Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Председателят на СOC: Държавата не иска преговори за компенсации на „Топлофикация“ за скъпия газ

Снимка: БГНЕС

Председателят на Столичния общински съвет Георги Георгиев предупреди, че държавата не иска да води преговори за компенсации на „Топлофикация София“ заради повишените цени на природния газ.

Не е възможно „Булгаргаз“ да спре подаването на газ към общинското дружество, защото е част от енергийната система на страната, каза Георгиев:

"От 20 дни се опитваме да водим разговори с държавата. Оглушително мълчание. Няма отговори на нашите писма и по-лошото е, че всъщност не беше чут гласа ни за механизма за компенсация.

Вече е късно и беше изпусната възможността своевременно да се предприемат мерки за компенсация на "Топлофикация". След като за частния сектор се предлага помощ, няма логика "Топлофикация" да бъде дискириминирана".

Георги Георгиев подчерта, че софиянци няма да останат без парно през зимата.


БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Новините на Програма „Хоризонт“ - вече и в Instagram. Акцентите от деня са в нашата Фейсбук страница. За да проследявате всичко най-важно, присъединете се към групите за новини – БНР Новини, БНР Култура, БНР Спорт, БНР Здраве, БНР Бизнес и финанси.
ВИЖТЕ ОЩЕ

Габрово е домакин на магичния фестивал "Златна котка"

Габрово е домакин на 12-ото издание на магичния фестивал "Златна котка", който събира илюзионисти от страната и чужбина. Кулминацията е гала спектакълът в събота, когато ще бъде обявен носителят на голямата награда. В продължение на три дни повече от 150 фокусници от Европа, САЩ, Южна Америка и Азия ще демонстрират способностите си и ще..

публикувано на 13.03.25 в 08:30

Лондон отговори на експулсирането на свои дипломати от Москва

Обединеното кралство отмени акредитацията на руски дипломат и неговата съпруга, също дипломат, които ще трябва да напуснат страната. Това става, след като двама британски служители в посолство в Москва бяха експулсирани. В последния от поредицата дипломатически сблъсъци външното министерство на Обединеното кралство заяви, че предприема..

публикувано на 13.03.25 в 08:22

Обявяват кандидатите, допуснати до конкурса за главен архитект на София

Днес се очаква да  бъдат обявени кандидатите, допуснати до конкурса за избор на главен архитект на София. Желание са заявили девет архитекти. Комисията, която ще избере победителя, включва представители на професионални организации, специалисти от администрацията, юристи. Столичната община дава начало на конкурса за главен архитект на..

публикувано на 13.03.25 в 08:15
Себастиен Льокорню

Очертава се широк евроконсенсус за укрепване на сигурността на Украйна

Сред европейските държави се очертава "много широк консенсус" относно укрепването на дългосрочната сигурност на Украйна чрез украинските въоръжени сили. Това заяви френският министър на отбраната Себастиен Льокорню тази вечер след среща на петте ключови европейски отбранителни сили в Париж, предаде Франс прес.  В срещата участваха министрите на..

публикувано на 13.03.25 в 08:09
Началникът на руския Генщаб Валерий Герасимов и президентът Владимир Путин.

Путин посети Курска област

Руският президент Владимир Путин посети Курска област, която е обект на украинска офанзива от миналото лято, и призова за пълното ѝ освобождаване. Облечен в камуфлажни дрехи Путин изрази надежда, че армията му е на прага на "пълното освобождаване" на Курска област. През последните пет дни руските сили са превзели 24 населени места в..

публикувано на 13.03.25 в 08:00

Пети бойкот на търговските вериги у нас

За днес е обявен пети поред бойкот на търговските вериги и банките.  Инициаторите са категорични, че той ще продължава, докато не бъдат предприети реални и ефективни мерки за намаляване на високите цени на хранителните стоки. За втора поредна седмица търговските вериги имат по-голям оборот в деня на бойкота Бившият омбудсман Мая Манолова..

публикувано на 13.03.25 в 07:50

Финансовата комисия в НС разглежда Бюджет 2025

Парламентарната Комисия по бюджет и финанси ще разгледа на второ четене финансовата рамка за годината. Бюджетът е изчислен при дефицит от 6,4 милиарда лева или 3% от брутния вътрешен продукт. Заложените разходи са рекордни. Политици и специалисти изразяват съмнения, че приходната част може да бъде изпълнена. В проектозакона е заложен лимит на..

публикувано на 13.03.25 в 07:43