Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Доведената дъщеря на Камала Харис дебютира като манекенка в Ню Йорк

Ела Емхоф
Снимка: БТА

Доведената дъщеря на вицепрезидента на САЩ Камала Харис дебютира като манекенка на Седмицата на модата в Ню Йорк, като дефилира за бранда „Проенца Шулер“, предаде АФП.

Ела е студентка последна година в училището по дизайн „Парсънс“. Тя бе сред манекенките, заснети във филм и представящи виртуално заради пандемията моделите на модната къща „Проенца Шулер“, посочва БТА.

21-годишната Емхоф дефилира последователно с черен тренчкот от кожа, с дълго сиво палто и с черно сако с панталон в рамките на колекцията есен зима на марката.

„Това беше първата ми проява на модния подиум, коментира Ела, и поради тази причина се чувствах малко нервна“. Филмът с манекените на „Проенца Шулер“ е бил заснет на открито преди няколко седмици в Ню Йорк при температура минус 10 градуса по Целзий.

Ела Емхоф е дъщеря на Дъг Емхоф и на Кърстин Макин, с която адвокатът се разведе през 2009 година, след което през 2014 г. се ожени за сегашния вицепрезидент на САЩ Камала Харис.

Ела направи впечатление по време на церемонията по встъпване в длъжност на Джо Байдън на 20 януари във Вашингтон. Тогава тя носеше стилно палто на бранда Миу Миу, за което имаше възторжени коментари.

Eдна седмица след церемонията Ела Емхоф беше ангажирана от манекенската агенция IMG.



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Новините на Програма „Хоризонт“ - вече и в Instagram. Акцентите от деня са в нашата Фейсбук страница. За да проследявате всичко най-важно, присъединете се към групите за новини – БНР Новини, БНР Култура, БНР Спорт, БНР Здраве, БНР Бизнес и финанси.
ВИЖТЕ ОЩЕ

"Алеята на книгата" в София е радост за малки и големи

150 издатели участват в 13-тото издание на "Алеята на книгата" в София. Детски книги с приказни герои предлага Борислава Борисова. "Славеят", "Мечката и дърварят", "Грозното патенце" са сред любимите книжки на децата, а автор на илюстрациите е Елена Жаблянова. Интересна е историята, която събира издателят и художникът, които се срещат..

публикувано на 14.09.25 в 05:45
Иван Истатков, Ния Николова, Симеон Тодоров (от ляво на дясно)

Куклен театър "Патилан" в Монтана стартира новия творчески сезон

Куклен театър "Патилан" в Монтана стартира новия творчески сезон. Две са премиерните заглавия - "Трите прасенца" и "Приказка за едни братя и златна ябълка".  И те са по повод 55-ата си годишнина "Патилан". Своя дебют на сцената направи и новото попълнение в трупата на театъра - младата куклена актриса от София Ния Николова. Преди дни на..

публикувано на 14.09.25 в 05:10

В Лондон стачката на метрото доведе до увеличаване на катастрофите с велосипеди

Лондонската служба за бърза помощ съобщи за огромно увеличение на броя на катастрофите с велосипеди по лондонските улици и пътища заради стачката на метрото.  Използването на велосипеди се увеличи рязко в столицата тази седмица, тъй като пътуващите с градския транспорт търсеха алтернативни начини за придвижване из града, след като стачките..

публикувано на 14.09.25 в 03:47

34 млн. евро отпуска Европейската комисия на общността на кипърските турци

Нови 34 млн. евро отпуска Европейската комисия на общността на кипърските турци, съобщи представителството й в Никозия. Средствата са насочени за стимулиране на икономическото им развитие и подкрепа на усилията за обединяване на Кипър. Одобреният финансов пакет "подчертава ролята на ЕС като ключов партньор в насърчаването на мира и..

публикувано на 14.09.25 в 03:41
Участници в крайнодесния протест в Лондон

Десeтки арестувани при крайнодесния протест в Лондон

В Лондон бяха арестувани 25 души, след като около 110 хиляди демонстранти се събраха, за да се присъединят към поход под надслов "Да обединим кралството", организиран от крайнодесния активист Томи Робинсън. Успоредно се проведе и контрапротест, организиран от антираситски активисти.  Събралите се 110 000 души е най-голямата крайнодясна проява..

публикувано на 14.09.25 в 03:36
Снимката е илюстративна

Най-малко 25 души са ранени при експлозия в бар в Мадрид

Най-малко 25 души са ранени при газова експлозия в бар в Мадрид. Петима от пострадалите са в тежко състояние. Сигналът за инцидента е подаден минути преди 15 часа. На място са изпратени екипи на пожарната, спешна помощ и полицията. Съседи твърдят, че помещението, където е станала експлозията, всъщност е било обитаемо мазе. Експлозията..

публикувано на 13.09.25 в 20:35
Снимката е илюстративна

Полша вдигна военни самолети във въздуха за "превантивна" операция

Бойни самолети на полската армия и на съюзнически сили бяха вдигнати във въздуха днес за "превантивна" операция в полското въздушно пространство, заради опасност от удари с дронове в райони на Украйна по полско-украинската граница, съобщават полските власти. Летището в източния полски град Люблин беше затворено до преди час. Полската служба за..

публикувано на 13.09.25 в 20:14