Хиляди фиданки, храсти и други растения бяха раздадени днес безплатно на желаещи семейства в Кипър. Първата инициатива на Департамента по горите под надслова „Засаждането на дървета се превръща в семеен въпрос” премина при огромен интерес.
По три фиданки бяха дарени на всяко семейство, а тези, които дойдоха с децата си, получиха по още едно дърво за всяко дете.
Растителността бе подбрана така, че да може да бъде засадена край дома, в домашния двор и градина.
Целта на новата програма е да „напомни на всички, особено на децата, необходимостта от защита и разширяване на зелената околна среда”, се казва в официалната покана за събитието.
Инициативата на Департамента по горите за засилване на гражданското участие в озеленяването, която обхвана всички градове в Кипър днес, предизвика изключителен интерес и привлече масово хора от всички възрасти.
Желаещите започнаха да пристигат в определените разсадници 2 часа преди обявеното начало и за по-малко от час след официалния старт предвидените хиляди фиданки бяха изчерпани, което остави разочаровани много семейства и деца.
Напливът предизвика тежки задръствания по пътищата към горските центрове, особено в района на столицата, и намесата на полицията.
Поради огромното търсене в най-скоро време инициативата за безплатен разсад за обществеността ще бъде повторена.
Управляващата партия ДИСИ ще допринесе за нея, като ще дари 5000 дървета, които да бъдат разпределени по-късно така, че „никой съгражданин, който иска да засади дърво, да не остане без него”, съобщи лидерът ѝ Авероф Неофиту.
Тази година правителството ще предостави безплатно 100 000 фиданки в рамките на неговата програма „Засаждане за климата“, обяви след посещението си в събота в разсадника в Никозия екоминистърът Костас Кадис.
В Оман са планирани разговори между американски и ирански представители за ядрената програма на Техеран. Очаква се да участват иранският външен министър Абас Арагчи и американският специален пратеник Стив Уиткоф. Според ирански източници дискусиите ще бъдат проведени с помощта на посредник, въпреки че е възможен директен разговор между Уиткоф и..
"Русия трябва да се размърда!". Това написа Доналд Тръмп вчера в късния следобед, докато пратеникът му Стивън Уиткоф се срещаше с Владимир Путин в Санкт Петербург в опит - за трети път през последните два месеца - да го убеди да спре "ужасната и безумна война". Но дали плановете на Пентагона да изтегли 10 хиляди американски войници от Източна Европа..
Институтът за космически изследвания и технологии към Българската академия на науките отваря врати за Международния ден на авиацията и космонавтиката. В Лесидрен пък се открива постоянна авиационна изложба на група ентусиасти. В Деня на отворените врати в БАН ще бъдат представени лекции за постиженията в областта на космическите..
В цялата час са насрочени демонстрации с искания за по-безопасни пътища след смъртта на 12-годишната Сияна Попова край плевенското село Тел и ш. На площада в Телиш са се събрали хиляди хора, не само от региона, но и от цяла България пристигнаха мотористи и автоколони . Протестът е под надслов "Стига смърт на пътя". Около 11.00 ч. всички ще..
Търговската война между двете най-големи икономики в света увеличи притесненията от рецесия, които, на свой ред, доведоха до рязко поевтиняване на петрола. Ако в началото на миналата седмица сортът "Брент" струваше около 75 долара за барел, през тази той спадна за кратко под 60 долара. Аналогичен спад претърпя руският сорт "Уралс", който Москва..
Украйна съобщи, че през нощта са свалени 56 от общо 88 руски дрона изстреляни по страната. Нанесени са щети в пет украински области. Атакувана е и украинската столица. В резултат на руските удари са ранени двама души, избухнали са пожари в два района на Киев, съобщи кметът Виталий Кличко. В резултат на руските удари са ранени двама души, избухнали..
90 дни на несигурност и от двете страни на Атлантика. Несигурност и за бизнеса, и за политическия съюз между Съединените щати и Европа. Така френският президент Еманюел Макрон охлади страстите около 3-месечната пауза, която обяви Доналд Тръмп за реципрочните мита, които тъкмо бяха влезли в сила в сряда. Евросъюзът реагира с реципрочно..
Зад тежките пътни инциденти, които правителството ще се опитва да ограничи, стоят човешки съдби . Учителката по информатика в математическата..
Изпълнителната агенция "Медицински надзор" може да проверява дали са спазени правата на пациентите, дали е оказана качествена и навременна медицинска..