Националният ансамбъл по художествена гимнастика и неговият треньор Весела Димитрова получиха отличията си за отбор и треньор номер 1 на месец август в анкетата на Пресклуб България. Златните ни момичета и тяхната треньорка бяха отличени без гласуване в анкетата, след като спечелиха олимпийската титла на Игрите в Токио миналия месец.
Ерика Зафирова, Симоня Дянкова, Мадлен Радуканова, Стефани Кирякова и споделиха, че сега основният им фокус е световното първенство в Япония следващия месец, което ще бъде последното състезание в кариерата им. Лаура Траатс не присъства на церемонията.
"Ще се постараем да изиграем съчетанията си, както не успяхме на олимпиадата, да направим всичко, някои неща на олимпиадата не се получиха, за които ние си знаем. На световното ще се опитаме да ги направим на 100 процента и това да е нашият финален удар", коментира Радуканова. "Щастливи сме, че олимпиадата не беше последното ни състезание, защото щеше да има още по-голямо напрежение и тежест върху самото състезание. Щастливи сме, че отново ще се върнем в Япония и аз лично се надявам да спечелим абсолютната световна титла", каза Кирякова. Златните ни медалистки от Токио разкриха, че имат планове за професионално развитие след края на кариерата си, но към момента са концентрирани изцяло върху световното първенство.
"Всяко състезание само по себе си е отделно и доста специфично като състезание, така че световното първенство ще бъде съвсем отделно състезание, на което трябва да дадем максимума. Мисля, че борбата ще бъде жестока, тъй като руският отбор ще иска реванш, много съм щастлива, че момичетата по тяхна инициатива поискаха още да увеличат трудността и на двете съчетания. Надявам се последното им състезание да бъде най-щастливото им за годината", заяви Весела Димитрова. Тя разкри, че вече е подбрала 12 момичета за следващия национален ансамбъл, който Димитрова ще води в олимпийския цикъл до игрите в Париж през 2024 година, като предстои броят на гимнастичките да бъде редуциран до 10, за да разполага треньорката с два отбора, които да върти.
Световното първенство по художествена гимнастика ще се проведе от 27 до 31 октомври в Китакюшу, Япония.
Футболистите на Берое и ЦСКА 1948 завършиха наравно 1:1 в среща от втория кръг на Първа лига. Хуан Пабло Соломони отбеляза първия гол в 45-ата минута, а Бенаиса Бенамар изравни в 72-ата минута. Домакините от Стара Загора завършиха срещата в намален състава, след като резервата Исмаел Ферер получи директен червен картон. Двата отбора стартираха при..
Хебър (Пазарджик) победи с 2:0 като гост Севлиево в мач от първия кръг на Втора футболна лига. Попаденията за състава воден от Николай Митов бяха дело на Стилиян Тисовски в 67-а минута и Димитър Законов в 90+5. Марек също започна с започна с успех през новия сезон, след като спечели с 1:0 домакинството си на Лудогорец II. В герой за дупничани се..
Най-добрата ни тенисистка Виктория Томова се класира за основната схема на турнира от категория УТА 1000 на твърди кортове в Монреал (Канада) с награден фонд 5.15 милиона долара. Поставената под номер 10 в схемата българка победи в квалификациите участваща с "уайлд кард" представителка на домакините Катрин Себов с 6:1, 6:4 за 87 минути. Томова, която..
Британецът Ландо Норис продължи възходящото си представя и спечели квалификацията за място за неделното състезание от световния шампионат по автомобилизъм във Формула 1 - за "Голямата награда на Белгия". Той завъртя най-бърза обиколка за 1:40.562 минута. Пилотът на "Макларън" спечели последните две състезания, за да намали разликата на върха в..
Австралийският спринтьор Кейдън Гроувс направи страхотно представяне и спечели 20-ия етап от колоездачната обиколка на Франция по мокрите пътища до Понтарлие след самостоятелен 16-километров рейд. Гроувс измина 184.2-километровата дистанция за 4:06:09 часа. Втори и трети са съответно Франк Ван ден Брук (Нидерландия) на 54 секунди и Паскал..
Футболистите на Милан надиграха състава на Ливърпул с 4:2 контрола, която бе изиграна в Хонконг. Головете за “росонерите” бяха отбелязани от Рафаел Леао, Рубен Лофтъс-Чийк и два на Ноа Окафор, докато за англичаните се разписаха Доминик Собослай и Коди Гакпо. Това бе втори спаринг и за двата отбора. На старта на азиатското си турне италианците..
Макс Верстапен с болид "Ред Бул" се наслади на една от малкото си победи през този сезон. Световният шампион финишира за 26:37.997 минути и спечели спринтовото състезание преди "Гран при на Белгия" в автомобилната Формула 1, като изпревари с 0.753 секунди Оскар Пиастри. Това беше първата надпревара за нидерландеца след уволнението на..
Извънредната ситуация с пожара край Костинброд се е развила много бързо – в рамките на 30 минути, не е имало време да се изпрати съобщение чрез..
„Комисията за противодействие на корупцията е обвързана с получаването на средствата по Плана за възстановяване от Европейската комисия. Този план, както и..
Цифровото евро няма да отнема права на европейските граждани, а ще им предостави по-голям избор. Това заяви за БНР Алесандро Джованини , съветник на..