Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

72% от учениците в Силистренско се връщат в клас в понеделник

Снимка: Община Силистра

Изцяло на присъствени занятия ще бъдат малките училища в Силистренска област съобщават от Регионалното управление на образованието там.

Сред тях са основните училища и в седемте общини, средните училища в селата Окорш и Паисиево, както и професионалните гимназии по строителство и земеделие в Силистра, гимназията по селско стопанство в Ситово и Общинското спортно училище в Силистра.

От понеделник на училище тръгват близо 100 деца от предучилищните групи в селата Секулово, Правда, Черник, Голеш и Средище.

3 182 са децата от 1 до 4 клас във всички училища в областта, които ще се обучават присъствено, независимо от броя на паралелките.

Присъствено тръгват на училище и ученици от 5 до 12 клас, където паралелките са единствени във випуска.

Така на 12. 04. 2021 г. в област Силистра в училищата се очакват да влязат около 6731 ученици от І до ХІІ клас, което е 72 % от учениците в областта.

Към днешна дата с положителни тестове за Covid-19 са 2 – ма ученици, 2- ма от непедагогическия персонал и 4- ма педагогически специалисти. Карантинирани като контактни са 5-ма ученици, 3-ма от непедагогическия персонал и 2-ма педагогически специалисти.

Това е много по- ниско ниво от момента на прекъсване на учебните занятия.

Отново се изготвят списъци на служители в образователните институции, които на този етап вече желаят ваксиниране срещу Covid-19.


БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Новините на Програма „Хоризонт“ - вече и в Instagram. Акцентите от деня са в нашата Фейсбук страница. За да проследявате всичко най-важно, присъединете се към групите за новини – БНР Новини, БНР Култура, БНР Спорт, БНР Здраве, БНР Бизнес и финанси.
ВИЖТЕ ОЩЕ

Улоф Гил: Фалшива новина е, че ЕК обмисля да въведе "срок на годност" за спестяванията

"Твърденията, че Европейската комисия обмисля да въведе "срок на годност" за спестяванията на гражданите, са фалшиви и подвеждащи", заяви говорителят на Комисията Улоф Гил.  Той бе помолен да коментира твърденията на евродепутата Рада Лайкова от "Възраждане" и групата "Европа на суверенните нации", че се обсъжда политика, според която от хората ще..

публикувано на 11.04.25 в 14:04

На срещата в Брюксел: 21 милиарда евро допълнителна военна помощ за Украйна

Страните от контактната група за подпомагане на Киев, която се събра в централата на НАТО в Брюксел, са се ангажирали с 21 милиарда евро допълнителна военна помощ за Украйна.  Британският отбранителен миниситър Джон Хийли обяви, че неговата страна и Германия са поели лидерството на групата, която беше създадена от предишната американска..

публикувано на 11.04.25 в 13:57

Отново откриха отровени кучета в Бобов дол

Два трупа на отровени кучета са открити в Бобов дол - това е пореден случай в миньорския град, съобщават от полицията.  Неофициално се коментира, че от есента на м.г. досега в града жестоко са умъртвени с подхвърлена отрова над 60 безстопанствени четириноги - както и котки, дори и гълъби.  Дежурна полицейска група е извършила оглед на..

публикувано на 11.04.25 в 13:57
Костадин Костадинов

Костадинов: Кампанията за въвеждането на еврото се основава на фалшиви новини

"Кампанията за ползите от въвеждането на еврото, започната от българското правителство, се основава на фалшиви новини". Това заяви в кулоарите на парламента лидерът на "Възраждане" Костадин Костадинов. Като лъжа той определи твърденията, че въвеждането на еврото няма да предизвика увеличение на цените, ще доведе до ръст на икономиката и ще участваме..

публикувано на 11.04.25 в 13:53

Баланс между професионалния и личния живот - все по-актуална концепция

Балансът между професионалния и личния живот е концепция, която става все по-актуална. Преди дни Икономическият и социален съвет оповести анализ за предизвикателствата пред успешното съчетаване на професионалните ангажименти и личните приоритети, така че човек да не изпитва прекомерен стрес и "прегаряне". От съвета отправят и препоръки към..

публикувано на 11.04.25 в 13:44

"Възраждане" призова МС да постави пред ЕК въпроса за отварянето на ГКПП "Рудозем-Ксанти"

Партия "Възраждане" призова правителството да постави пред Европейската комисия въпроса за отварянето на граничния пункт "Рудозем-Ксанти".  В декларация от трибуната на парламента лидерът на "Възраждане" Костадин Костадинов настоя държавата да защити българите в Родопите: "Не е отворен един пункт, който е изключително важен за Родопите,..

публикувано на 11.04.25 в 13:26

Погасен е пожарът в автосервиза в село Долни Лозен

Погасен е пожарът в автосервиз в село Долни Лозен, с ъобщи пред БНР комисар Ганчо Данчев, началник на районната пожарна.  В момента огнеборците гасят останали малки огнища. Двама души са обгазени и са откарани в болница. От пожарната уточниха, че е рано да се говори за причините. На мястото на инцидента са били четири автомобила..

публикувано на 11.04.25 в 13:10