Жените успяха да се приспособят към работата в условията на пандемия много по-бързо от мъжете. Твърдението е на бизнес дамата Ива Владимирова, която е основател на Дамски клуб „Бизнес на високи токчета“. Клубът има редица инициативи, в които представя различни възможности за подкрепа и инвестиции, като тази вечер предстои среща с Българската банка за развитие с цел пред членовете на клуба да бъдат представени новите схеми на банката, особено тези, насочени към туризма.
Именно туризмът е един от секторите, в които жени у нас развиват бизнес, убедена е Владимирова. В клуба й членуват дами от всевъзможни професии, които помагат една на друга със съвети и контакти.
Добрата бизнес идея надделява над страха от провала
Най-честата пречка пред започване на ново бизнес начинание пред дамите (а може би и пред господата) е страхът от провала, коментира Владимирова. По думите й именно в нейния клуб винаги се намират членове, които да помогнат било със съвет, било с конкретни контакти или дейност, така че добрата бизнес идея да се превърне в начинание и след това успешен бизнес. Необходимостта от помощ възниква във всички периоди от развитието на фирмата, а добрите контакти помагат за преминаването през всички трудности, смята бизнес дамата.
Един за всички, всички за един
Пандемията накара всички бизнеси да въведат бързо промени в организацията си, за да останат на пазара, припомня Владимирова. По думите й дамите предприемачи по-бързо са успели да се пригодят към новото „нормално“ с дистанционната работа и онлайн комуникацията. Много от членовете на клуба са обединили бизнесите си – например, в „чисто дамските бизнеси“, както ги нарича Ива, а именно няколко дами са обединили салоните си за красота, но са разширили предлаганите от всяка от тях услуги.
Инфлацията и в частност високите цени на електроенергията са сред новите предизвикателства, но Владимирова е убедена, че и то ще бъде преодоляно. „Дори и пряко да не засяга бизнесът на някоя дама, например консултант, поскъпването на тока се отразява върху бизнесите на нейните клиенти. Също така, всяка от нас пазарува и съвсем ясно се вижда какви са цените“, допълни бизнес дамата.
Цялото интервю с нея може да чуете в звуковия файл.
Всички епизоди на "На всяка цена" ще намерите:
Калина Канева е българска учителка, журналистка , авторка на изследователски и публицистични книги и материали. Главната тема в нейното творчество са са руско-българските културни и исторически връзки. Работила е в издания като в. "Антени". Част от най-известните и трудове са "Симетрия на времето. Срещи и разговори с акад. Дмитрий Лихачов"..
В рубриката "Горещи сърца" ще влезем в тъкачен стан, за да се убедим колко важно е да не изпускаш нишката. И това е валидно и за живота, и за тъканите. "Като се скъса основата и веднага се получава дупка. Така е и в живота." В нашия свят, залят от фабричен текстил, героят ни в "Горещи сърца" тъче на бабиния му стан. Ангел Милчев е един от малкото..
Александър Симеонов е от Плевен , занимава се с музика от дълги години и е вокалист на плевенската група "Страйкърс" . Другото признание за него идва от работата му като детски учител в Детска градина "Надежда" . Какво музикално предизвикателство е подготвил, как децата му влияят за творчески идеи и за още неща от живота: "От дълги години се..
Краткият февруари е винаги изненадващ, винаги динамичен. Носи със себе си много нова енергия, която събужда природата и я води към пролетта. Неговият ритъм напомня за звука на цигулката , ту остър и силен, ту мек и нежен. Може би точно така публиката в големите концертни зали в Париж и Рим, Мадрид и Берлин се е наслаждавала на звука на..
Педя човек - лакът брада си има нов дом - Къщата на куклите. Арт-Къща с музей „Куклите” е уникален в България музей на куклите с над 3000 кукли, Творилница и парти център за рождени дни. Представени са порцеланови кукли, антикварни, ритуални, съвременни, марионетки, сувенирни кукли от България и от света, винтидж, колекционерски и др...
Най-ранните спомени на Георги Господинов свързани с Българското национално радио, са от предаванията "България - дела и документи“ и "Ранобудно петленце". БНР връчи годишните си награди "Сирак Скитник" Авторът на "Времеубежище" описа сигналите на тези предавания като "особен отключвател на памет" и разказва за първото си радио..
В Къщата на художниците в Плевен е подредена изложба, която е своеобразно емоционално завръщане. Убавка и Костика са едни от най-разпознаваемите и..