Ураганът Айда се засили днес до опасната четвърта категория по петстепенната скала на Сафир-Симпсън. Хиляди хора напускат щата Луизиана, а властите подготвят временни приюти за евакуираните въпреки риска от разпространение на коронавируса.
Губернаторът на Луизиана Джон Бел Едуардс изрази опасения, че това може да е един от най-мощните урагани, удряли щата от 150 години. В съседния щат Мисисипи беше обявено извънредно положение.
Сбъдна се прогнозата на Националния център за ураганите, че Айда ще се засили до опасната четвърта степен, със скорост на съпътстващите ветрове от около 210 километра в час.
Президентът Джо Байдън обяви, че 500 федерални служители вече са изпратени в Луизиана и Тексас, за да помагат за евакуацията и за справяне с последствията.
„Айда се превръща в много опасна буря и сега се е насочила право към Луизиана. Този уикенд е годишнината от урагана Катрина и това трябва да ни напомни, че сме длъжни да направим всичко възможно да подготвим хората в този район и да сме готови да помагаме“, каза президентът на САЩ.
Ураганът Катрина помете части от Луизиана и съседния щат Мисисипи на 29 август 2005 година. Най-сериозно пострада Ню Орлиънс. Смята се, че жертвите по целия път на Катрина са повече от 1800, а причинените щети - за 125 милиарда долара.
Сега стихията заплашва район, където новите случаи на коронавирус се увеличават поради бавните темпове на ваксинация и разпространението на силно заразния вариант Делта на вируса.
Кметицата на Ню Орлиънс призова жителите на града доброволно да напуснат, за да не се налага принудителната им евакуация.
Губернаторът на щата Луизиана Джон Бел Едуардс коментира, че Айда ще е сред най-мощните урагани от 1850 година насам. Неговата площ е 150 мили.
Айда вече премина като ураган от първа категория над Куба, където причини неголеми материали щети, но не и човешки жертви. Хиляди хора в страната бяха евакуирани.
Държавното предприятие ВМЗ-Сопот и германският концерн "Райнметал" ще си сътрудничат в областта на отбраната. Това става ясно от стенограмата на едно от последните задания на правителството. Съвместното дружество между "ВМЗ" и "Райнметал" ще управлява завод за производство на енергетични материали и заряди, и завод за производство на..
От Асоциацията за отговорно небанково кредитиране предупреждават, че промяната с преминаването от лев към евро може да обърка всеки и заради това недобросъвестни хора може да се опитат да се възползват от нея. Пред БНР Станислава Стратиева от асоциацията обясни, че при кредитите с фиксирана лихва няма да има никакви промени . По думите ѝ..
Над 30 000 дка е площта на пожара в Харманлийско. Имаме отделни огнища, които са тлеещи - към момента те продължават да се развиват и да димят. Това заяви старши комисар Митко Чакалов - директор на "Пожарна безопасност" - Хасково. " Няма риск за населени места . Пожарът е далеч от тях. Няма опасност. Не очакваме извънредно положение или..
Районният съд в Тетевен постанови домашен арест за 39-годишния мъж от града обвинен за смъртта на безстопанствено куче, причинена по жесток начин. На вчерашното си заседание съдът не уважи искането на прокуратурата обвиняемият да остане в ареста. Мъжът от Тетевен беше задържан за извършено от него тежко умишлено престъпление в понеделник..
Мито от 100% върху вноса на компютърни чипове и полупроводници в Съединените щати обяви американският президент Доналд Тръмп. Производството в Съединените щати няма да бъде облагано, подчерта президентът Тръмп на среща с главния изпълнителен директор на "Епъл" Тим Кук. "Епъл" обяви, че през следващите четири години ще увеличи инвестициите си в..
За да бъде ограничена шарката по овцете и козите, от днес и на територията на Община Асеновград се забранява със заповед на кмета Христо Грудев придвижването, търговията и транспортът на дребни преживни животни. В началото на седмицата Българската агенция по безопасност на храните обяви, че епизоотичната обстановка в Пловдивска област..
Началникът на щаба на Сухопътните войски бригаден генерал Стоян Шопов съобщи пред в. "Българска армия", че производството на първите бойни бронирани машини "Страйкър" за българските Сухопътни войски вече е започнало и се изпълнява съгласно графиците. България ще получи първите 33 машини "Страйкър" тази година Страната ни ще има 183..
Минималната работна заплата за 2026 г. трябва да бъде определена по сега действащия механизъм в Кодекса на труда и ще бъде 50 процента от средната..
Световното първенство по драконови лодки, което трябваше да се проведе в Русе от 18 до 21 септември , в понеделник беше отменено . Тази новина се..
" Има цял букет от руски имоти в страната, за които не е ясно по какъв начин са придобити и защо са собственост на руската държава . След серия наши..