Сред тюркоазените води на Индийския океан, се намира един от най-хубавите коралови плажове в Африка. Ухания на карамфил и канела, насищат чистотата на въздуха. В тях пътешественикът губи себе си, сам между пясъка, водата и небето. Постройки от колониален период, луксозни хотели, с барове и ресторанти показват контраста в тропическия рай. Това е родното място на Фреди Меркюри, вокалистът на група „Куин“. Това е и родното място на фразата „хакуна матата“, позната ни от анимационния филм "Цар Лъв". В превод от суахили означава „Нямай грижи“ или „Освободи се всякаква тревога“. Явно това предлага Занзибар и кара нашия гост да се връща там непрекъснато.
Явор Караиванов е актьор, познаваме го предимно от дублажа на филми, сериали и реклами. Но той има страст - това е Африка и чудесата, които предлага далечния континент. Тази нощ, с неговия разказ ще се опитаме да ви пренесем в атмосферата на това непознато място, да ви опишем неговата природна красота и хората, които Явор е срещал. Чудните животни, красивите екзотични растения и построеното от човека в тази дивна земя.
Занзибар е страна популярна с производството на подправки и карамфил. Имат и свой сорт люти чушки. От тропическото лаврово дърво се ползва кората, листата и корена.
Явор Караиванов вече има приятели в Занзибар в резултат на пътуванията си до тази страна.
"Много добър мой приятел, с когото си казваме, че сме братя, преди една година ме покани на гости в тях и съм се хранил с него, със съпругата му и двете му малки дечица", допълни Явор Караиванов.
Според Явор Караиванов в Занзибар има толерантност между различните религиозни общности:
"Занзибар е над 90% мюсюлмани, няколко процента християни, малък процент индуси. Изключителна толерантност между религиите".
Морските таралежи са най-голямата напаст, подчерта Караиванов:
"Плува се лесно, защото е много солена водата".
Занзибар е рай за кайтсърфинг, допълни той.
"Не е за всеки това място, хубаво е хората да бъдат честни със себе си, ако са фенове на лукса, на удобствата, това място не е за тях. Това не е важно в Занзибар, трябва да си отворен за новото, да си отворен за нови преживявания".
Повече можете да чуете в звуковия файл.Родителите на Ифан Сунг, които са от Китай, се срещат в София през 90-те години. От любовта им се ражда тя и брат ѝ. Семейство Сунг се установява в София, където отглежда децата си. Ифан е завършила средното си образование у нас. Сега е студент по стоматология. Говори перфектно български език. Рядко пътува до Китай, но се чувства добре в родината на..
Името на проф. Александър Чирков е синоним на модерната кардиохирургия в България. Проф. Чирков не просто основава болница "Света Екатерина", той дарява надежда и живот на хиляди българи. Десетилетия след първата трансплантация на сърце у нас, неговото дело продължава да вдъхновява. „Още от първия ден аз забелязвам каква огромна разлика съществува..
Актьорът Константин Икономов от Сатиричния театър е гост в поредицата "Магията на театъра" . Той има ярко присъствие на сцената и впечатлява със своите превъплъщения в различните образи. Константин Икономов завършва НАТФИЗ „Кръстьо Сарафов“ през 2005 год. в класа на проф. Пламен Марков . След това работи в театъра в Стара Загора. А по-късно на..
Деси Добрева е специален гост в "Нощен хоризонт" и представя предстоящото турне "Гиздава". Седем концерта в седемте най-големи градове в страната, с благотворителна цел - в подкрепа на деца таланти. Певицата, заедно с Лудо Младо Бенд и Нешка Робева, стартира мащабното турне, което ще обиколи България и ще зарадва почитателите на българския..
18-годишната Росица Денчева, състезател на Тенис клуб "Плевен 90", ще представи родния си град и България на турнира "Уимбълдън". На специална среща тя получи почетен плакет и поздравления от кмета на Община Плевен д-р Валентин Христов и неговия заместник Калоян Къдрийски. Наскоро тенисистката впечатли спортния свят с отличното си..
Сърцето на днешната гостенка в рубриката ни "Горещи сърца" тупти с ритъма на въпросите, които постоянно си задава. Признава, че любимият ѝ въпрос е "Защо?", а намирането на отговорите му всеки ден и при всички обстоятелства помага да се усъвършенстваш, да се развиваш и да вървиш напред. Страстта ѝ да стига "до корена", да изследва причините, да..
От 10 - ти юли започва поредното издание на един много красив бутиков фестивал, който от 2010 година се провежа в архитектурния резерват Арбанаси. Фестивалът за класическа камерна музика - Arbanassi Summer Music събира за няколко дни музиканти от Западна Европа с български инструменталисти. Създатели на фестивала са музикалното семейство..
ПП ще подкрепи вота на недоверие срещу правителството на Росен Желязков за провала му в сектора на околната среда и несправяне с екологичната..
Политическият ни елит се изгаври с народната борба срещу корупцията . Това заяви пред БНР бившият премиер Ренета Инджова, след като гръмнаха няколко..
Изцяло политическо изпълнение – така д-р Николай Христов, общопрактикуващ лекар от Варна, определи програмата на здравните власти по която два..