато само 27%..
В част от регионалните исторически музеи няма реставратори, обяви пред БНР директорът на Националния археологически институт към БАН доц. Христо Попов. Част от кадрите са намерили по-добра работа в чужбина, а тези специалисти са изключително необходими, защото правят експертизи в полза на институции като прокуратура, полиция и ГДБОП, свързани с..
82-годишна жена от брусарското село Василовци, област Монтана, даде 4500 лева на ало измамник. Неизвестният извършител се представил за полицай. Случаят е от петък, когато между 16 и 16,45 часа, жената от Василовци по време на телефонен разговор станала жертва на опитния измамник. Той въвел в заблуждение бабата. Представил се за полицейски..
"Амнести интернешънъл" заяви, че е "дълбоко обезпокоителен" факта, че британската полицията е извършила 474 ареста по време на демонстрация в подкрепа на групата "Палестинско действие" в Лондон. Столичната полиция съобщи, че 466 души са били задържани съгласно Закона за тероризма за изразяване на подкрепа за забранената група. Други осем..
"Берковица е райско кътче, сгушено в полите на Ком. Връщам се с голямо удоволиствие в най-ранните си години. Всяка ваканция чаках да отида с..
Колко са столетниците в България? Отговор дава Националният статистически институт – към 31-ви декември 2024 година хората на възраст 100 и..
От днес всички магазини в България трябва да показват цените и в лева, и в евро . Законът е ясен – цената в евро стои до тази в лева, за да ни..