„Всичко се случваше в джипката, в Министерския съвет или някъде по ловните стопанства, които се използваха като бункер за белот и за раздаване на бизнеси.“
Николова изтъкна, че сега се появяват бизнесмени, които до момента са мълчали, търпели или са били под похлупака на завладените медии.
„Този парламент свърши най-важната работа: да изкара на показ това, което се случваше и всички го знаехме, но досега не го бяха артикулирали в публичното пространство хората, които бяха принудени да го търпят. И вкара джипката в гаража, което беше изключително важно“, коментира Николова в предаването „Преди всички“.
Надявам се, че в следващото НС „да има реформаторско мнозинство, което да освободи и прокуратурата“, подчерта тя.
Според Николова „справедливостта у нас е мираж, хората по високите етажи на властта не биват съдени или ако биват съдени, биват оправдавани“.
По думите й най-важната задача на следващото 46 НС, освен да се погрижи за социалните придобивки на хората и да извади страната от икономическата и социална криза, е да възстанови справедливостта за гражданите, чакана вече 30 години.
„Може би гражданите ще си дадат сметка, че една промяна в управлението на страната минава през осигуряването на справедливост и законност.“
Стела Николова смята, че в България се конституират институции, които се използват като „бухалки на властта“.
Като „знаково за това как ГЕРБ ще се опитат максимално да крият информация до последно“ Стела Николова определи неуспеха на 45-ото НС да изслуша министри от правителството „Борисов“.
„Очаквам по най-бързия начин служебното правителство да даде яснота какво е състоянието на бюджета, защото максимално се криеше тази информация до последно“, заяви още Николова.
Относно краткия престой на „Демократична България“ в парламента и очакванията за изборите през юли тя посочи, че групата на ДБ в парламента е показала, че са достатъчно адекватни и диалогични и са се опитали „да чуят хората“.
Цялото интервю чуйте в звуковия файл.Голям пожар пламна на полуостров Пелопонес. Властите задържаха двама причинители на пожара. При температури 43 градуса по Целзий всичко гори и огънят се разпространява бързо, казаха пожарникарите, които гасят във високопланински район в област Коринт на Пелопонес. Първото засегнато село е Фенео със 70 жители, които властите евакуираха...
Пожар край вилна зона Батмиш край Сливен се запали тази вечер около 18.00 часа . Пожарът се разпростря на площ от 400 декара. Той тръгна в посока село Чинтулово, но беше овладян. Няма пострадали хора и къщи. Пожарът е локализиран и овладян. Голям пожар избухна и в района на село Владимирово, община Тополовград. Изгоряла е..
Инициативата „Правосъдие за всеки“ организира протест под надслов „Вън Сарафов, бухалката на Пеевски!“. Той се провежда тази вечер пред Съдебната палата и ще премине в шествие до историческата сграда на Народното събрание и до Орлов мост. Протестът е провокиран от решението на Прокурорската колегия да остави безсрочно Борислав Сарафов начело..
Локализиран е пожарът, който избухна в благоевградското село Марулево, обхвана две постройки и се разпространи към близката смесена гора. Около 200 декара е засегнатата площ. Няма опасност от разрастване на огъна. Евакуираха хора от пожара в село Марулево, горят къщи (обновена) Над четири часа продължиха усилията на пожарникари,..
През следобедните часове се възобнови пожарът край костинбродското село Опицвет, след като пожарникарите почти денонощие е опитваха да угасят огъня и около другите две близки населени места. Детски онкоцентър и помпена станция са в близост до възобновения пожар. На мястото пристигнаха заместник-вътрешният министър Тони Тодоров и директорът на..
В следобедните часове е пламнал пожар между боляровските села Стефан Караджово и Камен връх. Огънят е навлязъл в трудно достъпен терен и горски масив. В пожарогасенето са включени 6 противопожарни автомобила, служители от Горско стопанство с техника, земеделски производители и доброволци. Няма опасност за населените места. На пътя между двете..
В Плевен овладяха пожара, разразил се в местността Бала баир край града. Спасен е фотоволтаичен парк в близост до пламъците. Големи облаци и дим обезпокоиха плевенчани. Марияна Цветкова, говорител на ОД на МВР : "Голям пожар избухна в сухи треви, нискостеблена растителност, в стърнища и храсти, в близост до фотоволтаичен парк край Плевен,..
"Борисов е заинтересован от съхраняване на правителството. Същевременно той изпраща послания, че няма да стои като заложник заради управлението. ГЕРБ..
Има шанс за голяма катастрофа и всички го знаем - партийни ръководители и на площада. И този път нещата са опрели на кокал, предупреди..
Опитът да се влезе в офиса с взлом беше акция за сплашване, натиск и смачкване на сдружение "Боец" , каза лидерът на сдружението Георги Георгиев в..