„Това, което аз знам, че вчера 120-те лева са абсолютно безспорни, а преизчисляването на пенсиите очевидно ще се случи още през тази година. Зная, че има две разбирания – едното за старт на преизчислението от 1 октомври, а другото от 25 декември тази година – кое ще надделее, ще се види днес в пленарната зала. Очаквам и до края на следващата седмица да разгледаме и актуализациите на бюджета на НЗОК и на държавния бюджет", посочи още пред БНР Арман Бабикян.
Депутатът заяви, че няма толкова голямо значение за тяхната парламентарна група дали на 14, или на 21 ноември ще са изборите 2 в 1. По думите му по-голямо значение има готовността на политическите партии да се държат по-отговорно:
"Датата едва ли ще помогне, ако със същия хъс се влезе в НС, без да има желание за консенсус по ключови въпроси", заяви Бабикян.
Той отговори, че не е в течение със срещите на Татяна Дончева с Радостин Василев и на Мая Манолова със Слави Трифонов:
"Няма как да не съм дистанциран, не съм бил на тези срещи. Пък и малко сме в позицията на Иванчо и Марийка, които са се скарали в междучасието, а учителката се опитва да разбере кой лъже. ... Няма как сериозно да вземе човек отношение, а пък избягвам да давам коментари за неща, на които не съм присъствал. От друга страна не виждам нищо драматично всеки да провежда личните си срещи".
Р. Василев по казуса "Дончева": Никой не ми е предлагал подкуп
"Като група стремежът ни е бил винаги срещите, на които се преговаря, да бъдат официални - да има журналисти и да се предава пряко, както и да дадем изявление след това. Всичко останало е в графата - "Някой каза, друг му отвърна", посочи Арман Бабикян.
Той заяви също, че за себе си не се притеснява да бъдат извадени на светло компрометиращи срещи.
"Освен ако няма някой силно развита фантазия. Но от името на ПГ има право да говорят само двама души - Мая Манолова и Николай Хаджигенов. Всичко останало са волни съчетания с лента", каза депутатът от ИБГНИ.
"Ако работата на прокуратурата доведе до това, че има такъв акт на изнудване, ние няма как да одобрим това и да не санкционираме политически това. Ако се окаже, че няма такова нещо - очаквам и колегите от ИТН да постъпят релевантно. Дали Татяна Дончева ще остане в листата на ИБГНИ - ние сме две сдружения, които имат своя мандатоносител. Дончева е мандатоносител на Мая Манолова и ние не можем да ѝ вменяваме кой да бъде такъв. Ние с нашия мандатоносител проблеми нямаме...Тепърва ще обсъждаме начинa на явяване на следващите избори", отговори пред БНР Бабикян.
Още по темата - в звуковия файл.
Стотици граждани от цялата страна посетиха АЕЦ "Козлодуй” в деня на отворените врати в централата видяха къде се произвежда над една трета от електроенергията в България. В информационния център бяха показани тематични филми и бяха осигурени печатни материали за дейността на атомната централа. Посетителите имаха възможност да разгледат командните и..
Военни от цялата страна пристигнаха в Атина и участват в голяма протестна демонстрация пред министерството на отбраната. Те протестират срещу проектозакона за мащабна реформа на въоръжените сили. Премиерът Мицотакис коментира предложените мерки, като каза, че са насочени в "абсолютно правилна насока“. Променя се заплащането на военните..
Джорджа Мелони ще присъства в понеделник на церемонията по подписването на мирното споразумение между Израел и палестинската страна, която ще се състои в понеделник в Египет. Това каза в предаване по РАИ 3 външният министър на Италия Антонио Таяни. Джорджа Мелони е в готовност да бъде в Египет за споразумението за примирие в Газа В..
С намаляващ брой донорски ситуации и извършени трансплантации България се включва в отбелязването на Европейския ден на донорството. По този повод тази вечер фасадите на 40 обществени сгради у нас ще бъдат осветени в зелен цвят. За да популяризира донорството, през 2024 година агенция Медицински надзор е похарчила 460 хиляди лева за концерти,..
Семейството на загиналата при инцидента с АТВ в Слънчев бряг 35-годишна жена заявява готовност за протести, ако обвиняемият излезе на свобода. В декларация близките на Христина Здравкова изразяват възмущение от искането на обвиняемия Никола Бургазлиев делото да започне отначало, като то, според текста, е входирано вчера, предава БНТ...
Противовъздушната отбрана на Украйна и руските удари по енергийната система на страната са били обсъдени по време на телефонния разговор между президентите на двете страни Володимир Зеленски и Доналд Тръмп. Това стана ясно от съобщение на Зеленски в платформата ѝ Зеленски обясни, че са обсъдени конкретни споразумения за укрепване на..
Над 200 деца от Кюстендил днес бяха прегледани от водеци медицински специалисти от столицата. Инициативата е по програмата "Детско здраве", която за период от около 13 години е дала възможност за достъп до специалисти на близо 31 хиляди деца. Прегледите правят водещи специалисти от столични клиники по уши, нос и гърло (УНГ), травматолози,..
"Трудно се прави бизнес в България, даже бих казал много трудно" . Това заяви пред БНР бизнесменът Пламен Бобоков : "Няма да обяснявам защо...
Вярвам, че е възможно да има мир между палестинците и гражданите на Израел. Това заяви пред БНР Васил Димитров, наш сънародник, който беше сред..
Във Великобритания вече има случаи министерството на вътрешните работи (Хоум офис) да отнема временен статут за пребиваване на чужденци. Потърпевши са..