На летище „Фиумичино” в Рим е задържан заподозреният за кражба на печелившия лотариен фиш за 500 000 евро. Мъжът работи в пункт за продажба на билети за игрите „Изтрий и спечели” в Неапол, където възрастна жена спечели сумата. Той избяга с фиша и се издирваше по границите на цяла Европа.
Мъжът, чието име на се споменава, е задържан на римското летище „Фиумичино”. Имал е билет за Канарските острови. Повдигнато му е обвинение за кражба. Печелившият фиш обаче не е бил в него.
Седемдесет годишната жена спечелила максималната сума от половин милион евро, няма нито снимка, нито фотокопие от печелившия билет. Монополът за държавните лотарийни игри преустанови валидността на цялата негова серия.
Жената закупила два на цена 10 евро всеки. Не повярвала на очите си, че единият печели голямата сума, помолила служител на пункта да провери. Оказало се вярно. Негов колега обаче го грабнал и избягал с мотора си. След задържането му разследването е насочено към откриването на печелившия фиш.
Опитът да се влезе в офиса с взлом беше акция за сплашване, натиск и смачкване на сдружение "Боец" , каза лидерът на сдружението Георги Георгиев в интервю пред БНР. По-рано днес полиция и ДАНС са влезли в сградата, където е офисът на сдружението, а по-късно от СДВР обясниха, че са търсили 25 араби. "Проникнаха в сградата и направиха..
Когато говорим за недалечното минало с носталгия и се упрекваме в консуматорско поведение, не е лошо да си припомним какво купувахме през социализма и къде се продаваха стоките, които сега са "на една ръка разстояние". "Няма. И в склада няма" остана като реплика в речника на всички, които имат спомени от социалистическото ни минало. "..
Днес е последният работен ден на Георги Чолаков като изпълняващ функциите ръководител на Върховния административен съд. От утре той излиза в двумесечна отпуска, а до избора на нов временен ръководител, начело на институцията ще са заместник-председателите Мариника Чернева и Любомир Гайдов. До това се стигна заради приетите в началото на..
Шестима младежи са тежко пострадалите при катастрофата, станала тази нощ на пътя Русе-Кубрат в района на село Червена вода. Час след полунощ 19-годишен водач на "Фолксваген" Пасат, при десен завой напуска лентата си за движение, навлиза в насрещното и удря челно БМВ, управлявано от 19-годишно момиче. И в двата автомобила е имало по четирима..
Правителството естествено иска пълен мандат, а дали гражданите искат? Управлението не се разграничава от ареста на кмета на Варна и губят от това, каза създателят и собственик на социологическата агенция "Мяра" Първан Симеонов в интервю за предаването "12+4" на БНР. "Защото, когато се появи софийската история, арестът на зам.-кмета..
На тържествена церемония в Гербовата зала на президентството държавният глава Румен Радев удостои с почетни плакети тенисистите Иван Иванов и Александър Василев. Иван Иванов спечели юношеската титла на тазгодишното издание на тенис турнира Уимбълдън. Отличие от президента получи и Александър Василев, полуфиналист при юношите на Откритото..
От Национална гражданска инициатива "Системата ни убива" поискаха оставката на Росица Кирова като народен представител заради "скандалното ѝ поведение" по време на дебатите за избор на омбудсман на Република България. "Тя се присмя на хора и организации, борещи се за справедливи каузи и заявили подкрепата си за Мая Манолова", пише в..
Българският трюфел е хит на европейския пазар, а брането му е сред високо платените професии у нас. Това твърдят търговци, които се занимават с..
В страна, в която често чуваме за фалити на болници, липса на лекари и пациенти, които търсят помощ на километри от дома си, в Тутракан има едно място,..