Граждани поставиха цветя и запалиха свещи пред посолството на Република Северна Македония в София в знак на съчувствие за загиналите в тежкия пътен инцидент с македонски автобус в България през нощта.
При катастрофата на магистрала „Струма“ загинаха най-малко 45 души, сред които и деца.
Граждани поставиха цветя и запалиха свещи пред посолството на Република Северна Македония в София в знак на съчувствие за загиналите в тежкия пътен инцидент с македонски автобус в България през нощта.
Бели рози и хризантеми, плюшени играчки и горящи свещи бяха поставени пред входа на сградата на посолството.
„Мъката е голяма за всички, думите са слаби. Страдам за всички тези хора, които днес не можаха да посрещнат близките си“, каза жена, дошла да изрази съчувствие.
„Голяма трагедия, и да изкажа моите съболезнования – и на близките, и на цялата държава“, сподели друга.
„Тъжен ден е днес, в такъв ден усещаме, че гражданите на Република Северна Македония, са наши братя“, каза мъж.
Временно управляващият посолството , нас Владимир Кръстевски информира, че близките на загиналите пътници вече са се свързали с него и ще им бъде оказана помощ за транспортиране на тленните останки. Но първо трябва да бъде извършена идентификация на жертвите.
Седем души са ранени. Те са настанени са в „Пирогов“, без опасност за живота.
Две са основните версии, по които се работи в момента. Едната е за техническа неизправност, а другата - човешка грешка.
Само около един на всеки шест германци казва, че би се сражавал без колебание в случай на военен конфликт, сочи ново социологическо проучване, цитирано от ДПА. Проведеното от германския институт "Форса" проучване показва, че 16% от анкетираните "със сигурност" биха се сражавали, а други 22% казват, че "вероятно" биха го направили. Ясно..
Президентът на Бразилия Луиз Инасио Лула да Силва заяви, че страната му е отворена за търговски преговори със САЩ, но само ако бъде третирана като равноправен партньор, предаде Блумбърг. "Искаме да преговаряме. Искаме да преговаряме на равни условия", заяви Лула в неделя по време на събитие на неговата Работническа партия. "Ще подкрепим нашите..
Специален съвет ще определя поне по трима подходящи осиновители за всяко дете, вписано в Националната електронна информационна система за пълно осиновяване. Това предвижда проект на правилник за дейността на Съвета, публикуван за обществено обсъждане. Задължението за изработването на правилника е част от промените в Семейния кодекс...
Партиите се готвят отрано за президентските избори, защото те предполагат стратегическа маневра. Това обясни пред БНР социологът Андрей Райчев. Атанас Зафиров: Илияна Йотова е възможна кандидатура на БСП за президент Левицата се събра през уикенда на традиционния си събор на Бузлуджа и заговори за обща лява кандидатура на президентските избори...
Потушен е пожарът, който горя снощи в местността "Боаза" край тетевенското село Български извор. Огънят е унищожил необитаема постройка, 20 кубика дървен материал, два автомобила и сухи треви и храсти. Бързата намеса на огнеборците е спасила от пожар намираща се в близост бензиностанция, 4 сгради, четири товарни автомобила и 1 000 кубика..
Съд в Белград остави в ареста двама бивши министри и още 11 души, заподозрени в корупционни престъпления, довели до ощетяване на бюджета на Сърбия с над 115 милиона долара. Бившите министри - на търговията и на транспорта, подадоха оставки след срутването през ноември миналата година на бетонна козирка на жп гарата в Нови Сад. Инцидентът отне..
Военен съд в Русия ще гледа делото срещу задържаните за атентата в концертната зала "Крокус сити хол" в предградие на Москва. През март миналата година, при нападението със стрелба по хората и последвалия пожар по време на концерт на популярна група, загинаха близо 150 души, а още стотици бяха ранени. Отговорност за атаката пое "Ислямска..
Освен със своите милиони декари, засети със зърнени култури, Добруджа винаги е била прочута и със своята вкусна, хрупкава и сладка диня . Пред..
На 30 юли се навършиха 157 години от гибелта на Стефан Караджа. Паметта му бе почетена в Русе, където умира от раните си, а денят е повод да разкажем и..
Преди ден стартира новият археологически сезон в района на селищната могила Юнаците край Пазарджик. Проучванията продължават вече няколко десетилетия,..