Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Без опашки на ГКПП "Кулата" въпреки интензивния трафик към Гърция

Снимка: Радио Благоевград

Интензивен е автомобилният трафик към Гърция на граничния пункт „Кулата-Промахон“, но няма опашки и задръствания.

Тази сутрин за всички автомобили беше отворен и другият граничен пункт в района - „Илинден-Ексохи“.

Въпреки засиления туристически трафик към Гърция в края на работната седмица опашки от чакащи автомобили на ГКПП "Кулата" няма, съобщават дежурните екипи на "Гранична полиция". Преминаването е бързо, за което спомага и въведената от вчера система за електронен контрол на здравните сертификати. На гръцка територия трасетата за преминаване и екипите за проверка също бяха увеличени двойно. Пет са трасетата на наша територия, като две от тях се използват от тежкотоварните камиони. Идеята беше едното да бъде "зелен коридор" за автомобилите без товар, но според превозвачи, тази нова организация не дава очаквания ефект заради непреодолимото стеснение на моста в граничната зона, където има само по една лента - на "изход" и на "вход". 

От днес се пропускат всички автомобили и на другия граничен с Гърция пункт - "Илинден-Ексохи". Трафикът и в двете посоки обаче беше много слаб. Очаква се в активния отпускарски сезон повече туристи да се насочат към този пункт, който е по-директна връзка за района на Кавала, Керамоти , Неа Перамос и остров Тасос.

БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Новините на Програма „Хоризонт“ - вече и в Instagram. Акцентите от деня са в нашата Фейсбук страница. За да проследявате всичко най-важно, присъединете се към групите за новини – БНР Новини, БНР Култура, БНР Спорт, БНР Здраве, БНР Бизнес и финанси.
ВИЖТЕ ОЩЕ
Тодор Галунов

Проф. Тодор Галунов: Това ще е последната ротация в този парламент

"Това правителство няма да изкара пълния си мандат . Вътрешни противоречия ще му попречат". Такава прогноза направи пред БНР проф. Тодор Галунов, преподавател във ВТУ. "Ако "ДПС-Ново начало" продължи с този модел да привлича кметове от други партии и започне да привлича видимо и представители на ГЕРБ, това е в състояние да взриви политически..

публикувано на 29.10.25 в 13:35

Претърсвания в посолствата на Франция и САЩ у нас след подадени сигнали за бомби

Сигнали за поставени взривни устройства в посолствата на Франция и САЩ у нас са подадени днес по обед, потвърдиха за БНР от СДВР. Предприети са необходимите действия по процедура. До момента няма открити съмнителни предмети или устройства. 

публикувано на 29.10.25 в 13:33
Акция на ГДБОП в териториалната дирекция на Агенция

Прокуратурата разследва ОПГ за длъжностни присвоявания в "Митница - Русе"

Окръжната прокуратура в Русе води разследване на организирана престъпна група, извършвала длъжностни присвоявания в "Митница - Русе".  След вчерашната акция на ГДБОП от складове и частни имоти са иззети голямо количество пари, злато, облекла, козметика и техника. Служители на ГДБОП са влезли в Русенската митница Все още липсва..

публикувано на 29.10.25 в 13:12
Мартин Димитров

Опозицията разкритикува проектобюджетите за НЗОК и НОИ

Опозиционните партии критикуваха остро проектобюджетите за НЗОК и НОИ за следващата година. Всички те отбелязаха липсата на средства за обещаното увеличение на възнагражденията на младите лекари в бюджета на Здравната каса.  Управляващите предлагат едно от най-големите увеличения на данъчно-осигурителната тежест в България през последните..

публикувано на 29.10.25 в 13:00
Явор Пенчев

В проектобюджета на НЗОК има 260 млн. евро за ръст на заплатите на лекарите без специалност и медицинските специалисти

В проектобюджета на Здравната каса (НЗОК) са заложени допълнителни 260 милиона евро, с които да бъдат осигурени средства за увеличение на заплатите на лекарите без специалност и на медицинските специалисти, работещи в болници. Това обяви заместник-министърът на здравеопазването и председател на Надзорния съвет на Касата Явор Пенчев, след като..

публикувано на 29.10.25 в 12:59

Родилка от Благоевград е транспортирана по спешност към София с въздушна линейка

Родилка от Благоевград е транспортирана по спешност към столична болница с въздушна линейка. Жената е родила здраво бебе снощи, но е получила сериозни усложнения. По молба на ръководството на областната болница е задействана системата за оказване на спешна помощ по въздуха. Около 11:00 часа медицинският хеликоптер е кацнал на стадиона в..

публикувано на 29.10.25 в 12:49

Надзорните съвети на НЗОК и НОИ обсъждат финансовата рамка за 2026-а

Надзорният съвет на Здравната каса обсъжда проектобюджета за следващата година. В рамката са заложени 5,278 милиарда евро, което е с 9% повече спрямо тазгодишния бюджет.  Надзорният съвет на НЗОК обсъжда здравния бюджет за 2026 г. НЗОК ще разполага с над 10 млрд. лв. догодина, здравната вноска остава 8% Най-голям ръст в проценти се..

публикувано на 29.10.25 в 12:34