Александра Фейгин и Лари Луполоувър ще представят България на Европейското първенство по фигурно пързаляне в Талин (Естония) от 12 до 16 януари. За Фейгин, която дълго време се възстановява от операция на коляното, това ще бъде последен старт преди Зимните олимпийски игри в Пекин през февруари.
Българският отбор ще пътува за Талин на 11 януари. Над 160 състезатели ще участват на шампионата.
По програма на 12 януари е кратката програма при мъжете и при спортните двойки, а на 13-и е кратката програма при жените и волната програма при спортните двойки.
На 14 януари танцовите двойки ще представят ритмичен танц, а мъжете волна програма, ден по-късно е волната програма при танцовите двойки и при жените, а първенството завършва на 16 януари с галаспектакъла на медалистите.
България ще бъде домакин на две големи турнира през февруари и март. От 1 до 6 февруари в Зимния дворец ще се проведе надпреварата "София Трофи", а от 7 до 13 март страната ще организира Световното юношеско първенство по фигурно пързаляне.
В истински футболен трилър, Испания надви Франция с 5:4 в полуфинал от Лигата на нациите и си осигури място във финалния двубой срещу Португалия. Срещата предложи девет попадения, множество обрати и индивидуални проблясъци от двете страни. Още в 22-ата минута испанците излязоха напред чрез Нико Уилямс, който се разписа след асистенция от Микел..
Първата ракета на България в женския тенис Виктория Томова се класира за четвъртфиналите на турнира на клей в Бари (Италия) от сериите УТА 125 с награден фонд 100 000 евро. Втората поставена Томова се наложи над французойката Елза Жакмо с 2:6, 6:3, 6:4 за 2 часа и 27 минути игра. Съперничка на Виктория Томова на четвъртфиналите ще бъде испанката Нурия..
Женският национален отбор на България записа първата си победа в Лигата на нациите. Воденият от Антонина Зетова тим се наложи над Доминикана с 3:1 (25:21, 30:32, 25:19, 31:29) във втората среща от надпреварата, изиграна в Отава (Канада). Най-резулатна бе Елица Атанасийевич с 21 точки (1 ас), Микаела Стоянова завърши с 20 точки (3 аса, 4..
Втората в световната ранглиста по тенис при жените Коко Гоф се класира за финал на "Ролан Гарос". Американката в полуфинален сблъсък надигра надеждата на домакините Лоис Буасон с 6:1, 6:2 за 1 часа и 12 минути. Двубоят на корт "Филип Шатрие" в Париж не оправда очакванията за зрелищен мач, тъй като Гоф доминираше през цялото време. В битка за титлата..
Водачката в световната ранглиста при жените Арина Сабаленка стана първата тенисистка, която се класира за финалната среща на "Ролан Гарос". В полуфиналите представителката на Беларус спечели със 7:6(1), 4:6, 6:0 срещу Ига Швьонтек от Полша.
Спортният арбитражен съд в Лозана потвърди наложеното от Дисциплинарната комисия на Българския олимпийски комитет (БОК), с което на плувеца Антъни Иванов е наложено 2-годишно наказание за лишаване от състезателни права, съобщиха от БОК в прессъобщение. Санкцията на Иванов е с начална дата 4 юни 2025 и изтича на 4 юни 2027 година. "С решение от..
Селекционерът на българския национален отбор по футбол Илиан Илиев заяви, че тимът трябва да изиграе предстоящите две контролни срещи с Кипър и Гърция като квалификационни мачове. Наставникът даде пресконференция преди мача с Кипър, който ще се проведе на 6 юни от 19:00 часа на стадион "Христо Ботев" в Пловдив. На брифинга присъства и полузащитникът..
Започна събирането на подписи срещу изграждането на нов участък на улица по продължението на "Тодор Икономов" през зелените площи зад блок 131 А в..
Нов протест срещу приемането на еврото ще се проведе днес в столицата. Организаторите на проявата апелираха за окупация на парламента. Ден след..
"Много сме далеч от така наречения европейски модел на здравеопазване и европейски възнаграждения ". Това заяви пред БНР личният лекар Мирослав..