"Жан Виденов лично ме покани и аз изпитвам огромно доверие към него. Нямам съмнение, че той е човекът, който може да застане начело на такава партия". Това каза проф. Станислав Станилов, бивш депутат от "Атака" и сега част от новата лява формация "Лява алтернатива" на бившия премиер от БСП Жан Виденов. По думите му "Атака" е извървяла политическия си път и вече не е жива партия.
"Като министър-председател на България Виденов беше свален от "генералското движение", като инструмент бяха използвани чужди банки в страната, които девалвираха една прекрасна утрин лева и България финансово се срина", коментира професорът.
Според Станислав Станилов новата партия ще се занимава главно с възвръщане ролята на държавата. Той я определи като нито лява, нито дясна:
"Основни принципи в манифеста на партията е регулация във всички области на обществения живот и свободно развитие на държавата".
По думите му България е станала олигархична държава при управлението на Сергей Станишев и тройната коалиция, когато беше въведен плоският данък.
"При Бойко Борисов държавата се управляваше безсистемно, а според волята на лидера на ГЕРБ", добави той.
В предаването "12+3" проф. Станилов коментира, че политиката на "Лява алтернатива" по външнополитически теми ще е на сдържане:
"Ние сме наясно, че България е в НАТО и няма как да излезе".
Интервюто на Петър Волгин с проф. Станислав Станилов в предаването "12+3" можете да чуете от звуковия файл.
Силна конкуренция за гласовете на левите избиратели се очертава преди предстоящите избори на 11 юли. Преди седмица в предаването "Нещо повече" Иван Атанасов , представян като последен ръководител на младежката организация на БКП и БСП, бивш..
Британският премиер Киър Стармър изрази подкрепа за Володимир Зеленски като "демократично избран лидер", след като американсия държавен глава Доналд Тръмп нарече украинския президент "диктатор". Стармър разговаря със Зеленски по телефона в сряда вечерта..
Испания отбелязва ръст в раждаемостта за първи път от 10 години. През миналата година броят на новородените е с 0.4% по-висок спрямо 2023. Над 322 000 бебета са родени през 2024 в Испания, което е с повече от 1300 в сравнение с 2023. Данните са на..
Хората от Долна Оряховица се обединиха около каузата да имат паметник на Васил Левски. Повече от две години продължи дарителската кампания. Бронзовият монумент беше открит тази вечер. Десетки жители на Долна Оряховица се събраха да почетат 152-ата..
Над 406 милиона лева са постъпилите средства по бюджетната сметка на Министерството на отбраната за периода от 1 януари 2022 г. до 11 февруари 2025 г. като компенсации за предоставяне на военна помощ на Украйна. Това посочва министърът на отбраната..
Младeжи от Монтана спасиха жена от грабеж снощи. Извършителят е задържан от тях. Директорът на полицията в Монтана ги поздрави и ги награди с грамоти 37-годишен жител на монтанското село Сумер нападнал 52-годишна жена от Монтана в центъра на града...
В Ловеч в момента се провежда традиционното национално възпоменателно факелно шествие в памет на Апостола на свободата под надслов "152 години безсмъртие". Колоната тръгна от сградата на общината в центъра на града и стигна до паметника на Апостола край..
Доскорошният заместник-министър на здравеопазването доц. Петко Стефановски е единственият кандидат за управител на Здравната каса по новата процедура, открита на 12 февруари. Той е издигнат от парламентарната група на ГЕРБ-СДС, показва справка на сайта на..
Тревожното е, че ученици в прогимназиална възраст използват вейпове. Това заяви пред БНР Асен Александров, директор на 51-во училище в София,..
Полицията в Благоевград обяви за издирване 39-годишна жена от село Аврамово, община Якоруда, и 7-годишния и син. Двамата са в неизвестност от 10..
" Европа ще се тръмпизира, въпросът е дали ще се тръмпизира докрай ". Това заяви пред БНР журналистът Мария Спирова, която живее в Лондон. Според..