Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Висок ръст на броя на туристите през август по Южното Черноморие

Снимка: БГНЕС

153% е ръстът на броя на туристите през месец август по Южното Черноморие спрямо 2020 г.

Това показват данните на Регионалната туристическа камара в Бургас. Най-голям ръст, с 50%, има в броя на украинските туристи. Втора поредна година обаче е нулева за Скандинавския пазар.
 
97% повече са чартърните полети през месец август на бургаското летище спрямо миналата година. Спрямо 2019-а година обаче, има спад от 56%.

След украинците най-голям ръст бележат румънските туристи. Близо 30 хиляди румънци са избрали за почивка Южното Черноморие.

Най-много са българите от София и областите Хасково, Пловдив и Благоевград, които са посетили Южното Черноморие това лято. От какво са останали недоволни те, посочва председателят на Регионалната туристическа камара в Бургас Иван Иванов:

"Какво казват пловдивчани на база направени конкретни проучвания. Само 10% са доволни. 36% са недоволни. Недоволството идва от самия персонал. И следващият момент, който те споделят - няма адекватност между цена и услуга".
 
На 22 и 26 септември се очакват последните чартърни полети за сезона, каза още Иван Иванов. Те ще пристигнат от Германия и Чехия.




Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Новините на Програма „Хоризонт“ - вече и в Instagram. Акцентите от деня са в нашата Фейсбук страница. За да проследявате всичко най-важно, присъединете се към групите за новини – БНР Новини, БНР Култура, БНР Спорт, БНР Здраве, БНР Бизнес и финанси.
ВИЖТЕ ОЩЕ
Банери от демонстрация във Вашингтон против войната в Иран, 22.06.2025 г.

Държавният департамент предупреди американците по цял свят: Внимавайте!

Държавният департамент на Съединените щати издаде предупреждение за американците по целия свят, като заяви, че конфликтът в Близкия изток може да изложи на по-висок риск хората, които пътуват или живеят в чужбина. "Конфликтът между Израел и Иран доведе до прекъсвания в пътуванията и до периодично затваряне на въздушното пространство над Близкия изток...

публикувано на 23.06.25 в 06:09

Киър Стармър и Доналд Тръмп са обсъдили ситуацията в Иран

Британският премиер Киър Стармър и президентът на САЩ Доналд Тръмп са разговаряли късно снощи по телефона, съобщиха от "Даунинг стрийт".  Говорител на "Даунинг стрийт" заяви, че двамата лидери са обсъдили ситуацията в Близкия изток и са повторили сериозния риск, който ядрената програма на Иран представлява за международната сигурност. "Те обсъдиха..

публикувано на 23.06.25 в 04:12
Доналд Тръмп направи обръщение към нацията след американските удари срещу ядрени обекти в Иран, 22.06.2025 г.

Доналд Тръмп намекна за смяна на режима в Иран

Президентът на Съединените щати Доналд Тръмп намекна за сваляне на управляващия режим в Иран след американските удари срещу ключови обекти в Ислямската република през уикенда.  "Не е политически коректно да се използва терминът "смяна на режима", но ако настоящият ирански режим не е в състояние да направи Иран отново велик, защо да няма смяна на режима",..

публикувано на 23.06.25 в 01:14

Броят на жертвите при нападение в църква в Дамаск нарасна до 20

Сирийското министерство на здравеопазването съобщи, че нападение срещу църква в Дамаск в неделя е убило 20 души, съобщиха държавните медии, цитирани от АФП. По-рано властите съобщиха за 15 жертви. "Броят на жертвите при терористичната атака, насочена към църквата "Свети Илия“ в района на Двелаа в Дамаск, се е увеличил до 20 загинали и 52..

публикувано на 22.06.25 в 21:34

Самоубийствен атентат в християнска църква в Дамаск, най-малко 15 жертви

Самоубийствен атентат е бил извършен в църква в Дамаск. Съобщава се за жертви, броят на загиналите не се уточнява.  "Атентатор самоубиец детонира колан с експлозиви в църквата "Свети Илия" в района на Дамаск“, съобщи сирийската държавната телевизия, като добави, че силите за сигурност са отцепили района.  Църквата "Свети Илия" е към Мелкитската..

публикувано на 22.06.25 в 20:19

Съдът потвърди поредна глоба за ТЕЦ "Бобов дол"

Дупнишкият районен съд потвърди наказателно постановление, издадено от РИОСВ, с което се налага глоба от 130 хил. лева за ТЕЦ "Бобов дол" за кондтатирано замърсяване с вредни емисии в района на централата. Решението подлежи на обжалване пред административиня съд.  Проверката е извършена по сигнал на 1 юни 2024 г. и тогава инспекторите..

публикувано на 22.06.25 в 19:43
Испанският премиер Педро Санчес.

Испанският премиер: Мадрид няма да бъде принуден да увеличи военните разходи до 5% от БВП

Испания няма да бъде принудена да увеличи военните си разходи до 5 процента от брутния вътрешен продукт. Това обяви премиерът на страната Педро Санчес, опровергавайки съобщението на агенция Ройтерс, че всичките 32 страни от НАТО са дали съгласието си за предложението на генералния секретар Марк Рюте и американския президент Доналд Тръмп...

публикувано на 22.06.25 в 19:41