Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Община Сливен настоява за подобряване на организацията на движението

Спирка „Дюлева река“ в Сливен
Снимка: Стоян Радев

Община Сливен ще изпрати писмо до служебния министър на транспорта Георги Тодоров по казуса с нерегулираното с пътни знаци кръговото кръстовище на разклона за село Тополчане по подбалканския път София - Бургас.

Общината вече е изпратила писмено запитване и сигнал до Агенция „Пътна инфраструктура“ за възникналата опасност от тежки катастрофи в района след изграждането на това кръстовище.

Кметът на Сливен Стефан Радев коментира, че след като от Агенция „Пътна инфраструктура“ не са взели под внимание сигнала на общината, в писмото до транспортния министър ще бъде подаден сигнал и за непоставена пътна маркировка по булевард „Стефан Караджа“ след преасфалтирането му.

"Там също е техен ангажимент да положат вертикалните сигнализации и хоризонталната маркировка. Опасно е това, което става в момента без организация на този булевард и на кръговото кръстовище. Надявам се наистина да се прояви разум и най-накрая да се свърши тази работа. Сега пишем и на министъра за това, че сме сигнализирали АПИ и няма никакъв резултат до момента", каза кметът на Сливен

Булевардът е част от републиканската пътна мрежа и преминава през възлови кръстовища в града.




Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Новините на Програма „Хоризонт“ - вече и в Instagram. Акцентите от деня са в нашата Фейсбук страница. За да проследявате всичко най-важно, присъединете се към групите за новини – БНР Новини, БНР Култура, БНР Спорт, БНР Здраве, БНР Бизнес и финанси.
ВИЖТЕ ОЩЕ

БНБ посочи основните причини за инфлацията

Липсата на достатъчно работна ръка и силното частно потребление са основните причини за инфлацията. Това става ясно от втория брой на "Икономическия преглед" на БНБ за годината. Данните в него са до 9 юли. Годишната инфлация, измерена чрез хармонизирания индекс на потребителските цени -т. е. европейската методология, възлезе на 2.9% през май..

публикувано на 06.08.25 в 16:14
Проф. Николай Овчаров

Откриха на Перперикон "средновековния аналог на HIMARS" - каменни гюлета

Уникални 15-килограмови каменни гюлета за катапулти са открити по време на археологическите разкопки на Перперикон. Те са били използвани във войните между България и Византия от 12-14 век.  Ръководителят на проучването професор Николай Овчаров определи находката като "средновековния аналог на артилерийската система Хаймарс". Освен тях са..

публикувано на 06.08.25 в 16:08
Министерството на земеделието и храните

Първият "Магазин за хората" е планирано да бъде открит през септември в Пловдив

Тричленен съвет на директорите ще управлява държавното дружество "Магазин за хората". Очаква се първият магазин да бъде открит през септември в Пловдив. Все още не е ясно колко общо ще са търговските обекти, в които ще се продават български стоки с ограничена надценка. Кабинетът създаде държавно дружество "Магазин за хората" Като..

публикувано на 06.08.25 в 16:03

Отец Живко: Ще направя всичко по силите си манастирският комплекс във Варадил да работи всеки ден

Християнският празник Преображение Господне събра десетки вярващи в храм "Св. Атанасий" в местността Варадил край Смолян. Манастирът е построен през 1870 г. По установена традиция, на 6 август манастирът чества Преображение Господне, а на 2 май отбелязва храмовия си празник - Летен Атанасов ден. След празничната служба отец Живко..

публикувано на 06.08.25 в 15:14
Палестинци носят хуманитарна помощ в Газа

Жители на Ивицата Газа продължават да загиват при опит да получат хуманитарна помощ

Жители на Ивицата Газа продължават да загиват при опит да получат хуманитарна помощ. ООН предупреди за "катастрофални последици", ако Израел разшири военната операция в палестинския анклав. Двайсет души са загинали при инцидент с камион с помощи, който се преобърнал върху събралата се тълпа,  съобщи службата за гражданска отбрана на ивицата..

публикувано на 06.08.25 в 15:05
Полицаи край мястото, където беше открито тялото в Борисовата градина, в близост до входовете на сектор В на Националния стадион -  6 август 2025 г.

Падане заради интоксикация - вероятната причина за смъртта на мъжа, открит до стадиона в София

Падане заради интоксикация е най-вероятната причина за смъртта на 39-годишния бивш треньор по тенис, чието тяло беше намерено до един от входовете на Националния стадион "Васил Левски". Това съобщи директорът на СДВР главен комисар Любомир Николов.  Откриха тяло на мъж близо до Националния стадион Продължава разследването на смъртта на мъж..

публикувано на 06.08.25 в 15:03
Любомир Николов

При спецоперация в София са задържани трима души с фалшиви евробанкноти

Трима души са задържани в София след сделка с фалшиви банкноти евро. В арестуваните са намерени банкноти на обща стойност 10 хиляди евро. Това каза на брифинг директорът на    Столичната дирекция на вътрешните работи (СДВР) главен комисар Любомир Николов във връзка с провеждаща се специализирана полицейска операция на отдел "Икономическа..

публикувано на 06.08.25 в 14:53