Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Дежурни екипи следят тлеещите огнища в района на пожарите в Старосел и Кръстевич

В района на хисарските села Старосел и Кръстевич обстановката след пожарите е спокойна

| обновено на 06.08.21 в 11:33
Пораженията след пожара в Старосел - 4 август 2021 г.
Снимка: БГНЕС

Екипи на пожарната, военнослужещи и служители на няколко горски стопанства  продължават да дежурят в районите на хисарските села Старосел и Кръстевич, където обстановката след пожарите е спокойна, но заради прогноза за очакван вятър има опасност от възпламеняване на отделни огнища. 

Нощта в Старосел е преминала спокойно, каза кметът на община Хисар Пенка Ганева.

"Не се възобновяваше пожара, има обаче прогноза, че ще има вятър, но се надяваме, че ще има и дъжд и нещата ще бъдат потушени изцяло".

Пострадалите от пожара семейства вече имат възможност да подават документи за подпомагане. От понеделник и комисия започва да описва щетите.

"Има анкетен лист, декларация, да си представят документи за имотите, а вече разчистването може би чак след като завали, защото в момента има висящи греди, които всеки момент могат да паднат, изгорели и напукани стени, които също може да паднат, така че ще изчакаме. Страх ме е да вкарвам хора в такива къщи".

Разкрита е и дарителска сметка в подкрепа на засегнатите от огнената стихия, допълни Пенка Ганева, защото вече има много запитвания от цялата страна за подпомагане.

Набирателна сметка за възстановяване на Старосел, Община Хисаря:

ЦКБ АД, клон Карлово, IBAN-BG 16CECB 979033C8 105200

BIC CECBBGSF

Събира се Областният съвет за борба с пожарите



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Новините на Програма „Хоризонт“ - вече и в Instagram. Акцентите от деня са в нашата Фейсбук страница. За да проследявате всичко най-важно, присъединете се към групите за новини – БНР Новини, БНР Култура, БНР Спорт, БНР Здраве, БНР Бизнес и финанси.
ВИЖТЕ ОЩЕ

Фонд "Земеделие": 71 млн. лв. преходна национална помощ за тютюнопроизводителите

Близо 71 милиона лева е сумата, която тази година ще получат тютюнопроизводителите като преходна национална помощ. Това реши Управителният съвет на Фонд "Земеделие". Съгласно европейските правила право на такова подпомагане имат земеделски стопани, които са отглеждали тютюн през която и да е година от референтния период 2016 - 2018 г. За да получат..

публикувано на 10.03.25 в 22:08
Марк Рюте

Марк Рюте се срещна с тричленното колективно президентство на Босна и Херцеговина

Генералният секретар на НАТО Марк Рюте предупреди днес в Сараево, че нарушаването на Дейтънското мирно споразумение за Босна и Херцеговина, застрашаването на конституционния ред в страната и подкопаването на институциите ѝ са неприемливи. Рюте се срещна с тричленното колективно президентство (председателство) на Босна и ги призова да поеме..

публикувано на 10.03.25 в 22:00

Телата на двама възрастни мъже са открити в петричкото село Камена

Телата на двама възрастни мъже са открити  в петричкото село Камена, съобщиха от Полицията в Благоевград.  Сигнал  за починал в двора на дома си 64-годишен  мъж е подаден от съседи около 17:00 часа. Пристигналите на място служители на полицията са установили самоличността на мъжа, но проверили и къщата. В една от стаите е открито тялото на..

публикувано на 10.03.25 в 21:48

Как "Информационно обслужване" не успя да преизчисли резултатите от вота навреме

Държавната фирма "Информационно обслужване" не успя да преизчисли резултатите от последните парламентарни избори навреме и да предаде днес на ЦИК данните, тъй като самата фирма подаде сигнал до Софийска градска прокуратура, където са предадени и материалите от преизчисляването. Това стана ясно от извънредното заседание на ЦИК тази вечер. Комисията даде..

публикувано на 10.03.25 в 21:26
Момент от вчерашните протести в Букурещ - 9 март 2025 г.

Протест пред Конституционния съд на Румъния, който утре гледа жалбата на Джорджеску

Пред Конституционния съд на Румъния тази вечер се събраха привърженици на недопуснатия до вота кандидат за президент Калин Джорджеску, съобщава телевизия Диджи 24, цитирана от БТА. Главната прокуратура на Румъния повдигна обвинения за 6 престъпления на Калин Джорджеску Крайнодесният Калин Джорджеску подаде документите си за президентските..

публикувано на 10.03.25 в 21:13

Онтарио: Налагаме допълнително мито от 25% върху износа на електроенергия за САЩ

Канадската провинция Онтарио обяви, че ще облага с допълнителна ставка от 25 на сто износа на електроенергия за американските щати Ню Йорк, Мичиган и Минесота, предаде Ройтерс. Мярката е в знак на протест срещу тарифите, наложени от президента на САЩ Доналд Тръмп върху вноса на стоки от Канада, заяви днес Дъг Форд, премиер на провинцията. Тръмп..

публикувано на 10.03.25 в 20:55

Контейнеровозът, сблъскал се с американски танкер край британските брегове, е превозвал натриев цианид

Товарният кораб "Солонг" (Solong), който днес се сблъска   с плаващия под американски флаг петролен танкер "Стена Имакюлейт" (MV Stena Immaculate) в Северно море, в близост до източното крайбрежие на Великобритания, е превозвал 15 контейнера с натриев цианид, сочат данни на агенцията за морска информация "Лойдс лист интелиджънс" (Lloyd's List..

публикувано на 10.03.25 в 20:43