Министерският съвет отпусна на здравното министерство 7 милиона лева за лични предпазни средства, медицински изделия, лекарствени продукти и дезинфектанти. От направените коментари стана ясно, че от днес отново ще могат да бъдат ваксинирани по 15 - 20 хиляди желаещи дневно. Очаква се, че допълнителните мерки, които областните щабове ще приложат в червените зони с висока заболеваемост, ще доведат до нормализиране на ситуацията - съобщиха от Министерския съвет.
129 милиона лева по оперативна програма "Региони в растеж" ще бъдат вложени в обособени структури и медицинско оборудване за лечение и наблюдение на пациенти с Covid-19 за 105 болници, реши правителството.
Семействата на над 118 000 деца, които ще бъдат записани в първи и в осми клас през новата учебна година, ще получат по 300 лева, реши правителството. Средствата за всеки ученик в първи и осми клас ще бъдат разделени на две части - 150 лева през първия учебен срок и 150 лева за втория.
С друго свое решение Министерският съвет одобри над 2 милиона лева допълнителни трансфери към бюджетите на общините за тази година. Част от средствата са за изграждане и ремонт на детски градини, ясли и училища.
Кабинетът отпусна допълнително 105 милиона лева по бюджета на Държавното обществено осигуряване за изплащане на добавките от 50 лева към пенсиите, отпускани заради кризата с коронавируса.
49-годишен мъж е предизвикал пожар в пернишкия квартал "Рудничар". След скандал с жената, с която живеел, той запалил одеало и го хвърлил върху горими предмети. Изгорели са пет постройки, пригодени за живеене, които били долепени една до друга. На сигнала са се отзовали три екипа на пожарната. При пристигането им бараките били почти напълно..
Президентът на САЩ Доналд Тръмп заяви в понеделник, че приоритет номер едно в Газа е да се осигури храна за населението, защото "има много гладуващи хора", добавяйки, че в момента няма да заема позиция по въпроса за палестинската държавност, предаде Ройтерс. Говорейки заедно с британския премиер Киър Стармер в голф курорта си в Търнбери,..
Президентът на САЩ Доналд Тръмп заяви в понеделник, че намалява 50-дневния срок, който даде на Русия за слагане край на войната ѝ в Украйна, заявявайки, че е разочарован от руския президент Владимир Путин, предаде Ройтерс. Тръмп: 100% мита за всички с търговски отношения с Русия "Разочарован съм от президента Путин“, каза той пред..
С 60 000 повече са повикванията на спешния телефон 112 от началото на месец юли в сравнение с изминалия месец юни заради усложнената пожарна обстановка в страната. От националната телефонна линия за спешни повиквания допълват, че е необходимо гражданите да останат на линия до получаване на отговор от оператор от 112. Засиленият трафик..
Споразумението за митата между ЕС и САЩ предизвика разнопосочни реакции, включващи както облекчение, така и предупреждения за твърде висока цена. В замяна на това, че Вашингтон ще облага европейския внос не с 30%, а с 15% мито, Евросъюзът ще трябва да купува повече енергоресурси и оръжия от САЩ, като инвестира в американската икономика стотици..
Работата на системата BG-ALERT е отлична, а ако говорим за функциониране на системата - как се използва, там сме в процес на обучение . Такава оценка на системата за ранно известяване на населението направи главен комисар Николай Николов, бивш директор на ГДПБЗН, сега съветник на министъра на вътрешните работи, в интервю пред БНР...
"Става все по-топло. Сега юли е с 2.7 градуса над нормата". Това обясни пред БНР проф. Георги Рачев, климатолог и преподавател в СУ "Св. Климент Охридски". "Финландската метеорологична асоциация отчете 14 дни с максимални температури, които не са отчитани, откакто се водят метеорологични наблюдения. Северна Европа, Сибир, Северният..
Убеден съм, че има обществена потребност за отделянето на горския сектор в самостоятелно ведомство с неговите отговорности. България все още е за..