"Литературата спасява животи. Чрез художествената литература най-лесно се стига до сърцето. Ако човек прояви интерес към нея, той ще прояви интерес и по-надълбоко - до чете и факти. Затова направихме конкурса литературен". Това каза пред БНР Алберта Алкалай, председател на Център "Алеф".
Осми международен литературен младежки конкурс "Който спаси един човешки живот, спасява цяла вселена", организиран от Център "Алеф", ще се проведе на 24 и 25 юни в Бургас. В него ще участват младежи от 5 държави. Организаторите на конкурса привличат вниманието на младите хора към темата за стойността на човешкия живот и за героизма на българите, спасили свои съграждани евреи по време на Холокоста пред Втората световна война.
"Нашият конкурс е уникален, защото не е за чиста литература, поезия, както има много такива, това е ученически конкурс, който изгражда и гражданска позиция", уточни Алкалай.
Полицията в Благоевград обяви за издирване 39-годишна жена от село Аврамово, община Якоруда, и 7-годишния и син. Двамата са в неизвестност от 10 февруари . По информация на техните близки, майката и детето са тръгнали с теснолинейката към Велинград , но жената не е взела мобилния си телефон . Съпругът на изчезналата Хава, който бил по..
В рамките на отбелязването на 152-та годишнина от гибелта на Васил Левски във Враца организират факелно шествие. В него ще се включат ученици, представители на институциите и граждани. С 200 факли те ще преминат по пешеходната улица от паметника на Христо Ботев до монумента на Апостола в центъра на града. Там ще бъде представена..
Западната цивилизация може да рухне като Римската империя, освен ако консерваторите не се възродят и имиграцията не бъде намалена, каза лидерът на британската Консервативна партия Кеми Бейдънок в реч на конференцията на Алианса за отговорно гражданство, събрала десни политици от цял свят в Лондон. В реч, излагаща визията си за трансформиране на..
“Европейските страни се сблъскаха по въпроса за изпращането на войски в Украйна”, гласи заглавието на уводната статия в днешния брой на "Файненшъл таймс". На кризисната среща в Париж, предназначена за постигане постигне консенсус за това как да отговорят на мирните преговори на американския президент Доналд Тръмп с Русия, до това не се стигна. Полша..
Минералната вода в боляровското село Стефан Караджово ще бъде отдадена на концесия при проявен инвеститорски интерес. Повече от 20 години лековитата минерална вода не се използва. Подготвена е документацията за отдаването на концесия и се очаква процедурата да бъде обявена от Министерството на околната среда и водите, информира кметът на..
Кипърският туризъм постави първия за 2025-а рекорд. През януари е регистрирано най-голямото увеличение на пристигналите гости за последните 21 месеца, обяви Статистическата служба. Много по-добър в сравнение с миналия януари е и потокът от резервации от европейските туристически пазари към острова. Януари записа повече от 112 000..
В Обединеното кралство продължава процесът срещу българските граждани, обвинени в шпионаж в полза на Русия. На последното заседание на Централния наказателен съд бяха изслушани адвокатите на Ваня Габерова, Катрин Иванова и Тихомир Иванчев, които продължават да не се признават за виновни. Ръководителите на шпионската клетка Орлин Русев и Бисер Джамбазов..
Близо 200 деца ще вземат участие в 24-тия галаконцерт на лауреатите в конкурса "Млади фолклорни таланти" на предаването "Рано в неделя". Концертът..