Space Camp Turkey e един от двата космически центъра за обучение в света, създадени по модел на NASA. В Европа, Азия и Близкия Изток Space Camp Turkey e единственият, функциониращ учебно-тренировъчен лагер, намиращ се в град Измир, Турция.
"Програмата Space Camp Turkey е едно от първите неща, които центърът за творческо обучение прави още от създаването си преди 13 години. През цялото това време ние сме партньор на този космически учебно-тренировъчен лагер в Турция, той е на 21 години. Създаден е по модела на космическия лагер на NASA в САЩ, където се изпращат ученици, които минават през едноседмична програма, подобна на тренировъчните програми на астронавтите в NASA. Ние вече сме изпратили над 1000 български деца в лагера в Турция, който в момента е единственият действащ такъв космически ученически лагер извън щатите", каза за БНР Мирослава Димитрова, координатор на програмата Space Camp Turkey в Центъра за творческо обучение.
Центърът за творческо обучение, създаден по програмата Space Camp Turkey внедрява технологии в българското образование.
"Ние сме партньор на Google за образованието и внедряваме облачните услуги на Google в учебна среда, но не само това - ние водим обучения за учители, които да ги подготвят да използват тези технологии и внедряваме устройствата на Chromebook, които са може би най-удобните за учене, тъй како са леки, преносими, функционални, много удароустойчиви и са много добро средство за учене в екип", допълни в предаването "Преди всички" Димитрова.
Тя коментира и лингвистичния спор за употребата на думите астронавт и космонавт:
"В лагера в Турция техните треньори правят разлика между астронавти, които са американските учени и изследователи, които са пътували в космоса и се готвят за това и космонавти, които са руските и това е много забавно, защото кара децата да слушат внимателно".
Повече можете да чуете в звуковия файл.Ситуацията с пенсионната ни система става все по-сложна и по-тежка. Проблемите се натрупаха драстично. Пенсионната ни система излъчва усещането за социална несправедливост . Това каза в интервю за БНР Христина Христова, бивш министър на труда и социалната политика. Хората по друг начин си представят пенсионната система – като социални..
Крайно време е властта да започне да работи по въпроса за къмпинг туризма в България, като предприеме стъпки към регулиране. Този призив отправи в интервю за БНР Йордан Ибришимов от Българското кемпер общество. Нарушенията е хубаво да се следят и превантират, технологиите са въпрос на избор , каза той във връзка с намеренията до се..
Националната инициатива "Капачки за бъдеще" представи нова платформа в подкрепа на дарителството и доброволчеството. Успоредно с традиционната си дейност - събирането на пластмасови капачки за детска медицинска апаратури и линейки, доброволците на фондацията популяризират и новата кампания, с която разширяват дейността си - "Човеци за бъдеще"...
До 2030 г. Европейската комисия цели поне 80% от възрастните граждани на Европейския съюз да притежават основни дигитални умения. Идеята е да се насърчи процеса на дигитална трансформация на бизнеса, на институциите и на икономиката. Ускоряването на процеса ще доведе до по-висока производителност и ефективност на работата. И за да не ви звучи..
В навечерието на Деня на храбростта и празника на Българската армия - 6 май, Пето бригадно командване в Плевен организира празник за жителите на града. Пред Военния клуб интерес предизвика изложението на въоръжение и бойна техника на Българската армия. Полковник Иван Вълев, командир на Пето бригадно командване обясни: "Втора..
Академията за изучаване на иврит съобщи на бившия израелски заложник Ярден Бибас, че променя името на вид оранжева пеперуда от "Кетмит Йерусалим" на "Кетмит Ариел" в чест на четиригодишния му син Ариел, който беше отвлечен от "Хамас" и убит в Газа. Двете братчета Квир и Ариел станаха символи на борбата за освобождаване на заложниците след..
Дали матурите са реалистичен критерий за оценяване на знанията и уменията на учениците? В дискусията "Матури 2025 – мисията (не)възможна" експерти коментираха проблематичните аспекти на външното оценяване след 7 клас. "Много родители и семейства от много рано планират обучението на децата си спрямо резултатите от външното оценяване. Виждаме..
Гост на "Нощен Хоризонт" е Николай Милчев – поет и писател и чест гост на БНР. Той дълги години бе учител по Български език и литература в..
Министерството на образованието ще предложи за обсъждане промяна в образователната структура, която предвижда връщането на 8 клас към основното..
Опасявам се, че МОН ще съсипе предмета и ще го изкриви до неузнаваемост. Това мнение изказа пред БНР отец Никанор от Гигинския манастир във..