„Защо? Това е един от любимите ми въпроси. Независимо с какво се занимава човек, той трябва да пита - защо. Много неща правим, без да има логика, а може да ги правим по по-добър начин ако си задаваме този въпрос“. Това сподели Георги Манолов в предаването „Нощен Хоризонт“.
Той е мениджър „Бизнес развитие“ в компания за криптовалути. Въпреки блестящото бъдеще, за което получава шанс във Вашингтонския университет в Сейнт Луис, Георги избира да се върне у нас, за да предаде опита си на родна земя. Родом е от Пловдив.
„Не може да се сравнява с България“, така Георги описва живота си в Сейнт Луис. Първото му впечатление от града са царевичните поля.„Беше голяма жега. Месеците август, септември там са много тежки. Американците са много отворени, веднага те посрещат приятелски - къде откровено, къде леко лицемерно“.
Въпреки шансовете, които получава в държавата на неограничените възможности, Георги Манолов решава да се завърне в България:
„Аз си знаех, че тук ми е мястото. Винаги съм се чувствал много свързан с България. Знам българската история, обичам българската литература. Много съм пътувал из страната. На много малко места в света имат такава комбинация от разнообразие, каквато имаме тук като места, сезони и хора. Винаги тук съм се чувствал най-добре. Не съжалявам, че се върнах. Това беше един от правилните избори“.
Във Вашингтонския университет Георги учи икономика като продължение на образованието, което е получил и в Американския университет у нас.
С днешна дата, заедно с компанията, в която работи като мениджър, подкрепят инициатива за почистването на шест знакови исторически паметника в Пловдив. След освежаването се организираха шест музикални изпълнения на електронна музика с визуално осветяване. Изпълненията се сдобиха и с клипове, а шестте видеа се разпространяват в други европейски столици на културата с цел да се популяризира Пловдив и неговото историческо наследство.
Интервюто с Георги Манолов можете да чуете в звуковия файл.
Краткият февруари е винаги изненадващ, винаги динамичен. Носи със себе си много нова енергия, която събужда природата и я води към пролетта. Неговият ритъм напомня за звука на цигулката , ту остър и силен, ту мек и нежен. Може би точно така публиката в големите концертни зали в Париж и Рим, Мадрид и Берлин се е наслаждавала на звука на..
Педя човек - лакът брада си има нов дом - Къщата на куклите. Арт-Къща с музей „Куклите” е уникален в България музей на куклите с над 3000 кукли, Творилница и парти център за рождени дни. Представени са порцеланови кукли, антикварни, ритуални, съвременни, марионетки, сувенирни кукли от България и от света, винтидж, колекционерски и др...
Най-ранните спомени на Георги Господинов свързани с Българското национално радио, са от предаванията "България - дела и документи“ и "Ранобудно петленце". БНР връчи годишните си награди "Сирак Скитник" Авторът на "Времеубежище" описа сигналите на тези предавания като "особен отключвател на памет" и разказва за първото си радио..
"Винаги съм слушала Българското национално радио с интерес. За мен то е една много достойна, много почтена институция , която своевременно, безпристрастно, информира своите слушатели. Цвети Радева е носителят на голямата награда на БНР "Сирак Скитник" От момента, в който съм си купила автомобил, винаги радиото ми е на Българското..
Отец Вениамин от храма "Света Троица" в Ловеч гради храмове, възстановява манастири и прославя Бога. Завършил е Софийската духовна семинария. 2002 година негово високо преосвещенство Ловчанския митрополит Гавриил ръкополага отец Вениамин в дяконски чин, след което в свещенически чин. "Вече 22-23 години сме на Божията нива и с Божията..
Цялата история чуйте в звуковия файл.
Гост в рубриката "Горещи сърца" е Петя Грудева. Тя е психолог и помага на децата с увреждания да се справят по-добре в живота. Живее в Пловдив, обича да пътува и да опознава света и другите култури. Убедена е, че човек се учи докато е жив. "На психолог се ходи, когато действително имаш трудности да преработиш определено събитие, а не..