Преди година Николай Йорданов представи романа си „Не казвай на мама“ – книга, която разказва 10 вълнуващи интернационални истории на млади хора, граждани на осем държави, но със сходни съдби. Героите се борят с вечните предразсъдъци на обществото, социалното лицемерие и бича на нашето съвремие, в което лесно слагаме етикети.
През 2021 година сценаристът и преподавател в НАТФИЗ „Кръстьо Сарафов“ ще влезе в ролята на ментор в предстоящата и първа по рода си дигитална лаборатория – Digital Indie Lab.
„Това е една инициатива на фондация „Single step“, с която работихме и при представянето на книгата ми „Не казвай на мама“. Те имат всякакви проекти, които са насочени към младите хора. Фокусът този път е върху онлайн съдържанието. Всеки, който има желание да се развива в тази сфера, би могъл да се включи в дигиталната лаборатория и да покаже какво може. Най-добрите ще бъдат финансирани за изграждане на своя проект.“
Освен Николай в ролята на ментори влизат и Гена Трайкова, Мария Атанасова, Борал Шен, както и други гост-лектори. Всички те ще споделят опита, историите и методите си на работа.
Фокусът на лабораторията ще бъде върху социално ангажирани теми, независимо дали става дума за екология, човешки права, хомофобия или домашно насилие. Ще бъде създаден творчески кемп, който ще се проведе от 23 до 27 април.
„Всеки ментор ще има ежедневни занимания – уъркшоп, лекции, както и индивидуални занимания. Моят фокус е т.нар стори телинг, разказа още Николай Йорданов.
Повече за Digital Indie Lab можете да чуете в интервюто с Николай Йорданов.
Николай Йорданов е роден през 1978 г. във Варна. Работил е като креативен продуцент и главен редактор на предавания като „България търси талант“, „Страх“, „Африка: Звездите сигурно са полудели“, „Ясновидци“, “X Factor”, „Гласът на България“, „Игрите на звездите“ и други. В момента е асистент по драматургия и преподавател по риалити тв формати в НАТФИЗ „Кръстьо Сарафов“. Съавтор е на биографичната книга „Записки по ада“, написана заедно с медицинската сестра Валя Червеняшка.
Заради ударната вълна от паднала наблизо ракета, която изпочупи стъкла на сградата на Операта в Тел Авив, премиерата на “Турандот“ от Пучини – последна за сезона, беше не в края на юни, а през юли. За най-нетърпеливите в едно от фоайетата се състоя концерт-лектория с избрани арии от творбата, изпълнени от студентите в специализирания клас на..
В осмото издание от 32-я летен сезон на предаването на програма “Хоризонт“ за музикално-сценични изкуства “Каста дива“: 20.05-21.00 ч.: Разговор със сопрана Красимира Стоянова, диригента Павел Балев и продуцента Георги Еленков за звукозаписната работа по предстоящия моцартов албум на българската оперна прима със Симфоничния оркестър..
Ако сте ценители на съвременното изкуство, до 21 ноември в къщата музей "Вера Недкова" в София, която е филиал на Националната художествена галерия, можете да разгледате новата изложба "Метафора на паметта" на художничката Деница Тодорова. Тя е завършила живопис в Кралската академия за изящни изкуства в Антверпен. От 20 години..
От днес - 18.08, на големия екран тръгва документален филм за певицата Милена Славова. Лайтмотивът "И никой не пита защо" е избран за заглавие на лентата. Ние се познаваме повече от 30 години, разказа пред БНР режисьорът Марио Кръстев. "Тя наистина си задава много въпроси и се чуди защо другите не го правят. Милена е запазила чистотата си...
В столичната галерия "Арт 158" беше открита изложбата "Да запазим "Корал": Безполезни изкопаеми 2025". В нея се срещат изкуството, екологията и протестът срещу застрояването на българското Черноморие. Тя е свързана със стремежа да запазим това място, обясни пред БНР кураторът проф. Борис Сергинов. "Показват се неща, които са намерени..
Специалисти от Регионалния исторически музей в Плевен готвят изненади за поредното издание "Лято в музея 2025". То ще се проведе от 21 до 25 юли. За заниманията разказва Елвира Конова , ръководител отдел "Връзки с обществеността и медиите". "Децата ще могат отново да се вживеят в професията на археолога, в професията на летописците, като..
В Дома на киното днес - 15.07, ще бъде почетена паметта на един от най-значимите български документалисти – Атанас Киряков. Гилдията "Режисьори" на СБФД е организирала специална прожекция на 35-милиметрова лента, която ще събере пет от неговите кратки, но въздействащи филми, заснети между 1988 и 1990 година. "Атанас Киряков е..
"Борисов е заинтересован от съхраняване на правителството. Същевременно той изпраща послания, че няма да стои като заложник заради управлението. ГЕРБ..
Има шанс за голяма катастрофа и всички го знаем - партийни ръководители и на площада. И този път нещата са опрели на кокал, предупреди..
Опитът да се влезе в офиса с взлом беше акция за сплашване, натиск и смачкване на сдружение "Боец" , каза лидерът на сдружението Георги Георгиев в..