Германските социалдемократи продължават да са първи в проучванията на общественото мнение само седмица и половина преди изборите в Германия. През последните дни обаче консерваторите от Християн-демократическия съюз спряха тенденцията си на спад и започнаха да връщат част от избирателите си. Очертава се напрегнато съревнование между двете най-големи партии в Германия до самите избори на 26 септември.
Според последните проучвания ГСДП би взела 25% от гласовете, ако изборите бяха днес. Миналата седмица одобрението за партията бе с процент по-високо – 26. ХДС пък успя да прибави 1% избиратели и от 19% стигна до 20% одобрение. Зелената партия остава стабилно трета с 15 н асто от гласовете.
Но 40% от избирателите съобщават също така, че все още не са решили за кого ще гласуват и ще изчакат до последния момент. Със сигурност обаче в бъдещия парламент ще влязат още „Алтернатива за Германия“, която има 11% поддръжници, либералната СвДП с 10% и Левицата с 8%.
Тез иизбори са много важни за Германия, защото ще начертаят пътя, по който тя ще върви през следващите 50 години, коментира президентът на Германския институт за икономика Марсел Фрачер.

Протест пред Министерстото на културата под надслов "Нищо не е наред" организират тази сутрин културни дейци и организации. Те са бенефициенти по Плана за възстановяване и устойчивост и твърдят, че са зaстрашени от фалит заради забавени плащания. Културни организации, изпълняващи проекти по Националния план за възстановяване и устойчивост,..
Няколко ареста бяха извършени, след като фермери вкараха трактори в центъра на Лондон за протест в деня на обявяване на бюджета. Фермерите протестират срещу плановете за въвеждане на данък наследство върху селскостопански бизнесина стойност над 1 милион паунда. Най-малко 12 трактора бяха преброени паркирани пред Парламента още от сутринта и блокираха..
Правителството в Испания ще инвестира над 750 милиона евро в изграждането на нов завод за производство на микрочипове. Фабриката на американската компания Diamond Foundry ще бъде построена в област Естремадура. Държавното дружество за технологична трансформация в Испания ще отпусне сумата от страна на държавата, а американската компания ще инвестира..
Синдикатите в Кипър искат минималната работна заплата от 1 януари догодина да стане 1128 евро. Трудните консултации между правителството и социалните партньори за новия ѝ размер започват със заседанието днес на Техническия консултативен комитет. Минималната работна заплата ще бъде увеличена догодина предвид постигнатия икономически растеж,..
Двама служителите на Националната гвардия на Съединените щати са в критично състояние, след като бяха простреляни във Вашингтон. Това обяви директорът на ФБР Каш Пател, цитиран от Би Би Си. Според представители на американските власти нападателят се е приближил към служителите и е използвал своето с огнестрелно оръжие. Американската телевизия Си Би Ес..
Най-малко 44 души са загинали, а десетки са в критично състояние вследствие на огромния пожар в осем жилищни сгради в Хонконг, предадоха Би Би Си и "Гардиън". 279 души са в неизвестност, а над 900 са евакуирани и настанени във временни жилища. Спасителните операции продължават, като на мястото са 26 екипа по спасителните дейности, както и около 800..
С нова и оборудвана с модерна апаратура амбулатория разполага Общинският приют за безстопанствени кучета в Перник. Част от оборудването е закупено със средства от общината, а друга част - с дарения. Амбулаторията е изградена в изцяло нова сграда. Тя е оборудвана с нов ехограф, апарат за инхалационна анестезия, операционна лампа и операционна маса,..
Общ протест в София днес организират и от КТ "Подкрепа" - на работещи в Агенцията по заетостта, Главната инспекция по труда и Агенцията за социално..
Български училища в Чикаго, САЩ – "Малко българско училище" и "Малка България" са със спрени субсидии от българската държава . Причината е скандал...
Не прави чест на президент на страна член на НАТО и ЕС да коментира като страничен наблюдател, който е по-заинтересован от постигане на целите на..