„Това си е движение – за персонализиране на маратонки и кецове. Има по света много хора, които си колекционират маратонки и тези хора, освен лимитираните модели, в един момент решават, че искат да има някаква добавена стойност, нещо допълнително да се нарисува.“
Началото на движението е в Америка, където работят и най-добрите артисти в тази сфера.
„Те, освен че ги рисуват, вече отрязват части на кецовете, сменят видовете кожи. Стават не само художници, но и обущари, тотално преработват. Една маратонка я превръщат в тотално уникален модел. Това е много нашумяло в Щатите, съответно се пренася в Европа.“
Костура сподели, че се занимава с преобразяване на кецове от тази пролет, но все още не е нарисувал чифт за себе си.
Определен модел на известна марка е този, който най-често се персонализира, защото реално идват чисто бели, „много благодатни“, поясни графити артистът.
За момента Константин Кръстев рисува „по-скоро на приятелска основа“, защото и за него е новост. Иска му се да развие повече умения, което пък изисква малко повече време.
Един от последните модели му е отнел 3-4 дена за изработката. Използват се специални бои за кожа, които съхнат преди нанасяне на следващия слой.
„Накрая се слага специален слой като гланц. Като се сложи този слой, и в пералнята няма да мръдне.“
„Хората идват с някаква идея, която аз я развивам“, разказа Костура.
„Има хора, които идват с нещо готово – видели са в Интернет и казват: това го искам 1:1, съответно аз винаги се опитвам да добавя нещо от себе си, да им предложа моя визия, която да допълни това, което те си представят.“
„Човек или един артист може да се отличи пред другите артисти само и единствено със стила му – това го идентифицира и различава от останалите. Ако имаш стил, който е разпознаваем навсякъде и всеки може да го познае, тогава ти си създал изкуство, което ще се запомни“, смята Константин Кръстев.
Той признава, че обича да рисува върху всякакви повърхности. Съвсем наскоро е изрисувал кемпер.
„На мен ми беше мечта да рисувам по кемпер. Аз съм човек, който обича планината. Беше една фикс идея и когато видях този фестивал – „сега е моментът да намеря кемпер и да го нарисувам“.
По думите му маратонките са най-сложни, защото са с много малка повърхност и много детайли. „Много по-пипкаво е.“
Костура харесва ярките цветове и контраста. В графитите се стреми към „по-векторни изображения, по-изчистени линии“.
Кръстев е част от екип, който създава еко бранда за дрехи „0511 Clothing“. Концепцията – дрехи с интересен дизайн, но върху екологични материи.
„Ползвам и органичен памук, и коноп, и рециклирана пластмаса. Повечето брандове, които правят дрехи от този тип материя, са доста скучни, нямат много цвят, нямат много интересен дизайн и аз сметнах, че това е нишата, в която ще се прицеля. Имаме тениски, суитчъри, шапки, чорапи, шалче...“
Какво още се случи в автономното ателие на „Изотопия“ – слушайте в звуковия файл.
Снимки от личен архив на Константин Кръстев – КостураНад 150 се записаха за летните занимания в Регионалния исторически музей „Стою Шишков“ в Смолян. "Ваканция в музея, научи българското" ще продължи до 25 юли. Заниманията са за деца от 6 до 12 години. Най-интересното е да готвят родопски ястия, разказва Валентина Василева – директор на музея в Смолян. "Залагаме както на традиционни..
Град Левски отбеляза тържествено годишнината от рождението на Апостола на свободата Васил Левски. В честването се включи и президентът Румен Радев. В общината отбелязват и 80 години от обявяването на селището за град. Към събралото се множество тази вечер президентът Румен Радев се обърна с думите: "Историята помни ентусиазма и..
Може би за социалните служби Асаф Ясур да е инвалид,но той е параолимпийски състезател по таекуондо, двукратен световен шампион, двукратен европейски шампион и олимпийски шампион от Париж. Дори в момента е на състезание в Корея - родината на този спорт. На конференция на медицинските сестри и брата на Израел за ролята на медиците в неговия..
С фокус върху паметта, справедливостта и бъдещето Турция отбеляза тази седмица 9 години от неуспешния опит за преврат в страната. Какво е отношението към събитията от 15-и юли 2016 г. близо десетилетие по-късно - можете да чуете в репортажа на специалния пратеник на БНР в Турция Мария Петрова. Това, което можете да чуете в началото на репортажа,..
Какво кара чужденци с различни професии и съдби за учат български език? Как една молдовка сбъдна мечтата на покойните си баща и свекър, които не са успели да целунат българската земя приживе? Защо любимата песен на млад полски славист е “Една българска роза”? Тези лични истории на участници в 48-ия Международен семинар по българистика на..
"Когато снимам, не си гледам фотоапарата. Разчитам на това, което съм заснел. То е усещане – още в момента разбираш, че си направил хубав кадър . Има кадри, които си стоят в главата ми, и чакам с нетърпение момента, в който ще отворя компютъра и ще видя какво съм направил." Това разказа пред БНР авторът на проекта "Хората на София" ("People..
Подаваш сигнал срещу пиян шофьор и се превръщаш в мишена на съдия – това се случва на Анна Адамова, юрист и доктор по конституционно право. Преди 3 години по подаден от нея сигнал идва дежурен екип от 8-о РУ в София, викат КАТ и вземат книжката на водача поради отказ да даде проба за алкохол. Самият водач и партньорката му тогава..
Въвеждането на еврото ще се отрази върху цените на имотите у нас , сочат прогнозите на представители на бранша. Част от тях стигат и до конкретика -..
"Фактът, че се приеха три от законопроектите с идеята да се намери общо решение за откриване на начин да се постигнат въпросните заплати, които се..
Има шанс за голяма катастрофа и всички го знаем - партийни ръководители и на площада. И този път нещата са опрели на кокал, предупреди..