Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Габровска учителка пострада от паднал клон

Снимка: Кирил Фалин (архив)

Клон се стовари върху учителка в Габрово и я рани. Инцидентът е станал в една от централните градинки по време на тържество за завършване на четвъртокласници от училище „Райчо Каролев“ в града.

Пострадалата е 60-годишна учителка от габровското училище. Прегледана е от екип на спешна помощ, отзовал се на мястото на инцидента. Жената е контактна, с голяма рана на главата и шията, посочи директорът на Центъра д-р Георги Шандурков и уточни, че ще ѝ бъде направено рентгеново изследване.

Клонът, стоварил се върху учителката, е засегнал и две деца, но те са с леки повърхностни наранявания и след като са прегледани са освободени.

Инцидентът е станал в централната градинка с мечето, както е позната на жителите на Габрово, докато четвъртокласници празнували завършването си, заедно с учители и родители. Поддържането на малкия парк, който е много посещаван, е ангажимент на Общината. Позиция по случая от там се очаква по-късно.


БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Новините на Програма „Хоризонт“ - вече и в Instagram. Акцентите от деня са в нашата Фейсбук страница. За да проследявате всичко най-важно, присъединете се към групите за новини – БНР Новини, БНР Култура, БНР Спорт, БНР Здраве, БНР Бизнес и финанси.
ВИЖТЕ ОЩЕ

Тръмп обяви споразумение с Пфайзер за продажба на лекарствата им в САЩ на по-ниски цени

Според президента Доналд Тръмп, от Пфайзер са се съгласили да намалят цените на лекарствата, а за пациенти на здравната застраховка Медикейд, която е за възрастни, инвалиди и хора с ниски доходи, обещават най-ниските цени, на които се предлагат лекарствата извън САЩ. От фармацевтичната компания също така са гарантирали, че и в САЩ ще имат..

публикувано на 30.09.25 в 22:34

Зеленски: Ситуацията в атомната електроцентрала в Запорожие е критична

Украинският президент Володимир Зеленски заяви, че ситуацията в окупираната от Русия атомна електроцентрала в Запорожие е станала критична, като руски обстрел възпрепятства усилията за възстановяване на външните електропроводи към централата. Във вечерното си видеообръщение Зеленски каза, че един от дизеловите генератори, осигуряващи аварийно..

публикувано на 30.09.25 в 22:23

Българин беше арестуван в Гърция за трафик на нелегални мигранти

При случайна проверка в район на Солун лек автомобил не спира и полицията започва да го преследва. Полицаите поставят препятствия по пътя на колата. Шофьорът е принуден да спре, но той и двамата пътници се опитват да избягат. Полицията успява да ги арестува. Сред тях е и 34-годишен българин. Заедно с него в нелегалния трафик на мигранти са участвали още..

публикувано на 30.09.25 в 22:16

Дневният ред на срещата на ЕС в Копенхаген - подсилване на сигурността

Подсилването на отбраната на ЕС и ситуацията в Украйна са темите, които ще са водещи на неформалното заседание на европейските лидери в Копенхаген - страната ротационен председател на ЕС.  В Дания и региона засилват мерките за сигурност преди срещата на върха на ЕС в Копенхаген Изграждането на стена от дронове ще бъде във фокуса на..

публикувано на 30.09.25 в 21:57
 Мениджърът за висше образование в

Нидерландия е предпочитаният избор на младите българи за висше образование

Нидерландия, Австрия, Германия, Италия и Испания се открояват като най-търсените дестинации за висше образование в чужбина сред българските кандидат -студенти през академичната 2025/26 година. Това съобщиха от една от водещите у нас агенции за образование зад граница. 27 на 100 от всички новозаписани студенти са избрали Нидерландия, Австрия с 12%,..

публикувано на 30.09.25 в 21:43
Наводнени улици в Ибиса, Испания, 30 септември 2025 г.,

След проливните дъждове пожарникарите в Ибиса издирват хора, блокирани в колите или къщите си

Проливните дъждове на Балеарските острови предизвикаха намесата на испанската армия. Пожарникарите в Ибиса издирват хора, блокирани в колите или къщите си. Над 230 литра на квадратен метър дъжд са паднали за последните 12 часа в Ибиса. Държавната метеорологична агенция обяви червен код за опасни валежи на Балеарските острови. Местната власт поиска..

публикувано на 30.09.25 в 21:01
Снимката е илюстративна, архив.

Прокуратурата и МВР с разследване за имотни измами в София

Прокуратурата и МВР започват разследване за имотни измами в София. Изискани са документи и са възложени проверки на много институции. Това съобщи прокурор Николай Николаев , говорител на Софийската районна прокуратура. Прокурор Николаев обясни, че на Националната агенция за приходите е възложено да прави ревизия на пет дружества, свързани помежду..

публикувано на 30.09.25 в 20:20