За какво да се харчат парите на данъкоплатците в столицата? За първи път бе дадена възможност жителите на София да се включат в обсъждането на бюджета на града. Проектобюджетът възлиза на рекордните 1 893 000 000 лева. Окончателното му гласуване е насрочено за 25 февруари, а дотогава предстоят и други дискусии.
„Трябва да бъде харчен за благоустрояване не само на центъра, а и на тези квартали, които са на 4-5 или 10 километра от центъра. Ние също плащаме данъци и искаме да ходим с токчета по тротоарите и по платната“, гласи едно от изразените мнения.
„Паркове, обновяване на парковете. Детски градини повече, училища“, „Паркоместа навсякъде“, „Караме велосипеди. Да има повече алеи – като в Холандия“, казват някои от анкетираните.
„Има голям контраст между центъра и кварталите“, „Крайните квартали са много изоставени. Но колкото и пари да се отпуснат, ако така се разхищават, нищо няма да стане. Как може една пейка да струва 10 хиляди лева и едно колче, дето ограждат тротоарите, да е 1000 лева?“
„Станахме бетон и всяко място, което остане свободно, се застроява“, „Буквално се отровихме. Не знам въздухът в София как ще се промени и как ще дишаме по-спокойно, ако не се въведат някакви правила“, отбелязват други.
„Трябва да се оправи въпросът с Витоша. Не може такава планина до нас, на две крачки, такива огромни опашки и да не може да се отиде събота и неделя“, коментират трети.
На 50 милиона ще възлизат инвестициите в улична инфраструктура. Заложени са 25 нови трамвая, 82 електробуса и 30 тролейбуса, обясни Марков в предаването „Хоризонт до обед“.
Стигаме до поредна година, в която бюджетът отново се обявява за рекорден, посочи Николай Николов, секретар на ПГ на БСП за България в Столичния общински съвет.
„Капиталовата програма за миналата година е изпълнена на 70%. От заложените 440 милиона – 140 отпадат и не са усвоени“, посочи Николов. Относно 10-те милиона, които ще отидат при районните кметове, той уточни, че разделено на 24 района това прави по 416 хиляди на район.
Още за бюджета на София слушайте в звуковите файлове.
Захари Карабашлиев описва радиото като създател на "саундтрака на неговото детство". " При баба и дядо имаше една радиоточка. Така съм запомнил и точния час, и програма "Христо Ботев" . Това бележи най-ранните ми детски спомени", сподели авторът на романа "Рана" в предаването „Понеделник вечер“. Даниела Стойнова с отличието..
Финансовата грамотност е едно от онези умения, които сякаш приемаме за даденост – докато не осъзнаем колко важна е тя в живота ни. "Не е богат този, който има най-много, а този, който се нуждае от най-малко", казва древногръцкият философ Диоген. В днешния свят на кредити, инвестиции и дигитални финансови услуги това послание звучи..
Здравната каса да заплаща профилактиката на мигрена със съвременни терапии, като моноклонални антитела и гепанти. Това послание отправиха лекари и фармацевти по време на дискусия за заболяването, което предизвиква тежки кризи и води до неработоспособност при хора в активна възраст. Болестта се среща три пъти по-често при жените, в сравнение с мъжете. У..
70% от дяловете на болницата в Белоградчик ще бъдат приватизирани. Процедурата ще бъде открита след решение на Общинския съвет. Целта е лечебното заведение да бъде спасено от фалит . Решението е взето по предложение на кмета на Белоградчик Боян Минков, който го аргументира с лошото финансово състояние на болницата и реалната опасност от фалит..
Кои са най-подходящите места за посещение в началото на годината? Препоръки ни дава пътуващия инфлуенсър Дора Симеонова: " Първите ми посещения бяха в приказни зимни места в нашата страна, в къщи за гости. Вече бяхме на Боровец и Пампорово . Миналата година най-вълнуващото ми посещение беше в Тайланд, на остров Пукет , което за две седмици ни..
Кипърският шампион АПОЕЛ (Никозия) обявява приключване на сътрудничеството си с футболиста Георги Костадинов, съобщи клубът на страницата си в интернет. Костадинов си тръгва от Никозия след 2,5 години сериозно присъствие, като е изиграл общо 89 мача с АПОЕЛ във всички турнири, вкарал е 6 гола и е подал 4 асистенции. С жълто-синия екип той..
При природни бедствия: тежки бури, наводнения и пожари по телефона предупреждават намиращите се наблизо хора за опасността, като дори я изчисляват в процент и поставят жълт или червен код. Израелска иновация показва точно обратната корелация: мобилните телефони (с вградените си сензори) могат по-рано от метеорологичните станции и постовете на..
Истинската причина за отлагането на искането на извънреден оценителски доклад от ЕК за еврозоната е, че управляващата коалиция възнамерява да внесе в..
"Политическите опозиционери в Сърбия нямат нито потенциал, нито капацитет да се борят с дълбоката държава. Един от възможните изходи е протестиращите да..
Един безуспешен опит на БАБХ да прехвърли отговорността на бизнеса. Такава оценка даде Симеон Караколев, председател на Национална асоциация на..